Ne lasam de fumat!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

quote:
Originally posted by Annie80

quote:
Originally posted by mhldvrc

Salut, fetelor! Ce mai faceti, cum va mai este astazi, fara tutun?

Mihaela,Tatiana si Mihai
Poze http://community.webshots.com/user/mhldvrc





Un adevarat cosmar ultima saptamana pana si cosmar mi se pare un cuvant bland

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.



nu pot sa cred ca a fost asa rau

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

nu fetelor, nu a fost rau numai de la lipsa tigarilor..au mai fost si altele. care au dus la starea mea de cosmar si rau
Cum spune si in carte ca tebuie aleasa o perioada fara stess, atunci cand te lasi de fumat, ei , eu m-am lasat si apoi a venit si stresuul si toate problemele si ..... sa speram la mai bine

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Annie, imi pare sincer rau sa aud asa ceva! Dar sa stii ca intr-adevar totul tine NUMAI de vointa TA!

Eu cind m-am lasat aici, acum 3 ani si ceva eram intr-o perioada foarte stressanta, nu doar stressanta. Dar am zis ca ma las, gata, m-am lasat! Si de atunci nici ca am mai pus gura pe asa ceva. Am mai avut eu vise "erotice" cu fumat, chiar si acum citeva luni, dar cred ca era numai "my dark side" care ma incerca, sa vada cum stau, pentru ca nu numai ca nu simt vreo pofta, dar chiar mi se face rau daca simt miros de tutun chiar si pe hainele cuiva care a fumat si intra apoi in magazin putzind a tutun.

Se poate, crede-ma, se poate!

Mult succes si iti tin pumnii!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

drept rasplata la "comportamentul" meu caci de imi era dor sa ies pe balcon, am primit tigari ca sa imi revin la normal,Dar nu mai am nevoie de nimic..... desi mam simtit si ma simt rau (in sensul de apatic) nu de la renuntarea la tigari, ci din mai multe cauze, printre care adaug si o depresie, clau e bolnavior, eu sunt cu PMS-ul.....si cheful de a face..nimic si as dormi incontinuu. Si....altele dar nu pot vb


------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzet spune:

eu am fuma 6 ani si m-am lasat incepand cu 1 ianuarie 2008. Intotdeauna am spus ca nu voi mai face aia, sau aia de inceput de an si anul acesta chiar am reusit.

Motivatia mea? sunt o maniaca cu ingrijirea tenului si a parului. Si innebunesc cand ma gandesc cate E-uri bag in mine. Nu ma lasam de fumat pentru ca imi placea sa fumez. Dar incepusem sa ma uit la tigara cum arde si imi imaginam si plamanii mei cum "ard"....oribil :(. Recunosc ca niciodata nu am fost dependenta de tigari in adevaratul sens al cuvantului si de fapt nici nu cred in asta. Dependenta este dupa parerea mea doar de ordin psihologic. Pana si cel mai mare fumator se poate lasa daca ar vointa. Intre timp am incercat sa fumez o tigara, am tras 3 fumuri si a fost oribil. Nu am terminat-o si nici nu am mai fumat alta.

Nu am vrut sa imi vad tenul distrus, am 22 de ani si am un ten f ok, si arata mai bine de cand nu mai fumez. Plus ca peste cativa ani voi avea copii si nu mi se pare nimic mai oribil la o mama ca fumatul. Nu vreau sa fiu o mama fumoatoare!

Asta e motivatia mea....pentru fetele care vo sa se lase...cred ca dc nu aveti o motivatie puternica nu ve veti lasa niciodata!

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clori spune:

Fumez de 21 ani. M-am lasat pentru o perioada de 6 luni, dupa care am cerut de la cineva o tigara, "sa vad daca mai pot fuma dupa atata timp". Si am putut! Acum fumez mai mult de un pachet pe zi si imi vine din ce in ce ma greu sa ma las, desi imi doresc. M-am simtit incurajata de ceea ce ati scris aici. Almo, trimite-mi si mie cartea, te rog, la adresa clori_m@yahoo.com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaresit spune:

va rog din suflet vreau si eu cartea am 38 de ani ,2 copii mici si nu vreau sa le mai fac rau resit@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

clori, alinav-am trimis cartea, va dorim sa aveti succes cu ea si va rugam sa intrati pe la noi sa ne spuneti ce efect a avut cartea asupra voastra.

Fetelor unde sunteti!!!!!!!!!!!! Nu ati mai scris de mult. ma gandesc ca odata cu caldura ati iesit pe la terase, un suc, o maslina, sper ca nu si tighi si de aceea poate nu aveti timp de scris. Va rog sa nu va pierdeti interesul in subiectul nostru comun.
Va astept cu vesti.

Eu am 2 luni jumate fara tigara. Sunt ok. Imi amintesc f rar de fumat si atunci pt cateva clipe, cand imi imaginez cum ar fi sa mai fumez o tigara, doar asa sa vad ce simteam in fumul ala, dar mi-e frica sa incerc ca odata incercat nu v-a fi doar una. Mi-e dor de zilele cand ma refugiam la o tighi dar inlocuiesc tighi acum cu o convorbire cu o prietena sau cand sunt la lucru, cu o amica la o plimbarica de 10 minute. Si chiar nici nu realizez diferenta.

Voi cum sunteti?



Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clori spune:

Multumesc, am primit-o. O citesc si intru sa va spun ce efect a avut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Almo, de unde as putea gasi carticica pe net? As vrea sa-i fac o surpriza unei prietene care s-a "lasat" de mai multe luni, dar tot mai fura cite o tigara pe ascuns, de obicei la party-uri.

Multumesc.






Mergi la inceput