Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Ne lasam de fumat!

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 50

membru veteran luny

11823 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite luny un Mesaj Privat
eu m-am lasat de cinci ani si ceva luni...mi s-a pus pata, stiam ca ma distrug lent, ca arunc multi bani aiurea etc...fumam 1-2 pachete/zi...si am reusit! intr-o dimi, plecam la job si fumam in masina...am stins-o la jum ate si am spus 'asta a fost ultima'..si a fost, ptr o saptamana, cand simteam nevoia rau..am mai sudat o tigAra repede, cam nasol gustul dupa o saptamana de pauza! asa ca ma apuc si de ceva sport, dansat la greu, aerobic...am mai tras un fum,doua o data, dupa aerobic si tare nasol a fost, ameteala mare!dupa inca o luna, in club, iar ma navaleste dorinta..aprind, trag 2 fumuri si era sa cad, de ameteala, noroc cu lumea din jur! am aruncat-o repede si gata, nu am mai pus gura pe tigara!
si ma simt minunat, nu mai suport fumul, zici ca nu am fumat vreodata!
este, intr-adevar, o chestie de vointa si ambitie!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Editat de - luny on 28/09/2008 12:20:57
Mergi la inceput
alinuta_a
alinuta_a

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Buna!
Vreau si eu cartea:alina_aparaschitei@yahoo.com
Mergi la inceput
adriana_m
adriana_m

673 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adriana_m un Mesaj Privat
alinuta a cartea se poate descarca de aici
Cartea (in limba romana) se poate citi sau descarca de aici: http://www.scribd.com/doc/49762/Allen-Carr-carte-antifumat
Mergi la inceput

almo

961 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui almo Adauga semn de carte la raspuns Trimite almo un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui luny
este, intr-adevar, o chestie de vointa si ambitie!!

pentru mine nu a fost o chestie de vointa si ambitie. am citit cartea asta si cred ca am inteles ca intr-adevar nu mai vreau sa fumez pentru ca nu am de ce sa fumez.
nici macar odata (din ianuatie pana acuma) nu am simtit dorinta sa trag o tigare.
va incurajez sa cititi cartea. cu seriozitate.

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

membru veteran luny

11823 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite luny un Mesaj Privat
eu nu am citit nimic, am decis singura ca trebuie sa ma las!...si a fost greu o perioada, apoi nu mi-a mai trebuit!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)

Life is to precious to worry about stupid Shit!
Mergi la inceput
adriana_m
adriana_m

673 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adriana_m un Mesaj Privat
Eu am citit cartea cap-coada si dupa ce am terminat-o am zis asta e ultima tigare si gata. Intradevar aia a fost ultima tigare de doua saptamani dar nu numai cartea m-a ajutat. Nu stiu cum sa va explic. In cartea aia scrie ca atunci cand vezi pe strada oameni care fumeaza ar trebui sa-ti fie mila de ei. Mi-e nu imi e mila de ei ci ii invidiez, dar in acelasi timp nici nu vreau sa fumez. E ceva ciudat. Oricum, atunci cand cititi cartea sfatul meu este sa va ganditi bine ca dupa ce stingeti ultima tigare veti fi nefumator. Eu nu m-am gandit la asta si poate de aia sunt asa acum. Eu am tot repetat ca o sa fie ultima tigare si atat. Si poate de aia ma simt eu acum asa ciudat. Oricum eu ma bucur ca am reusit sa ma las. Cred ca la mine a fost ceva combinat: metoda asta usoara cum scrie in carte si metoda vointei. Eu ma simt bine asa cum sunt acum si ca nu mai fumez. Sper sa ma si tina.
Bafta la toata lumea si curaj ca se poate.
Mergi la inceput
nadyana
nadyana

