Ne lasam de fumat!

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Dar de pastilele minune "antireceptori nicotinici" ati auzit? (nu stiu daca asta e numele real) dar cica ar da rezultate 98%

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

quote:
Originally posted by Annie80

Dar de pastilele minune "antireceptori nicotinici" ati auzit? (nu stiu daca asta e numele real) dar cica ar da rezultate 98%

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.



da, eu am fost la consiliere si mi s-a povestit despre ele. era urmatorul pas deoarece cu plasturii eu n-am avut succes.
si le incercam cu siguranta. recunosc ca atunci cind am auzit pretul tratamentului si durata, am hotarat ca pot si fara




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

Buna, am citit ce ati scris cu foarte mare interes si m-am hotarat sa-mi fac si eu cont aici.
Vreau si eu sa renunt la fumat , dupa 12 ani ...
Pt ALMO:
Da-mi si mie te rog cartea pe adresa dariamada@yahoo.com

Multumesc anticipat! Nu mai am rabdare pana sa o citesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

quote:
Originally posted by Annie80

Dar de pastilele minune "antireceptori nicotinici" ati auzit? (nu stiu daca asta e numele real) dar cica ar da rezultate 98%

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.



Ei, nici chiar 98%...
Ajuta la sevraj dar trebuie sa fii si motivat. Nu sunt pilule minune pe care le iei si , gata, uiti ca ai fumat vreodata. Ajuta insa foarte mult.
Exista doua Zyban si Champix. Eu iau Zyban si am o cunostinta care a luat Champix. Eu le-as recomanda alaturi de carte, oricum.

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

quote:
Originally posted by fumi

Buna, am citit ce ati scris cu foarte mare interes si m-am hotarat sa-mi fac si eu cont aici.
Vreau si eu sa renunt la fumat , dupa 12 ani ...
Pt ALMO:
Da-mi si mie te rog cartea pe adresa dariamada@yahoo.com

Multumesc anticipat! Nu mai am rabdare pana sa o citesc...



N-ai citit tot, ca pe pagina trecuta am dat eu link de unde poti citi sau descarca cartea : Cartea (in limba romana) se poate citi sau descarca de aici: http://www.scribd.com/doc/49762/Allen-Carr-carte-antifumat

Mult succes!

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodya spune:

Salut, va anunt ca am reusit!!!! Nu mai fumez!!! Cartea asta chiar m-a ajutat. Daca nu o citeam, nu stiu daca reuseam vreodata..
Am o saptamana si va zic ca nu mi-e greu deloc...numi-e pofta cand ii vad pe ceilalti fumand. Am inteles perfect , cheia e cum privesti lucrurile cand te lasi : trebuie sa fii bucuros ca ai scapat, ca esti nefumator, sa fii multumit ca ai pus punct. Nu trebuie sa te gandesti ca esti privat de ceva, ca o sa fii nefericit un timp, ca nu o sa mai ai "prietena " aproape cand ti-e greu..Daca te simti privat, te gandsti numai la tigara, si mai mult ca sigur nu vei reusi tentiei.

Deci, nu uitati, renuntati fara regrete, cu bucurie si fiti multumiti ca ati facut pasul. Va garantez ca daca priviti lucrurile asa, nu va va fi greu absolut deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

fetelor nici nu stiti cat ma bucur cand vad tot mai multe reusiti renuntati la fumat. ma bucur nu numai ca ati reusit dar si pt ca vad ca va bucurati de aceasta reusita.

clodyaai mare dreptate in ceea ce spui. e f important starea de spirit pe care ti-o formezi dupa ce renunti la fumat. asa e, trebuie sa fii fericit ca ai scapat si nu suparat ca nu mai fumezi.

anda. la sfarsitul lui lunii mai plec in ro pt trei saptamani. imi doresc sa ajuung si in timi sa imi revad prietenii si locurile dragi ale studentiei. poate ne vedem la o cafea organica

acum tocmai beau o cafea si de cand nu mai fumez, in fiecare dimineata, imi place sa am ceva dulce langa cafea. muuuuuuuuuult mai bun decat tigara . o sa ziceti, da bina asa o sa ma ingras. nu, dimieata poti sa-ti permiti ceva dulce mai ales daca incerci sa faci mai mult sport, tinand cont ca nemaifumand ai mai mult timp liber. Eu de ex merg cu bicicleta la servici in loc de masina (nu multi in Toronto merg pe bicicleta la servici, dar adevarul e ca nu multi au servici asa aproape ca mine) si de trei ori pe sapt merg la gim. Ganditi-va cum ati putea si voi sa introduceti mai multa miscare in fiecare zi. Asta o sa va ajute si mai mult. Tonusul muscular o sa se imbunatateasca ceea ce o sa va dea o multumire sufleteasca si o stare de bine si o motivatie sa o tineti tot asa.

va doresc sa inspirati doar oxigen




Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze
si http://otlaca.myminicity.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by inaioana

quote:
Originally posted by Annie80

Dar de pastilele minune "antireceptori nicotinici" ati auzit? (nu stiu daca asta e numele real) dar cica ar da rezultate 98%

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.



Ei, nici chiar 98%...
Ajuta la sevraj dar trebuie sa fii si motivat. Nu sunt pilule minune pe care le iei si , gata, uiti ca ai fumat vreodata. Ajuta insa foarte mult.
Exista doua Zyban si Champix. Eu iau Zyban si am o cunostinta care a luat Champix. Eu le-as recomanda alaturi de carte, oricum.

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)





Mai ce sa spun, eu nam incercat pastilele, Dar dr de la tv spunea de 98% si ca persoane fumatoare inraite au renuntat numai cu pastilele acelea, Nume de patile nu a dat caci sar fi considerat reclama. Si spunea ca trat ar fi numai de 2 saptamani!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Nu stiu ce ai vazut la TV dar iti spun sigur ca in lume nu exista decat astea doua (substante active)!
Bupropion ( denumirea comerciala: Zyban, Wellbutrin) si Varenicline (denumirea comerciala Champix, Chantix). Au mecanisme de actiune diferite, citeste despre ele.
Mult succes!

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

OK, ok... am inteles ca v-a ajutat! M-ati convins din nou!
Sincer n-am terminat de citit; sunt pe la jumatate. Motivul ... n-am mai avut timp (nu spuneti la nimeni ... cartea e salvata la munca... ) si al doilea motiv ar fi ca, oarecum nu mai aveam incredere, dupa ce citeam o fraza repetata de cateva ori (si asta pana la jumatatea cartii). Probabil al doilea motiv a cel principal!
Dar am citit ce ati mai scris si o sa fac pe "stiu eu cine"-n patru si o sa o citesc pana la capat.
Almo, pai daca vrei pareri eu ti le spun in continuare, cu conditia sa nu te superi!
Acuma se stie cat am citit si ce parere am. Si totusi ... din ziua aceea ma bantuie cate un gand ... la carte. Mai bine spus la cuvinte, fraze, pasaje ... dar inca nu m-am lasat de fumat.
O sa mai revin... cu stari, impresii, ganduri, ... pe parcursul citirii celeilalte jumatati.

VA pup si...mai vb! Felicitari celor care s-au lasat!

Noi doi...proaspat logoditi!
La pescuit

Mergi la inceput