Ce parere aveti de MONICA GABOR si IRINEL COLUMBEA

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

quote:
Originally posted by michelle7

ar putea fi la fel de jenant oriunde in lume
Bine spus " ar putea" caci ar putea nu e egal cu este

roxana. eu nu stiu nici o tara in care se pretinde dar de nunta o suma de bani egala cu venitul mediu pe economie. Poate stii tu si atunci o sa zic " obiceiul din romania si cel din X-landia sunt jenante " pana atunci zic doar de romania

Uite de exemplu in india, nuntile se fac cu sute de invitati, uneori chiar 1000. Mancare pt toata lumea. Ghici ce scrie pe invitatie? " va rugam fara cadouri " Doar membrii familiei dau bani , ceva de genul a 10-20$ si salariile sunt ceva mai mari ca in Ro


In ceea ce priveste " bagat darul pe gat" nu m-am referit la persoane cu care esti certat ci pur si simplu la persoane cu care nu ai nici in clin nici in maneca. Rude de-a cinspelea pe care nu le-ai sunat de ani de zile,prieteni ale caror nume te chinuiesti sa ti le aduci aminte ca sa-i poti trece pe lista etc. Nunta e un eveniment intim la care in opinia mea ar trebui sa participe doar apropiatii si prin apropiati inteleg persoane cu care ai tinut legatura in ultimul an sa zicem . daca nunta ar fi fost fara dar ai fi chemat tot atatea persoane??? Bineinteles ca nu .Poate doar 10-15 % din participanti

Michelle




asa se vad lucrurile de aici, Michelle, dar din Romania, din pucntul de vedere a unor tineri care traiesc din salariile din Romania, pentru care o nunta poate fi singura modalitate de a aduna o suma de bani necesara pentru cumpararea unei locuinte (sau macar un avans pentru un apartamant sau garsoniera) care-i scapa de varianta unei chirii pe viata sau a traiului cu parintii in apartament la bloc cu 1 sau 2 dormitoare, mie mi se pare o varianta onorabila; un fel de C.A.R fara dobinda, intre prieteni si cunostinte.

http://community.webshots.com/user/vara2006photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Stie cineva cum o cheama exact pe domnisoara in cauza,ca sa vedem si noi cu ce note a reusit sa treaca la bac.
Am inteles ca la probele orale s-a descurcat excelent,sa vedem ce a facut si la scris.Daca la orale domina subiectivismul,lucrarea scrisa reflecta sau cel putin ar trebui(daca nu se copiaza) sa reflecte gradul de cunostinte a elevului.


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by Luna75


Stie cineva cum o cheama exact pe domnisoara in cauza,ca sa vedem si noi cu ce note a reusit sa treaca la bac.
Am inteles ca la probele orale s-a descurcat excelent,sa vedem ce a facut si la scris.Daca la orale domina subiectivismul,lucrarea scrisa reflecta sau cel putin ar trebui(daca nu se copiaza) sa reflecte gradul de cunostinte a elevului.


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.



Au mai scris fetele pe paginile anterioare, vezi la pagina:
http://bacalaureat.edu.ro/2006/rapoarte/search/index.html
pozitia 619 , Gabor E. Monica, jud. Ilfov. Media gen 9.27, note mari in general, doar la engleza a avut-o mica 7.25 si zicea ca vrea sa faca contestatie la engleza, chiar stie cineva, a mai facut? I-au mai marit nota? Nu ca n-as mai putea sa dorm din cauza asta, da' asa de curiozitate...

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Inca o data spun: rusine profesorilor care s-au prostituat pe tarlaua Virineilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Medie foarte mare.Ma intreb si eu cand a avut timp sa invete.Iubita de miliardar,top-model,prezentari,invitatii la diferite canale de telviziune,viata mondena.
Bravo ei,daca nu a copiat.


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Inca o data spun: rusine profesorilor care s-au prostituat pe tarlaua Virineilor!


sa o faca doar pt rude si prieteni , nu?

Luna 75 ce copiat mai . Probabil i-a adus Irinel subiectele pe tava inainte de examen. Nu stii ca Irinel e foarte norocos. Ultima prietena a devenit ca prin minune Miss Romania cand era cu el !

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Ce minte scurta am !
Eu mai cred in povestile cu plicuri sigilate,proaspat deschise in sala de examen.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

mai, io cred ca in sinea lor, le e rusine, dar miza sa n-o faca (ma refer la prostitutzie pt Virinei ) ar fi fost cam mare....



No, vidiazni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

Bah,acum vad ce pocnitoare si-a gasit Columbeanu,asa ceva...
Nu urmaresc emisiunea,am mai vazut asa pe fuga citeva secvente dar nu ma asteptam ca Irinel sa isi piarda mintile in halul asta.Am primit neoficial si o invitatie la nunta.Oricum ma dezamageste spectacolul asta prost in care s-a complacut.Am impresia ca regreta acum,nu stiu de ce....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

yank iti donam noi bani ( facem cheta pe DC ca doar e pt sinistrati ) numai du-te ca tare vrem sa stim cum sunt ei de fapt

Michelle

Mergi la inceput