941 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nadyana un Mesaj Privat
Buna seara fetelor.Mi-am amintit acum ca in urma cu 2 ani m-am lasat si eu de fumat si acest forum mi-a fost atunci de mare ajutor. Dar, probabil din cauza lipsei de vointa, m-am apucat din nou de fumat dupa o luna. Era atat de bine cand nu fumam..tenul meu arata atat de bine..ma trezeam dimineata atat de bine..Si, cel mai important adevar de care mi-am dat seama cat nu am fumat a fost faptul ca, intr-adevar, tigarile iti provoaca o stare de nervozitate de necontrolat si chiar depresie. Cat nu am fumat eram atat de calma..Dar acum...Cred ca tr sa iau din nou acea decizie. Simt cum tenul meu se ofileste pe zi ce trece. Vreau sa pun mana sa slabesc un pic si apoi sa ma las de fumat. Chiar frumusetea si tineretea noastra nu sunt mai importante decat sa ne afumam si sa mirosim ca ultimii oameni dupa ce fumam??
Va felicit pe cele care ati reusit.Paote ca este cea mai buna decizie pe care ati lut-o vreodata..
Va urez din suflet multa bafta celor care vor sa se lase de fumat..
Ce bine ca sunt din nou cu voi..poate in curand va voi putea spune si eu ca m-am lasat de fumat
Mergi la inceput
adriana_m
adriana_m

673 Mesaje
Nadyana bine ai venit. Dar de ce te-ai apucat iar de fumat dupa o luna? Exact dupa ce s-a dus efectul nicotinei din corp. Of. Dar ai citit cartea asta cu care se lasa atata lume de fumat? Poate te ajuta asta. Intradevar asa e cu nervozitatea din timpul fumatului. Si eu am observat asta. Sunt mult mai calma acum. Ce hestie, ca eu ziceam ca tigarile ma calmau, dar de unde ca imi dadeau stari de nervozitate dar nu-ti dai seama. Si cu tenul e adevarat ca e mult mai curat si mai luminos. Si la miros e altfel acum, am simtul mai fin. Si e buna cafeaua si fara tigare.
Sa sti ca si mi-e mie tare greu sa ma abtin sa nu aprind o tigare dar sper sa-mi treaca chestia asta odata si sa nu mai fumez niciodata. Bafta ca poate te mai lasa inca odata si acum poate dureaza toata viata.
Mergi la inceput
nadyana
nadyana

941 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nadyana un Mesaj Privat
Sper, Adriana sa de-a Bunul Dumnezeu sa ma las odata pt. totdeauna. Am sa printez cartea (de#351;i nu-mi dau seama cum pot printa cartea) #351;i am s-o citesc de cate ori va fi nevoie. Cu ajutorul lui Dumnezeu, a experientelor voastre #351;i .. a vointei mele.. voi reu#351;i
Mergi la inceput
adriana_m
adriana_m

673 Mesaje
nu mai stiu nici eu cum am printat-o. Cred ca am copiat-o la mine in calculator si apoi am printat-o. Daca vrei pot sa-ti trmit cartea pe e-mail si poate poti de acolo sa o printezi (sa-ti tri it cartea de la mine din calc). Altfel nu stiu cum sa-ti zic.
Da clar trebe s ate ajute Dumnezeu , dar trebe sa-i ceri si tu asta. Si vointa. Dar se poate asta e clar. Mi-e imi tot vine sa fumez si acum dar de cate ori imi vine ma rog sa nu fumez si uite ca uit. Intr-o seara am zis ca gata atat am putut eu sa ma abtin si ca o sa fumez. Nu am fumat chiar atunci cand m-am gandit. apoi m-am luat cu altele si am uitat. Si in pat mi-am adus aminte si am zis ca nu ma mai scol eu acum sa fumez o tigara ca nu merita. Las pe maine. Si uite ca am reusit tot mai mult. Cand imi mai vine sa fumez imi aduc aminte ce scria in carte ca tigarile nu ma ajuta cu absolut nimic ci mai mult rau imi fac. Sper sa reusesc de tot si pt tot timpul. te astept in club sa ne sustinem una pe alta poate.
Mergi la inceput
Pag. din 50 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com