Ne lasam de fumat!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaresit spune:

buna ,am revenit azi e a 5-a zi in care nu fumez ,nu ma simt prea bine ma gindesc mereu la o tigara,sint nervoasa si imi este frica sa beau o cafea ,caci mi se face pofta de tigara,oare cind vor trece aceste stari ,am citit in carte ca dupa 5 zile ,o fi adevarat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodya spune:

Buna, am citit ce ati scris cu foarte mare inreres si m-am hotarat sa-mi fac si eu cont aici.
Vreau si eu sa renunt la fumat , dupa 13 ani ...
Pt ALMO:
Da-mi si mie te rog cartea pe adresa clodya_00@yahoo.com (doi zero).

Multumesc anticipat! Nu mai am rabdare pana sa o citesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishutza spune:

Na,eu am reusit,sunt de 5 zile nefumatoare ,asta dupa ce am fumat cam 13 ani,dintre care in ultimii 9 ani nu am fumat mai putin de un pachet pe zi,in ultimele 8 luni media era cam de 2 pachete.Deci,fumam bine.Am incercat de cateva ori sa nu mai fumez,am reusit cam 5 ore de fiecare data.Si atat.Sambata seara am inceput sa citesc cartea,am terminat-o duminica dimineata,si abia asteptam sa o termin sa pot sa spun ca sunt nefumatoare.Am fumat o ultima tigara,asa cum spune in carte,de fapt e greu de spun ca am fumat-o,am tras 4 fumuri si la fiecare fum am simtit ca vomit tot,asa ca am stins-o si am inceput sa imi anunt cunoscutii ca sunt nefumatoare(sotul stia deja,dar radea la fel ca ceilalti).Apropo,si el fumeaza,mult mai putin,dar acum,din respect pt mine nu mai fumeaza nici el.
Duminica a fost ok,luni ok,marti am vrut tigara,hmmmm,miercuri am vrut iar tigara,hmm.Si cand vroiam tigara mai citeam cate un pic din carte.Dar ieri am aprins o tigara,nu mai puteam de nervi,ca ma enervease ceva,nu aveam nervi din lipsa tigarii.Am tras primul fum si mi s-a parut ceva extrem de strain,cu un miros si gust ciudat,nicidecum tigara mea buna si dulce,ce mi-a fos prietena aproape jumatate de viata.La al doilea fum deja am vazut negru in fata ochilor,am stins-o si am incercat vreo 2 ore sa imi revin din ameteala.Asa m-am convins ca sunt nefumatoare,chiar daca autorul cartii spune ca asa ma apuc iar de fumat.Eu nu am putut sa mai fumez,si nu as mai pune tigara in gura numai de frica raului de dupa.
Si au inceput si cei din jur sa se convinga ca sunt nefumatoare,mai ales cei ce ma cunosc si stiu cat de draga imi era tigara.
Cafea am baut in continuare,si este pt prima data in viata mea cand beau cafea fara tigara,si e chiar buna,mai incercasem inainte dar nu putusem.
Si asa am reusit una dintre cele mai mari chestii din viata mea,pt ca pt mine este o minune,sa nu mai fumez,eu.Am facut de atunci lucrurile de care imi era frica,am iesit la plimbare,unde de obicei fumam,am fost la restaurant,unde de obicei fumam(de fapt fumam oriunde si oricad)si cel mai tare ma fericeste faptul ca pot bea cafea.
VA MULTUMESC celor care ne-ati dat aceasta carte,poate ca ne-ati salvat viata,a mea cu siguranta.
miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Sotul meu s-a lasat de fumat acum mai bine de 2 ani cu remedii homeopate. I-au trebuit cam 4-5 zile. Dupa aia nici pofta nu mai avea. Am mai scris despre ele. Usor si fara prea mari dureri de cap (la figurat, desigur). Iar sotul meu era fumator inrait, nu oricum. Si de multi ani de zile (mai multi ca mine).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

clodyatrimis cartea pe email. succes si sa nu uiti sa ne pove si nou cum ai reactionat dupa ce ai citit.

mishutza ma bucur sa aflu ca randurile noastre s-au intarit cu o alta fosta fumatoare. Felicitari! Se pare ca si tu ai invins "monstrul mic" Sa ne mai scrii cum te simti. O sa vina zile cand nu o sa iti mai amintesi de tigara decat atunci cand intri la acest subiect.



Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze
si http://otlaca.myminicity.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dari_Scumpi spune:

Buna seara, fetelor!
Ma primiti si pe mine in clubul vostru de "ex-fumatoare"? V-as ruga sa imi trimiteti si mie cartea (cred ca e un inceput... am incercat sa ma las de mai multe ori dar se pare ca mi-a lipsit vointa... offf). Am citit ca aceasta carte a functionat in multe cazuri si VREAU sa incerc si eu. Va tin la curent, biensur! Adresa mea de e-mail: cristy81@gmail.com

Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:


Eu planuiesc sa-mi iau Zyban. Daca o sa combin Zyban cu cartea, sigur ma las, nu?

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodya spune:

Buna fetele !
Mai am 20 de pagini din carte, si sunt convinsa ca o sa termin definitiv cu tigarile dupa ce o termin. Parca nu mai am rabdare ...
Dar totusi imi e teama ca o sa-mi fie pofta de tigara, dar..o sa inving "monstrul"!
Si mai am o intrebare, ceva ce ma macina cel mai rau in legatura cu renuntatul la tigari..Voi nu aveti probleme cu constipatia? Eu nu merg la toaleta decat dimineata dupa cafea si tigari. Si mi-e teama ca nu o sa merg o luna dupa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns regizor28 spune:

va rog mult de tot as dori si eu cartea pe e-mail eu nu mai fumez de doi ani sotia mea fumeaza cam un pachet pe zi s-a tot lasat cateva zile dar n-o mai scot la capat cu ea.....in disperare de cauza am cautat si pe internet si am ajuns si aici....dorim sa avem un copil de aceea si ea zice ca vrea sa se lase dar nu prea cred ca poate asa ca momentan nu doresc eu sa continuam demersul

poate-poate cu cartea?

va multumesc mult si va doresc toate cele bune!

e-mail filmplusprod@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dari_Scumpi spune:

Buna, fetele! Imi poate trimite si mie cineva cartea pe e-mail cristy81@gmail.com? Am mai cerut-o acum cateva zile si nimic... :((
Nush cum sa zic, dar se pare ca astept cartea asta ca sa incerc sa ma las iar de nenorocite!! Stiu-stiu, lipsa de vointa....offf....dar sper sa ma ajute si cartea cumva...

Mergi la inceput