Ne lasam de fumat!

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleahym spune:

Buna dragutelor,vreau sa va zic ca ultima tigara am fumat-o luni 27.04.2009 ora 9.15 sper sa nu mai pun tigara in gura cu toate ca e foarte greu tendinta de a cersi o tigara sau a cumpara un pachet este,insa ma abtin nu am decat 27 ore de la ultima tigara ,dar in schimb sunt foarte nervoasa si agitata,am inceput sa tusesc si sa curat ,,hornul" mentionez ca fumam un pachet de kent lung/zi de aprox 12 ani,eu cred ca e un inceput promitator,voi nu credeti?hai sa ne incurajam una pe alta poate asa macar una dintre noi va inta pe site atunci cand simte ca nu mai poate si mai sare peste o tigara,haide-ti curaj fara tigari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

bafta multa sa te tii si sa nu te mai apuci. Multa vointa si bea multa apa, mesteca guma cand ai chef sa fumezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Aleahym, cum mai esti?

Eu am scapat! Nu mai simt nevoia, nu ma mai gandesc la tigari. Inca mi-e frica sa nu ma reapuc, dar imi repet obsesiv ca daca fumez o singura tigara atunci gata pot sa ma duc sa-mi cumpar un pachet ca nu mai scap. Si cum nu vreau sa ma reapuc atunci nu cersesc tigari. Asta e nu sunt fumator ocazional, la mine nu se poate si satula si cu slanina in pod. Deci renunt la tigara de pofta ocazionala ca asta inseamna sfarsitul

www.flickr.com/photos/bijuteriiunicat/" target="_blank">Creatiile mele
SPRING SALE!!!

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

cu toate ca nu sunt fumatoare , am gasit pe net acest experiment http://209.85.129.132/searchq=cache:AAJQfA_RXXEJ:www.imaginelife.ro/sanatate/sanatate-campanii/fumatul_dauneaza_grav_sanatatii_15558/+fumatul+dauneaza+grav+sanatatii&cd=2&hl=ro&ct=clnk&gl=ro

trebuie copiat tot linkul , ca sa il puteti vedea

referitor la fumatori si tigari merita macar sa il vizionati , v-am pupat si mult success in incercarea de a renunta la tigari

pana la mai sunt cam 4 luni si cam o sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns INA2 spune:

Si eu sunt o fosta fumatoare,am fumat aproape jumatate din viata mea,fumam un pachet pe zi si credeam ca nu pot trai fara tigari.Pana cand am spus stop,de maine nu mai fumez si am reusit.Au trecut de atunci 7 luni fara nici o tigara in conditiile in care sotul meu este un fumator inrait iar la noi in casa se fumeaza.Partea proasta este ca m-am ingrasat destul de mult dar in timp sper sa revin la normal.Asa ca,dupa parerea mea totul depinde de vointa si nu exista nu pot ci doar nu vreau.Nu iti trebuie decat un motiv bun si multa,multa vointa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Fetelor, am o intrebare. Sotul meu vrea sa cumpere tigara electronica, a citit ca se poate lasa mai usor. Si ca nu e toxica, in primul rand. Daca cineva a cumparat acest produs, poate sa-mi dea detalii? E ca o tigara normala?


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoyoyo spune:

Fumatul e o AMAGIALA , o ILUZIE, ..eu am citit cartea lu Allan si am vazut si programelul (are Cartea intercativa pe DVD) si am reusit sa ma las. La mine au contribuit ma multi factori, in primul rand m-am rugat la Dumnezeu sa nu mai pot fuma !
ma ajutat, ca eu nu aveam ambitie- acu 6 luni am racit bocna si nu mai suportam tigara (altadata fumam si cu durere si racita si in orice conditii) yeah ce scarbos!

avand cartea in minte si toate cuvinetle atunci am zis gata "pana AICI" si pana acolo fuse! nu mai fumez si a fost f usor

Sfatul meu dati jos si dvd-ul in engleza si cu prima ocazie lasati-va ca e ILUZIE Nu merita sa ne imbolnavim, Amagim singuri si aveti dreptul la SANATATE La fel ca si nefumatorii ! ce daca viata e din cind si grea , poti face fata problemelor si fara "scarbosenie"

de pe aici cred ca se poate descarca si DVD-ul http: //thepiratebay. org/torrent/4418188 /

iar aici cred ca este si cartea mp3 audio in engl _ e la fel de buna
http:// www.mininova.org/tor/ 600785

P.S. Viata e infinit mai buna si gustul ei mai dulce de cind nu mai pun tigara in gura si am si mai mult timp pt toto ce conteaza cu adevarat!

Yoyoyo cu TAVI (18.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

eu am fumat decatla 15 ani, dar sotul meu s-a lasat instantaneu de fumat.pur si simplu n-a mai fumat deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vicky82 spune:

Salutare tuturor!Abia m-am inregistrat pe aici,cautand sustinere pentru ca m-am hotarat ca pe 1 iunie vreau sa ma las de FUMAT,vad ca mi-am gasit parteneri pe aici si sper sa reusim impreuna.Fumez de aprox.10 ani,cu intrerupere de 2 ani cd.am nascut.Vreau s-ai fac un cadou copilului meu de ziua lui sa nu mai miroase fumul nostru si sa creasca sanatos.Succese la toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

buna, si eu sunt fumatoare. fumez de 14 ani si cu toate ca am citit cartea nu pot renunta la tigari. intra cam greu ca fara sa vreau imi amintesc ce scrie in carte, dar nu pot renunta definitiv la ele. fumez cam un pachet pe zi, azi de expl am fumat in jur de 10 tigari, dar nu pot sa renunt la ele.

Mergi la inceput