crese si gradinite in iasi

crese si gradinite in iasi | Autor: annasibebica

Link direct la acest mesaj

am un baietel de 1 an si 4 luni si as vrea sa stiu ce crese exista sau gradinite care sa-l primeasca si in ce conditii. sper sa nu-mi inchida subiectul sau trimiteti-ma la un subiect unde se discuta despre asta, daca exista.
va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annasibebica spune:

chiar nu e nimeni din iasi care sa aiba copilul la cresa? nu-mi puteti povesti nimic despre conditiile in care ii tin pe copii acolo, despre conditiile in care ii primesc pe bebelusi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

io-st din iasi, ce sa-ti spun, am avut baiatu` la cresa 10, aia din podu` de piatra si nu am fost multumita da` probabil niciuna nu m-ar fi multumit la vremea aia, adica acu` vreo 4 ani. acum nu mai stiu, au rasarit si cele particulare... si sincer, nu-s fan cresa, despre asta am mai zis. bafta si poate fetele celelalte te pot ajuta mai mult

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia3 spune:

Buna,annasibebica!Fetita mea are 3 ani si de la 2 ani merge la cresa in Pacurari,linga scoala 9;poti merge oricand acolo,ca-ti primeste copilul in orice perioada si fara multa bataie de cap.Este un dosar pe care tre sa-l faci,cu analize,copii dupa buleti si alte chestii de-astea.Iti trebuie pijamale pt copil si cred ca tre sa duci un sapun,o hartie igienica si un pachet de servetele de nas.Taxa e de 40 mii pe zi,cu mic dejun,pranz si gustarea de la ora 16.E curat,n-am auzit pina acu sa fie probleme si eu sunt multumita.E bine sa mergi sa vezi,mai ales daca stai in zona si nu trebuie sa bagi nimic in buzunarul directoarei,ca e foarte amabila si nu te refuza! Sper sa-ti fi fost de folos si mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

si eu sunt din Iasi am cautat la mai multe crese din Iasi si m-am oprit la cresa nr. 19 linga Gara Nicolina. la cresa nr. 1 din p Ros deja nu mai au locuri si la cresa nr. 2 de linga Racovita tot asa dar mai primesc. cea din P de Piatra e cu program saptaminal, dar nu mi-a placut personalul si directoarea.(nu puteai sa ai nici o replica!)
mai sunt in Alexandru .Suni la Directia Crese Iasi si intrebi acolo adresele lor. nu sunt multe nr. tel Directie e:210052
daca ai facut cercetari scrie-ne si noua ce ai mai aflat.
succes

la picnic cu colegii mamei
niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annasibebica spune:

multumesc pentru informatii, o sa incerc la cea din podu ros mai intai sau din nicolina sa vad ce conditii au, eu stand in cantemir. as dori ceva mai aproape dar nu cea din podu de piatra.
scuze ca nu am dat nici un semn dar am nascut inainte de termen si am stat pana ieri in spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Sa fii sanatoasa Annasibebica si sa iti traiasca copilasii! Bine ai revenit, si te asteptam si la Prieteni din totdeauna, la subiectul iesencelor!

Si eu am auzit lucruri bune despre cresa de langa Liceul Racovita... Acolo a mers si nepotica mea si a fost foarte bine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Felicitari pentru bebe si sanatate!
am mai facut cercetari si mai este o cresa exact linga tine, linga liceul Cantemir! o cunostinta mi-a zis ca ma duce fiindca e foarte bine acolo. Soer sa fie asa!
Daca ai timp mai scrie ce ai vizitat si unde o sa il inscrii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Sincer nu iti recomand acea cresa de langa Scoala 23. Multe probleme cu mancarea care li se da copiilor, au fost si cazuri de salmonela in ultimii ani... eu stau in zona si am fost tentata sa las copilul acolo. Am o cumatra a carei mama lucreaza acolo si m-a sfatuit sa nu il las acolo, nici ea nu si-a lasat copilul... Cum crezi, mai intreaba...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annasibebica spune:

sincer inca nu am vizitat nici o cresa, doar ma informez sa vad prin ce zona sunt. cred ca din toamna sau din iarna, cand o sa implineasca 2 ani, o sa-l dau totusi; mi-e teama ca nu se va adapta la varsta asta, acum la 1 an si 4 luni. dar stiu ca inscrierile se fac mai devreme, as fi preferat o cresa sau o gradinita particulara, sa stiu ca dau bani dar ca educatoarele se ocupa cu adevarat si ca pot sa le trag la raspundere mai usor decat pe cele de la stat.inca nu am fost in inspectie la nici o cresa dar din cate am citit pe forum, cele de la stat au impresia ca esti la mana lor cu inscrierile si cu totul.
merci ca ma ghidati in cautarile mele. sper sa am timp sa caut si eu la un moment dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena26 spune:

Buna. Si eu sunt din Iasi si ma comfrunt cu aceeasi problema ca si voi:baietelul meu va implini pe 24 noi. un an si, din pacate,a trebuit sa incep serviciul acu 1 luna. Pina in prezent bebita a stat pe la bunici, dar nu mai pot sa-l las acolo din diverse motive. Am incercat sa gasesc o bona, dar nu am gasesc. O ultima solutie ar fi sa-l duc la cresa, numai ca-mi este cam frica pentru ca, dupa cum stiti, creselor din Iasi nu li s-a facut o reclama prea buna. Daca mi-ati recomanda o bona v-as fi recunoscatoare. Sau sa-mi spuneti de o cresa buna. Am citit intr-un mesaj de cresa din Pacurari(exact zona in care locuiesc)numai ca nu stiu daca bebe al meu, de numai 1 an ar fi primit.Va multumesc

Mergi la inceput