cat de des faceti dragoste?

cat de des faceti dragoste? | Autor: DANA26

Link direct la acest mesaj

am si eu o curiozitate:cat de des face dragoste un cuplu casatorit?




DANA

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dana....tu nu sti ca curiozitatea a ucis pisica?!...

Din experienta personala:inainte de Luana - des;dupa ce a venit Luana pe lume - rar...Asteptam sa devina studenta la gradinita,anul I....si poate va fi atat de obosita incat nu ne va mai culca ea pe noi,ci noi pe ea....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA26 spune:

Lasati jena deoparte si raspundeti.
Noi facem dragoste de 2-3 ori pe saptamana,acum dupa ce a venit copilul,inainte de copil se intampla mai des.


DANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Cu sexul stam c-am prost,cu dragostea(cuvinte dulci,iubareala...)si mai prost...nu cred ca "de vina "e copilul sau oboseala(lucrez si 13 ore pe zi).Totul depinde de hormoni,chestiune hormonala ...poate nu poate da ...nu dati cu paru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Mai des de trei ori pe saptamana??? Si atunci care e pb? Pe mine m-a enervat intotdeauna chestia cu "cat de des" de parca ar fi pastile pe care trebuie sa le iei.

La noi s-a intamplat sa treaca si juma de luna fara, mai ales in primele cinci, sase luni ale lui bebe pt. ca noi o crestem singuri singurei si e crunt. Seara, desi am fi vrut amandoi, cadeam lati ca mustele.Chiar si acum se intampla sa adoarma langa ea el care o culca. Piticul nostru se culca doar cu companie.

Diana, 28 ani, gemeni/rac

Ianca Printesica si Super Mamica

http://community.webshots.com/user/ianca14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Am vrut sa scriu "cel care o culca".

Diana, 28 ani, gemeni/rac

Ianca Printesica si Super Mamica

http://community.webshots.com/user/ianca14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_dana26 spune:

...depinde de cuplu.sant de parere ca dupa 4-5 ani mai intervine si monotonia...sant mai multi factori ce pot face ca relatia sexuala sa nu mai fie ca la inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

In we de 2-3 ori pe noapte, in cursul saptamanii cam de 2-3 ori iar intr-o anumita saptamana deloc. Nu stiu sa fac o medie...

Mai, dar aici depinde de fiecare cuplu in parte. Noua ne vine usor pentru ca fata pleaca in we la bunici, seara oricum adoarme inaintea noastra, noi suntem mai pasare de noapte...
Sunt si momente cand imi vine sa fug sa nu ma mai gaseasca...sau ma fac ca dorm dar nu prea-mi merge.
Aaaaa si avem 5 ani de casnicie. Peste alti 5 lucrurile sigur se vor mai schimba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

quote:
Originally posted by Roxali

Cu sexul stam c-am prost,cu dragostea(cuvinte dulci,iubareala...)si mai prost...nu cred ca "de vina "e copilul sau oboseala(lucrez si 13 ore pe zi).Totul depinde de hormoni,chestiune hormonala ...poate nu poate da ...nu dati cu paru.



si eu si eu !
subscriu ce a zis Roxali!

'Ubita si 'Ubitu'
http://community.webshots.com/user/ginutza2002
Asa cum apa in apa se scurge, tot asa zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Cred ca are importanta si virsta, mey !
Ca la 40 numai faci dragoste asa des ca la 20, casatorit sau necasatorit.

Noi am face f. des, dar n-apucam
Bogdan are deja 3.5 ani si n-as vrea sa aiba amintiri de-astea...

Si avem 16 ani de casnicie. Dar cu anii parca pofta a crescut !



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotica spune:

acum facem dragoste mai rar,deja au trecut 5 ani,si eu cred ca a intervenit monotonia,inainte ne iubeam zilnic,acum odata pe saptamana sau la 4 zile.

lehnic

Mergi la inceput