Ne lasam de fumat!

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Fetelor, salutare!
Uite c-am ajuns s-o spun si pe-asta: n-am mai fumat de-o saptamana si doua zile!
Ce vreau sa va-ntreb e ceva legat de asta: atunci cand te lasi de fumat, e normal sa tusesti si sa expectorezi? Si sa simti tot timpul o apasare sau mai bine zis o "racaiala" in piept?
Recunosc ca am fost si racita dar am luat antibiotic o saptamana deja si nu cred ca e tot de la raceala.. Mai degraba ma gandesc ca-i de la lipsa tigarilor, de-aia va intreb pe voi...

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Eu am inceput de aseara sa am o racaiala in piept. Nu ma deranjeaza f tare, tusesc ca si cum as incerca sa-mi dreg vocea. Cred ca de la tigari..... Doamne, fii cu mine in continuare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Draga mea si eu m-am lasat dar nu mi s-a intamplat cu racaiala in piept si nici tuse....deci poate e de la raceala ta...sau poate sunt cazuri in care asa se intampla...mai asteapta raspunsuri. Felicitari si sa te serbam si la un an de lasat de fumat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Salutare fetele!

Nu mai fumez nici eu de 12 zile, e minunat.

Ca o lasa ce sunt, nu am mers pe variante clasice, ci folosesc Champix primit de la Clinica de Pneumoftiziologie in cadrul programului national de sprijin in lasatul de fumat.

Inca nu-mi vine sa cred, pofte mai am, dar nu de sarit in foc.

UIn sprijin enorm moral l-am avut din partea unei forumiste dragi care m-a sustinut enorm tocami pt ca luase acelasi tratement.

Dureaza 3 luni, eu mai am aproape 2, are si ceva mici efecte negative, dar functioneaza, si fata de toxicitatea tigarilor....

Paste Fericit si fara tigari va urez tuturor!

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Buna fetele,
Eu m-am lasat in octombrie..2007 si in aprilie 2008 m-am apucat din nou ..o idioata mi-a fost pofta. Am zis ca o tigara fumez...si m-am apucat.Eu insa nu eram fumatoare inraita..maxim 7 tigari pe zi...maxim...Toti imi spuneau asta e un moft de ce nu le lasi naibii.
Acum de pe 21 martie iara m-am lasat ..maine am o luna da eu m-am lasat de pe o zi pe alta. Vreau sa va spun ca nu mai suport mi-e rau si ma gandesc ce idioata am fost atatia ani!
Va doresc din tot sufletul sa nu va mai apucati niciodata!
Hristos a Inviat,
Crisa

http://tt.lilypie.com/E085m4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

De ce ti-e rau? Da si eu acum dupa ce am aproape un an de cand m-am lasat ma gandesc ca nu as mai putea sa pun tigara in gura. Si eu m-am lasat dupa o zi pe alta. Am aruncat tigari, brichete tot. Dar totusi, de ce ti-e rau? Ca te-ai lasat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


m-am lasat de 2 luni
fumam maxim 4 pe ziieseam afara.... mai mare era deranjul. dar am zis gata si gata a fost ,doar ce cumparasem un carton,mai visez,mai doresc ...dar gata. acum nu mai suport mirosul, e groaznic cum am putu sa miros asa ,efectiv pute .

ripley - felicitati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Salut curajoaselor! si eu implinesc o luna de cand m-am lasat (iar) de fumat. Facusem o pauza de 2 ani si ceva incepand cu 3 luni inainte de sarcina (Slava Domnului), dar, tot asa, crezand ca nu conteaza o tigara, m-am reapucat. Acum, dupa un an de 'pacate' am scapat iar. Vreau sa va spun ca pe mine m-a ajutat fff mult cartea lui Allen Carr, in asa fel incat doar citind cateva capitole am redus tigarile zilnice de la app un pachet la 5 maxim si tot asa - chiar e usor procesul acesta daca citesti cartea (cred ca are ceva subliminal in ea pt ca altfel nu-mi explic). Recunosc insa, ca in primele 3 zile (ca si data trecuta) imi venea sa musc si din pereti de nervi.
Felicitari tuturor celor care au reusit, care incearca si curaj celor care se gandesc la asta - nu e chiar sfarsitul pamantului daca nu te afumi zilnic...
p.s.: noi (pt ca si sotul din dotare a facut la fel, altfel mi-ar fi fost mai greu, recunosc) ne-am lasat de tutun, iar baietelul nostru s-a lasat de pampers
ce bine e sa mirosi primavara....

Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

Bravo Tala!!! Sper sa o tii asa cat mai multe luni de acum incolo!!! Ai sa vezi ce bine te simti dupa ce va disparea si ultima urma de tutun din casa...din haine si din corpul tau!!
Chiar va mirosi a primavara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Citat:
citat din mesajul lui ate_09

Bravo Tala!!! Sper sa o tii asa cat mai multe luni de acum incolo!!! Ai sa vezi ce bine te simti dupa ce va disparea si ultima urma de tutun din casa...din haine si din corpul tau!!
Chiar va mirosi a primavara!!!

noi oricum nu fumam in casa (avem copil totusi), si stam la curte si aerul e mult mai curat aici, cu toata vegetatia care explodeaza...e o nebunie. Deja nici nu ma mai gandesc la tigari si in mod sigur nu voi mai pune tigara in gura cat voi trai...asa va doresc si voua

Bucurie!

Mergi la inceput