Nastere Euroclinic

Nastere Euroclinic | Autor: Sabana

Link direct la acest mesaj

Urmeaza sa nasc la Euroclinic in vreo cateva saptamani. A mai nascut cineva acolo? As vrea sa stiu daca primesti ceva pentru bebe, trebuie sa ii aduc hainute de acasa? Cum este personalul medical, in special medic anestezist, moasa? Eu pan acum sunt foarte multumita de controale si de medicul meu.

Sabina + Alexandra + tata Silviu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Nu stiu cum o fi la "nasteri" dar la alte sectii este foarte bine.
Am un coleg care s-a operat la picior si a stat internat cam o saptamana. L-am si vizitat, asa ca am vazut despre ce e vb. Rezerva cu un sigur pat, tv, aer etc..tot confortul. Super curat, asisitentele foaaaaaaarte amabile. N-a dat nici un leu spaga. Mancarea de asemenea exceptionala si multa .
Eu cred ca nu ai de ce sa iti faci griji in privinta personalului medical.
Nu stiu sa iti spun despre hainute si alte chestii de genul asta dar intreaba asisitentele si cu siguranta te vor lamuri.

Nastere usoara si asteptam impresii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Uite aici gasesti un mesaj legat de o persoana care a nascut la Euroclinic

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10411&whichpage=45

autor: lilthugette

Poate iti este de ajutor!

Ai idee totusi este obligatoriu sa iti faci programare pentru nastere dinainte, sau daca te apuca durerile nasterii, te poti duce direct la ei?? Adica au personal 24 din 24h?? Eu am in vedere acest spital ca solutie de back-up.

Steluta 36s+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Poti sa-mi spui si mie ce medici ginecologi care asista la nastere sunt la Euroclinic?



A&C&O

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Eu am ajuns dintr-o pura intamplare la Euroclinic la dna dr Nuraltay. Sunt foarte multumita de dansa. Mereu prompta si la obiect, foarte sigura pe ea si foarte amabila. De multe ori m-a pus pe picioare. Am vizitat si maternitatea si sala de nasteri si e super ok. Au personal 24 din 24,dar din cate stiu trebuie sa mergi la un medic si el aproximeaza momentul nasterii si in functie de asta iti face programare. Printre altele motivul spagii a fost unul din criteriile pentru care am ales acest spital. Urasc sistemul nostru medical si ma bucur din suflet ca exista alternative. Desi multi m-au judecat si ma judeca in continuare, ca am fite ca vreau sa nasc acolo. Si sectia de prematuri este foarte buna, cu ochii mei am vazut un bebe nascut prematur si dr Cobalt se ocupa super de bebelus, ba mai mult cand a plecat de langa ea bebe plangea si cand venea la ea bebe radea. E adevarat ca e un pic cam scump, dar pentru cine isi permite este o alternativa. Tati are voie cu mami in sala de nasteri, ba mai mult agreeaza ideea, ca tati trebuie sa o sustina si sa o incurajeze pe mami in timpul nasterii. Iarasi o chestie destupata.

Ca medici intra pe situl lor. Eu stiu de dr mea si de Herghelegiu.

Multumesc mult ptr raspunsurile voastre.

Sabina + Alexandra + tata Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Euroclinic este langa spitalul Floresca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

da

Sabina + Alexandra + tata Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Cat costa o nastere prin cezariana? Au tarife fixe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

2065 EUR include zile de spitalizare, analize si operatia. In functie de complicatii poate sa mai creasca suma.

Sabina + Alexandra + tata Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

E cam mult, dar cine are bani - de ce nu? E bine ca scapa de ororile din maternitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

SABANA,am incercat sa gasesc daca ai nascut dar cautarea nu functioneaza . Poti sa-mi spui te rog daca ai nascut pana la urma la Euroclinic si cum a fost ?Urmeaza sa nasc la sfarsitul noiembrie acolo,prin cezariana,deocamdata nu am fost sa vizitez nimic,doar mi-am anuntat dr.Decisa sunt cam 70 %,vreau sa stau cu insotitor si tinand cont ca nu vreau sa renunt la dr meu si spitalul nu mi se pare o solutie caci nu am acces cu insotitor permanent,Euroclinicul ar fi cea mai buna solutie.
Mai are cineva experienta unei nasteri la Euroclinic ?
MUlumesc anticipat !

Mergi la inceput