Ne lasam de fumat!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

Am uitat: mii de multumiri Almo, tie si sotului tau, o sa va pomenesc in rugaciunile mele.
si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

quote:
Originally posted by mamicanoua

offfffff!mai fetelor!asa greu e sa ne lasam de fumat!!!!toate motivele din lume le-am avut si acum il am pe cel mai primordial motiv de a ma lasa de fumat-vine bebe mic in noiembrie 2008 si eu in nemernicia mea continui sa fumez,ma simt vinovata tigara cu tigara si totusi neputincioasa in fata drogului asta nemernic!daca nici asta nu e motiv de lasat tigarile,atunci care?de ce nu am vointa asta habar nu am ce a facut drogul asta de e mai puternic decat mine!
corina,viitoare mamica de

corina



corina tie ti-am trimis cartea? daca nu da-mi un pm si sunt sigura ca o sa reusesti. Totul e sa vrei.



Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

quote:
Originally posted by valeria72

Buna .... sunt noua la subiectul acesta si de asemeni fumatoare de un pachet pe zi ......... si de azi cu ajutorul vostru vreau sa ma las de viciul acesta .... si cred ca am si motivul ....incep a doua procedura de fertilizare in vitro ....pt un ingeras

Aspiranta la titlul de mamica



noi suntem aici si o sa te sustinem daca ai nevoie. la fel cum am spuns si corinei putem sa iti trimimtem o carte care o sa te ajute sa renunti mai usor.
Mult succes!

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Eva, Roxica felicitari pt cele 9 zile
oprietena merci mult pt gandurile tale bune si ca ai trecut de cele 3 saptamani si uite ca deja nu mai iti place fumul de tigara. vedeti fetelor ca dupa un timp si nu f lung, chiar o sa va dernjeze fumul de tigara!?

Mihaela trimte-mi te rog adresa ta de email pe pm.

multumim din suflet tuturor fetelor care intra aici sa ne sustina si sa ne ajute in aceste momente grele. EvaF, Dariela, afibebe, olympia, Siminaf fetelor pt sustinere si va rugam sa intrati cat puteti mai des.

anda cum te mai simti?

Butterfly1cum stai? sper ca ca ai reusit sa savurezi cafeluta de dimineata fara sa ii schimbi gustul cu stii tu

Annie80cat iti mai ia sa termini cartea aia

anda!!!!!!!!parca ziceai ceva de luni 17 ? de fapt nu ai specificat care luna vrem vesti!

giulia71te-ai apucat de citit?

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Hai mey, ca nu-i adevarat ca cine se lasa usor se reapuca usor de fumat! Eu m-am lasat prima oara acum vreo 15 ani si nu am fumat timp de aproape 5 ani. Acum m-am lasat de vreo 3 ani siceva si nu ma mai apuc pentru nimic in lume. Si de fiecare data m-am alsat usor: de pe o zi pe alta si fara mari semne de sevraj. Si fumam serpeste si tigari tari (cel putin acum nshpe ani in urma). Zau ca nu e o regula. Depinde numai si numai de voi! Sa aveti vointa! Atit.

Succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica spune:

Siminaf! dupa 5 ani????? cum te-ai apucat dupa 5 ani????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

Buna dimineata fetelor, va invit la o cafea cu mult lapte. Cum va descurcati cu monstrul??
Aseara a fost prima iesire la o pizza de cand nu mai fumez. Ce fum era acolo...cand am ajuns la cresa sa-l iau pe copil am simtit si mirosul de tigare impregnat in haine , pana acum nu mi-am dat seama ca de fapt asa miroseam in fiecare zi.
Va pup si va sustin in continuare, acum fug la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Buna fetelor!
Nu va spun ca sunt hotarata sa ma las de tigari, dar totusi imi doresc asta! Ieri dimineata, la cafea, mai aveam 2 tigari! Una am fumat-o atunci si a doua cand am ajuns la munca. M-am gandit... sa le las. Asa ca de la 8 pana la 17:30-18, n-am mai fumat. Dar, a venit logodnicul de la munca si...am fumat cu el o tigare. Mai tarziu, pe la ora 21 am mai fumat una! Stiam ca nu fac bine, dar totusi le-am fumat. Azi dimineata, acelas ritual, o tigare la cafeaua de dimineata. Mi-am dat seama de ieri ca totul e de fapt un ritual, un fel de tic! Aveam momentele mele, la munca, in care fumam. Ieri m-am abtinut desi am identificat acele momente! Probabil reusesc si azi! Problema grea pentru mine este acasa!
Eu totusi ma alatur voua, in speranta ca unde-s multi puterea creste!

Noi doi...proaspat logoditi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Inca sunt cumintica! N-am fumat nici o tigare!
Voi?!

Noi doi...proaspat logoditi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

hellaaau

hop si eu am scos capul din perna. incep sa ma simt mai bine. mai am deviatii dar din ce in ce mai rar.
e muuult mai bine decit la inceputul saptamanii si daca progresele merg asa, nu pot decit sa ma bucur si sa ma pun in colt sa astept sa-mi treaca atunci cind ma apuca.
hai spor ca merita!




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput