ROMANIA-gradina lui Dumnezeu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

quote:
Originally posted by AB

Mey Idora tu chiar crezi ce-ai scris sau astea is sperantele tale?.
Ca io stiu ca tu iubesti Romania si dragostea nu-i doar oarba dar si orbeste... zauuu



ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (22.07.2003),(19.06.2005)



AB sau AC (ca n-am stiut ceva vreme si noi ne-am mai conversat)n-am scris io dar sper sa fie asaVezi de ce m-am mutat aproape definitiv in Ro??

------------------------------------------------------------------------------
Viata e scurta si frumoasa.Ea merita si trebuie traita.Dar nu oricum.

În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar(George Orwell)
poze
Liseberg-Göteborg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

m-a daramat textul asta!

Mama de Lara Celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

baliverne... nu merita pubilcat asa ceva, mai ales ca scriere religioasa.
parerea mea umila este ca termenul de comparatie "cel mai bun" este asociat cu prostia, cu marginirea...

Pe mine m-a zguduit asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Si asa găsiram si originea expresiei "Doamne, mare ti-i grădina!"
Ne-a scutit de cercetări lingvistice.


I want to break free!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

io n-am nimic de comentat, am vrut numa' sa-l salut pe xeno, eram sigura ca-i calare pe sobect.

xeno.

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Iar eu am doar de comentat ca pe azi mi-am luat portia de Poienita si ca astept sa-mi raspunda "brandushica" neraspunzareata .

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Cred ca fiecare fraza ar putea fi discutata.
Ma opresc la aceasta : gratie... "compasiunii sale alese si a iubirii sale altruiste" . Dac-ar fi sa ne luam dupa subiectul cu toleranta romanilor... nu e vorba de noi.

Mai spune undeva ceva de minoritati... ceva de genul "a lor va fi gradina Domnului" : s-o fi referit la minoritatile alea de au venit di India lui Sundar Singh?

Nu citii tot, ca n-am timp, dar am inteles ca atunci cand Frantia va fi inghitita de popoarele de prin jur (de la sud de Mediterana?), cam atunci va sa fie. Iar intre timp toata Asia va deveni crestina. E si ala un semn. Sa stiu sa ma pregatesc...

Memo : puneti mana, astia de sunteti prin afara, si reinnoiti-va pasapoartele...
Eu am.


.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Fara sa doresc sa fiu carcotas, eu ma intreb : Noul Ierusalim va fi plin de gripa aviara, caini vagabonzi, gunoaie la tot pasul, saracie, foamete, ura, intoleranta.... si multe alte atuuri ?

Continuarea puteti sa o scrieti voi......

Adrian
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Fiindca n-am auzit pana azi de acest domn Sundar Singh, facui o cautare si dadui peste biografia lui (pe care n-am citit-o, dar cum am cautat dupa "sundar singh roumanie", tarisoara noastra imi aparu colorata in text si iata :
"De la Suisse, le Sadhou se rendit en Allemagne, puis il visita la Suède, où il fut l'hôte de l'évêque Soederblom, la Norvège, le Danemark, la Hollande, parlant dans toutes les grandes villes. Dans quelques localités, d'immenses auditoires lui rappelèrent les rassemblements de l'Église syrienne aux Indes. Il refusa de pressantes invitations venues de Finlande, de Russie, de Grèce, de Roumanie, de Serbie, d'Italie, du Portugal, d'Amérique, de Nouvelle-Zélande et d'autres pays encore"

Si traducerea :
"Din Elvetia a mers in Germania, apoi a vizitat Suedia (...), Norvegia, Danemarca, Olanda (...) A refuzat invitatii calduroase venite din Finlanda, din Rusia, din Grecia, din Romania, din Serbia, din Italia, din ...."

si linku :
www.croixsens.net/sermons/sadhou4.php

De ce ne induci in eroare, Idora? Ca-ncepusem sa cred...


.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

quote:
Originally posted by lu.more

De ce ne induci in eroare, Idora? Ca-ncepusem sa cred...


.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo


Am vrut si io sa va dau sperante de mai bine, dar vad ca n-am reusit
M-ai facut curioasa, mai caut si io pe net sa vad ce mai gasesc.Ma intreb cine-o fi tradus si de unde a luat textul



------------------------------------------------------------------------------
Viata e scurta si frumoasa.Ea merita si trebuie traita.Dar nu oricum.

În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar(George Orwell)
poze
Liseberg-Göteborg

Mergi la inceput