Ne lasam de fumat!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

Lemoni, eu am citit cartea si sunt nefumatoare de 5 zile (sotul fumeaza langa mine). Cand sotul lui Almo si Almo au recomandat cartea pe forum am zis ca nu cred asa ceva. Cum sa citesti o carte si sa te lasi de fumat??? Am citit-o intr-o zi, am inceput-o marti seara si am terminat-o miercuri seara (intre timp casa, servici, copil), eram nerabdatoare sa o termin sa vad ce se intampla. Miercuri seara acasa am fumat ca de obicei, joi dim la cafea o singura tigara, dupa care mi-am zis mai fumez una si gata. Acea ultima tigara mi-a amintit de ce am simtit cand am fumat prima data, mi-a facut rau... Pana azi nu am pus tigara in gura si sunt fericita, incerc sa convertesc sotul sa treaca la nefumatori. E usor, nu sunt nervoasa, nu simt nevoia de tigara, nu simt nevoia sa fac ceva cu mainile.
Poti si tu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Oprietenafelicitari ca ai intrat in randul nefumatorilor! E o veste buna pt mine. Astept sa ne scrie si celelate fete sa vedem daca ele au citit cartea si daca au reusit.
Lemoni sotul meu iti trimite cartea prin email.
Felicitari pt ca incercati!
Pe unii chiar ideea de a citi cartea si apoi de a nu mai simti nevoia sa fumeze ii sperie. Dar nu e nimic de speriat. Nimic nu te opreste sa fumezi incontinuare dar sansele cele mai mari sunt sa nu mai vrei. Cel mai greu in tot acest proces e sa convingi pe cineva sa o citeasca.



Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

De la 1 martie cica m-am lasat iar ,astazi am avut asa o pofta nebuna si am pufait o tigare dar nu am tras in piept , mi se facea rau dar parca vroiam sa simt mirosul.Bravo voua cele care sunteti tari , o sa citesc cartea imediat ce o priemsc chiar acum ma duc sa-mi verific emailul. Va multumesc si am nevoie de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Almo multumeste-i te rog sotului tau de carte si eu iti multumesc si tie , acum m-am ampucat de citit , va dau stiri dupa ce o termin.
va pup multumesc inca odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Am terminat cartea deci ma pot numi nefumatoare , uraaaaaaaaa.
Va multumesc mult de tot pt ajutor, o sa va tin la curent .Cert este ca aveam plastre cand m-am apucat sa citesc cartea , iar cand am ajuns la jumatatea ei am decis ca nu am nevoie de asa ceva si l-am aruncat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emma_ spune:

Fetelor si eu m-am lasat de fumat acu vreo 6 luni.Cum? Nici eu nu stiu.
Nu a fost greu deloc.Nu am mai avut anturaj,asta e!
Si plus ca o cunostinta a fost diagnosticata cu cancer la plamini si asta m-a speriat groaznic.
M-am ingrasat vreo 5 kg. dar acum incep sa dau inapoi.
In rest ma simt excelent si nu as mai fuma doamne fereste!
Faceti eforturi ca merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Felicitari Emma, sunt tare fericita pt tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

felicitari fetelor!!!!
se pare ca eu am ramas in urma cu cititul cartii, deocamdata sunt pe la pagina 48, dar promit ca o sa continui...de fapt cand mam apucat so citesc deja le rarisem la vreo 2-3 tigari pe zi, ajutata fiind si de p[icaturile anti tabac, si citind cartea si poenindu-se de tigara si fumat, si unde mai spunea si Mr Carr, ca fumatorii pot continua sa fumez cat citesc cartea..am calcat stramb.

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Eu impreuna cu sotul ne-am lasat de fumat acum 3 ani, amandoi am fost fumatori inraiti, atunci am renuntat la fumat pt copilul din burtica mea, acum nu mai fumam pt noi toti.

Am vazut promo, la Euforia deseara de la ora 22 este emisiunea Oprah si tema v-a fi lasatul de fumat. Am vazut ca e invitat si dr Oz si din cate am inteles vor incerca sa convinga fumatorii sa se lase de fumat. Uitati-va la emisiune poate o sa va ajute.

De vointa voastra depinde daca veti reusi sau nu, eu va urez multa sanatate si sper sa reusiti, abia dupa ce reusiti o sa va dati seama ce usor e sa te lasi si ce bine e sa nu mai fumezi, te simti un alt om.

Ada 18+ mamica de baietel (25.06.2006)
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by Ada_S


Am vazut promo, la Euforia deseara de la ora 22 este emisiunea Oprah si tema v-a fi lasatul de fumat. Am vazut ca e invitat si dr Oz si din cate am inteles vor incerca sa convinga fumatorii sa se lase de fumat. Uitati-va la emisiune poate o sa va ajute.





Am vazut emisiunea..o sa spuna ceea ce noi fumatorii stim deja, se discuta despre efectele secundare..si nimic concret....ceea ce ma asteptam la mai multe de la Mr. Dr Oz , in afara de faptul ca a adus plamani de fumator si nefumator

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput