doar pt tatici: Ce cred tatii despre ...a fi tata?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

quote:
Originally posted by carolinah
Dar mi se pare trist ca din tot forumul asta, numai voi scrieti despre ce simtiti in legatura cu a fi tata? De ce oare?



ai dreptate.. si noi tot asteptam sa mai vedem pareri...
ca doar asa...
"trei doamne, si doar trei"?!?!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Cel mai frumos lucru care ni se putea intampla. Ana. (acum are 3 ani si jumatate pt. cei care nu stiu)

Nu pot sa-mi mai inchipui viata fara ea. Cand lipseste de acasa, totul este fara rost. "Te iubesc tati" si "Esti cel mai bun tatic din lume" ma fac sa ma topesc ca o inghetzata la soare.
Acum ii inteleg pe cei care isi apara fetele cu ciomagul la usa atunci cand vin petzitorii si drept urmare imi ascut de pe acum sabiile si iataganele.

Cum am fost marcat ? pe viatza. Sunt sclavul fetei mele. Incerc sa o educ cum pot eu mai bine dar de fapt ma modeleaza dupa bunui ei plac.
Imi doresc sa ii ofer o copilarie fericita si voi face orice pt. asta.

Atat.


Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amipreda spune:

Joxi (G.), FELICITARI!

Sa fiti sanatosi toti 3, iar Ana sa va aduca numai bucurii!
Ma bucur sa vad ca mai exista si tatici adevarati!

Amalia & Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bybyloi spune:

citind mesajele voastre(tre sa nacs in dec)ma gidesc cu frica,oare sotul meu o sa gindeasca vreodata la fel,momentan am impresia ca nu prea realizeaza ca v a fii tatic,adevarul e ca poate nici eu ca voi fii mamica,cum o sa fie,oare sunt pregatita,suntem pregatiti pt responsabilitatea enorma care ne asteapta.imi doresc cu disperare sa fiu un parinte nu perfect,ci macar pe jumatate cum sunt parintii mei,pt ca ei sunt niste oameni extraordinari.cine stie,poate peste 10 ani o sa pot sa scriu si eu la fel de frumos(mi au dat lacrimile)precum taticile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brado73 spune:

Eu nu sunt tata cu vechime, puiutul meu are doar 8 luni jumate. Nu credeam ca-mi va place vreodata sa fiu tata. Adica, imi doream copii, dar ma gandeam ca ii voi avea candva, odata, intr-un viitor indepartat... Dar viitorul a fost pe 15 noiembrie 2005, cand am vazut ghemotocul ala vinetiu, care a scos limbuta la mine si m-a topit definitiv. Dupa ce am venit cu ea acasa, am suferit eu de depresie post-natala, in locul mamei. Mi se parea ca nu stiu ce-i trebuie, ca nu vom fi in stare sa avem grija de ea, nu dormeam, nu mancam... Ma duceam la patutul ei sa vad daca mai respira, saream la fiecare scancet. Dar cum Dumnezeu le aranjeaza pe toate, timpul a trecut, ce a fost rau s-a uitat, si acum nu am bucurie mai mare decat sa-mi vad fetita razand si intinzand manutele la mine cand ajung acasa. Nu-mi doresc sa faca in viata tot ce n-am facut eu, vreau doar sa fie sanatoasa, fericita si sa fie OM. Si am realizat ca de asta suntem pe pamant, sa lasam in urma noastra un OM. Sper ca eu si cu sotia mea sa reusim asta, cu ajutorul bunului Dumnezeu.

Doru, tatic de Ilincuta scumpa , si sot iubitor de Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Bravo taticilor!Sa va traiasca!
Sunt si eu fericita posesoare a unui sot care e la fel de "tatic" ca si voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

foarte frumos scris taticilor!

sa va traiasca puisorii si sa fie sanatosi si plini de noroc!





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Si mie mi-au dat lacrimile cand am citit postarile celor cativa tatici curajosi care ne-au impartasit o farama din sufletul lor.
O floare si o imbratisare pentru voi toti, tatici si puiuti.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Dragi tatici, cand am citit postarile voastre, mi-a venit sa le tiparesc si sa atasez cererii mele de divort. De ce? Pt. ca unul dintre motivele pt care divortez, este faptul ca sotul meu nu a reusit niciodata sa fie asa cum ar trebui. Voi meritati cu adevarat sa aveti Ziua Taticilor!!!


Mergi la inceput