Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Ne lasam de fumat!

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 50
dalina2x2
dalina2x2

1179 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dalina2x2 un Mesaj Privat
Fetelor, salutare!
Uite c-am ajuns s-o spun si pe-asta: n-am mai fumat de-o saptamana si doua zile!
Ce vreau sa va-ntreb e ceva legat de asta: atunci cand te lasi de fumat, e normal sa tusesti si sa expectorezi? Si sa simti tot timpul o apasare sau mai bine zis o "racaiala" in piept?
Recunosc ca am fost si racita dar am luat antibiotic o saptamana deja si nu cred ca e tot de la raceala.. Mai degraba ma gandesc ca-i de la lipsa tigarilor, de-aia va intreb pe voi...

Multumesc!

"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"

Editat de - dalina2x2 on 15/04/2009 07:33:54
Mergi la inceput
ANDREEA11
ANDREEA11

1312 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ANDREEA11 un Mesaj Privat
Eu am inceput de aseara sa am o racaiala in piept. Nu ma deranjeaza f tare, tusesc ca si cum as incerca sa-mi dreg vocea. Cred ca de la tigari..... Doamne, fii cu mine in continuare!!!

andreea

Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante...

http://community.webshots.com/user/andreeagogo
Mergi la inceput
Criss3
Criss3

99 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Draga mea si eu m-am lasat dar nu mi s-a intamplat cu racaiala in piept si nici tuse....deci poate e de la raceala ta...sau poate sunt cazuri in care asa se intampla...mai asteapta raspunsuri. Felicitari si sa te serbam si la un an de lasat de fumat
Mergi la inceput

Morgano

3297 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMorgano Adauga semn de carte la raspuns Trimite Morgano un Mesaj Privat
Salutare fetele!

Nu mai fumez nici eu de 12 zile, e minunat.

Ca o lasa ce sunt, nu am mers pe variante clasice, ci folosesc Champix primit de la Clinica de Pneumoftiziologie in cadrul programului national de sprijin in lasatul de fumat.

Inca nu-mi vine sa cred, pofte mai am, dar nu de sarit in foc.

UIn sprijin enorm moral l-am avut din partea unei forumiste dragi care m-a sustinut enorm tocami pt ca luase acelasi tratement.

Dureaza 3 luni, eu mai am aproape 2, are si ceva mici efecte negative, dar functioneaza, si fata de toxicitatea tigarilor....

Paste Fericit si fara tigari va urez tuturor!

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Mergi la inceput
CrisaS
CrisaS

3212 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCrisaS Adauga semn de carte la raspuns Trimite CrisaS un Mesaj Privat
Buna fetele,
Eu m-am lasat in octombrie..2007 si in aprilie 2008 m-am apucat din nou ..o idioata mi-a fost pofta. Am zis ca o tigara fumez...si m-am apucat.Eu insa nu eram fumatoare inraita..maxim 7 tigari pe zi...maxim...Toti imi spuneau asta e un moft de ce nu le lasi naibii.
Acum de pe 21 martie iara m-am lasat ..maine am o luna da eu m-am lasat de pe o zi pe alta. Vreau sa va spun ca nu mai suport mi-e rau si ma gandesc ce idioata am fost atatia ani!
Va doresc din tot sufletul sa nu va mai apucati niciodata!
Hristos a Inviat,
Crisa

http://tt.lilypie.com/E085m4.png
Mergi la inceput
Criss3
Criss3

99 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
De ce ti-e rau? Da si eu acum dupa ce am aproape un an de cand m-am lasat ma gandesc ca nu as mai putea sa pun tigara in gura. Si eu m-am lasat dupa o zi pe alta. Am aruncat tigari, brichete tot. Dar totusi, de ce ti-e rau? Ca te-ai lasat?
Mergi la inceput
pumba
pumba

1437 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite pumba un Mesaj Privat

m-am lasat de 2 luni
fumam maxim 4 pe ziieseam afara.... mai mare era deranjul. dar am zis gata si gata a fost ,doar ce cumparasem un carton,mai visez,mai doresc ...dar gata. acum nu mai suport mirosul, e groaznic cum am putu sa miros asa ,efectiv pute .

ripley - felicitati
Mergi la inceput

Tala

2620 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Tala Adauga semn de carte la raspuns Trimite Tala un Mesaj Privat
Salut curajoaselor! si eu implinesc o luna de cand m-am lasat (iar) de fumat. Facusem o pauza de 2 ani si ceva incepand cu 3 luni inainte de sarcina (Slava Domnului), dar, tot asa, crezand ca nu conteaza o tigara, m-am reapucat. Acum, dupa un an de 'pacate' am scapat iar. Vreau sa va spun ca pe mine m-a ajutat fff mult cartea lui Allen Carr, in asa fel incat doar citind cateva capitole am redus tigarile zilnice de la app un pachet la 5 maxim si tot asa - chiar e usor procesul acesta daca citesti cartea (cred ca are ceva subliminal in ea pt ca altfel nu-mi explic). Recunosc insa, ca in primele 3 zile (ca si data trecuta) imi venea sa musc si din pereti de nervi.
Felicitari tuturor celor care au reusit, care incearca si curaj celor care se gandesc la asta - nu e chiar sfarsitul pamantului daca nu te afumi zilnic...
p.s.: noi (pt ca si sotul din dotare a facut la fel, altfel mi-ar fi fost mai greu, recunosc) ne-am lasat de tutun, iar baietelul nostru s-a lasat de pampers
ce bine e sa mirosi primavara....

Bucurie!
Mergi la inceput
ate_09
ate_09

477 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiate_09 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ate_09 un Mesaj Privat
Bravo Tala!!! Sper sa o tii asa cat mai multe luni de acum incolo!!! Ai sa vezi ce bine te simti dupa ce va disparea si ultima urma de tutun din casa...din haine si din corpul tau!!
Chiar va mirosi a primavara!!!
Mergi la inceput

Tala

2620 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Tala Adauga semn de carte la raspuns Trimite Tala un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui ate_09

Bravo Tala!!! Sper sa o tii asa cat mai multe luni de acum incolo!!! Ai sa vezi ce bine te simti dupa ce va disparea si ultima urma de tutun din casa...din haine si din corpul tau!!
Chiar va mirosi a primavara!!!

noi oricum nu fumam in casa (avem copil totusi), si stam la curte si aerul e mult mai curat aici, cu toata vegetatia care explodeaza...e o nebunie. Deja nici nu ma mai gandesc la tigari si in mod sigur nu voi mai pune tigara in gura cat voi trai...asa va doresc si voua

Bucurie!
Mergi la inceput
Pag. din 50 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com