Medeea Marinescu

Medeea Marinescu | Autor: adi_dalma

Link direct la acest mesaj

Am citit de succesul fulminant al filmului "Je vous trouve tres beau" in care joaca Medeea.... A vazut cineva filmul??? Il pot procura si eu cumva??? Vine pe piata romaneasca???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marsupilami spune:

Eu l-am vazut in ianuarie, cand a aparut in salile de aici. Sala (de 500 de locuri!)a fost plina ochi! Si eu l-am recomandat la toata lumea din jurul meu, si... au fost cu totii sa-l vada! Si toata lumea a fost emotionata, iar atunci cand eu l-am vizionat, am auzit in sala chiar cateva suspine (sic!). Adevarul este ca emotiile sunt omniprezente in film. O scena impresionanta, dupa parerea mea, este cea in care eroina, plecata in Franta de cateva luni si-a sunat fetita (ramasa cu familia ei la Bucuresti), iar aceasta i-a spus la un moment dat :"Merci, madame" in loc de : "Multumesc, mama"!
Filmul prezinta o poveste de dragoste,simpla, fara pretentii; Medeea Marinescu si Michel Blanc au joc plin de finete si de pudoare!
Cred ca in curand va aparea si pe ecranele din Romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

De-abia astept sa-l vad si eu!
Imi place actrita, desi ori de cate ori aud de ea imi amintesc filmul MARIA MIRABELA.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Da, si eu l-am vazut si mi-a placut. Cu exceptia stereotipurilor la care se asteapta orice occidental cind e vorba despre România: fete care sint capabile sa faca orice sa plece din tara (si sa spuna oricarui pretendent "Je vous trouve très beau") si altele...Si asa, de chestie, ce femeie de serviciu ar fi in stare sa vorbeasca bine franceza?!!!

Michel Blanc e demential, pacat ca in România nu e foarte cunoscut. Medeea Marinescu a impresionat pe toata lumea prin prospetimea ei.

Stiti cumva cind va apare filmul pe ecrane in România si sub ce titlu? I-am povestit mamei despre el si ar vrea sa-l vada. Auzisem ca ar fi ceva de genul "Fata din Est"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Si eu l-am vazut si a fost super..Din cate am inteles traducerea in romana va fi ^^Fata din Est^^..Oricum e un film care merita vazut..

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput