Ne lasam de fumat!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

gata fetelor

de duminica promit ca nu mai pun tigara in gura - mai ales ca e si post acuma.

si daca vreau sa fiu curata cand va fi sa fie bebe e obligatoriu.

http://tt.lilypie.com/QIg2p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Almo, am incercat sa iti trimit PM dar nu stiu ce eroare mi-a dat asa ca iti scriu aici mailul meu ca nu-i nimic daca il vede toata lumea. Deci cum spuneam, mamiseli_11@yahoo.com. Pupici, Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by roxica

Siminaf! dupa 5 ani????? cum te-ai apucat dupa 5 ani????





Aproape 5 ani. De fapt 4 ani si 10 luni. Iti dai seama ca stiam exact data cind ma lasasem de fumat, daca a fost de la o zi la alta. Din cauza jobului stressant m-am reapucat la vremea respectiva. Apoi anturajul, mai ales la servici (ca mai mult pe acolo stateam), cu pauzele de fumat si baut ceva (eu nu cafea, deci o cacao, ceva). Si uite asa am mai fumat inca vreo 7 ani..... Cu pauza de un an in timpul sarcinii si dupa nastere un pic. Dar totusi, sint ani buni in care eu mi-am intoxicat organismul!

Morala: nu faceti ca mine! Cind va lasati, definitiv sa fie. De data asta nu ma mai reapuc pentru nimic in lume!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Almo...am terminat-o, am mai stat doua zile si am 'rumegat-o' e perfect adevarat ce zice, chiar tigara are un gust dezgustator ,si mereu ma intreb de ce naiba mai aprind una? dar la mine n-ar cea fac socializarea cu tigara, si de ce spune societatea si cat baneaza fumatorii, mie nu imi pasa. (sincer!!!)

PS. Allen Carr a murit in 2006 de cancer pulmonar, asta sper sa nu va descurajeze. si a scris si o carte cum sa slabesti tot metoda usoara "Easyweigh to Lose Weight" si din generatia anti fumat :

"Easy Way to Stop Smoking'
"How to be a Happy Non-Smoker"
"Easyway For Women To Stop Smoking"
"How to Stop Your Child Smoking"
"Only Way To Stop Smoking Permanently"

Sincer mia parut foarte rau ca am citit asta

EDIT: pe mine ma deranja fumul de tigara si CAND ERAM FUMATOARE, mda am tras-o pe ultima si sunt nefumatoare. tre sa recitesc cap, cu si despre plictiseala caci la mine asta e buba, nam alte preocupari, si nici nu se ivesc.

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Roxica, ce mai faci, unde esti? ai renuntzat?
Eu continuu sa va sustzin
Sunt in a 11-a zi fara fumat...

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica spune:

nu Eva..sint aici...eu sint in a 12-a zi fara fumat...mi-e bine...inca nu renunt...desi m-a descurajat stirea de mai sus cum ca Allen a murit de cancer si unde? tocmai la pamini...ce ironie...eu oricum nu am hotarit sa renunt la fumat din cauza sanatatii...ci datorita faptului ca mi-era sila de miros..mi-era aiurea sa fiu eu singura fata din gasca care fuma...sa fiu cot-la-cot ca barbatii de acolo...sa ma furisez in balcon cind se joaca fetele sa fumez..sa crap de nervi ca nu pot sa fumez cind vreau..si uite asa...
daca cumva ma abtin este numai din cauza asta...haideti...impreuna sa reusim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Mda.... minunat! Luni dimineata mi s-a facut rau cand mi-am aprins tigara, apoi am mai aprins inca una sa ma conving ca mi-e rau de la tigara, de marti, am intrat in program normal iar azi am facut o criza de nervi ca am ramas fara tigari. Si ca o consecinta.... iar fumez mai mult ca pana sa-mi pun minte sa ma las de fumat. Clar, locul meu nu-i aici.
S-aveti parte de zile linistite si cat mai multe fara tigari.



Mandrutzele mele Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

buna fetelor

ieri nu am reusit - dar maine gata. spun stop.

am citit si eu cartea - atata doar ca in momentele cand ma apuca sevrajul nu mai tin minte nimic din ce scria acolo.

unde va e cel mai greu - acasa sau la servici?

http://tt.lilypie.com/QIg2p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Buna...nici eu n-am reusit!
Mie imi este foarte greu acasa, acolo e logodnicul si mama care fumeaza. La munca e super...aici nu se fumeaza, dacat in locuri mici, ascunse...deci nici o tentatie.
Azi am reusit sa ma abtin de la tigarea de dimineata, cea de la cafea, desi iubitul a fumat vreo 3! Aum sunt la munca si... chiar nu-mi trebuie, oricum nu am la mine, dar... ajung din nou acasa si nu stiu ce voi face!
Va pup si va doresc sa va fie mai usor decat mie sa va lasati de ele!

Noi doi...proaspat logoditi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

quote:
Originally posted by Isa_Cris

Buna...nici eu n-am reusit!
Mie imi este foarte greu acasa, acolo e logodnicul si mama care fumeaza. La munca e super...aici nu se fumeaza, dacat in locuri mici, ascunse...deci nici o tentatie.
Azi am reusit sa ma abtin de la tigarea de dimineata, cea de la cafea, desi iubitul a fumat vreo 3! Aum sunt la munca si... chiar nu-mi trebuie, oricum nu am la mine, dar... ajung din nou acasa si nu stiu ce voi face!
Va pup si va doresc sa va fie mai usor decat mie sa va lasati de ele!

Noi doi...proaspat logoditi!



mie la munca imi e greu - ca acasa cand ajung ma pun sa fac nani si gata

plus ca acolo e iubi care stramba din nas

http://tt.lilypie.com/QIg2p2.png

Mergi la inceput