robbie williams

robbie williams | Autor: sununki

Link direct la acest mesaj

ia uitati voi ce rezultate a avut un studiu in austria:
acesta arata ca muzica poate stimula capacitatea de memorare a copiilor. muzica lui robbie, se pare, este una dintre cele mai benefice surse.
puterea de concentrare creste odata cu ascultarea unei melodii care iti place, pe care o cunosti si care te relaxeaza, considera cercetatorii care au facut public acest studiu. in ziua de azi, nu mai este la moda muzica clasica, in schimb, melodiile lui robbie williams si ale anastaciei ii ajuta pe copii sa se concentreze mai bine la studiu si sa aiba rezultate mai bune la invatatura.

nu-i asa ca acum va place si mai mult de baiat?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Interesant..... eu sunt topita dupa el indiferent de ce "spun" studiile.
Am inteles ca turneul de anul acesta va fi ultimul pentru el.

D.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

am auzit si eu la radio si la fel e cica si cu Depeche Mode...hmm..asa sa fie?

btw Dandush, de ce ar fi utimul lui concert?



vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:


btw Dandush, de ce ar fi utimul lui concert?

uite citeste si tuaici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

interesant studiu.:)
Culmea e ca eu am citit ieri un articol de la nus' ce universitate,cum ca sonatele lui Mozart ar avea efectul asta.Cica ascultatul sonatelor creste puterea de concentrare,mult mai mult daca se relaxeaza inainte cu casete speciale pt relaxare sau liniste totala.Efectul asta binefacator e in functie de complexitatea muzicii da' din pacate dureaza numa vreo 15 minute.

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

si mie imi place robbie pacat ca se retrage.

japonia prin ochii unui amator



www.tickercentral.com/view/65wn/1" target="_blank">sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sincera sa fiu as miza pe Mozart si Vivaldi pentru dezvoltare psihica si a creativitatii mai mult decat pe robbie williams...da asta e veatza.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Si mie imi plac mult amandoi , si Anastacia si Robbie .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm
We are:
http://ingerifaraaripi.8k.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Imi place mult Robbie, dar la fel de mult si Anastacia. Mare pacat ca se retrage, ca va avea ultimul turneu. Ne raman insa dvd-urile si cd-urile cu el.

Nana Motoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Imi place Feel si Supreme si Come Undone si Something beautiful si...privirea lui obraznica

Nu stiam ca se retrage. Pacat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Robbie?.. give a break...bleah... I don't like him... muzica lui stimuleaza?... hai fiti serioase doamnelor.. eu stiu sigur ca nu-i asa...poate prezenta lui fizica.. insa sunt prea generoasa...

dupa mine era mai bun Take that si aveau melodii mai bune, insa el singur.... sau ce ziceti de un Black street boys... sau un Phill collins, Chris de Bourgh, si altii.

Eu declar muzica clasica, nu chiar toata, cea care stimuleaza cel mai bine.. oi fi eu mai de moda veche dar totusi majoritatea o prefera pe asta, si totusi nu ma iau dupa majoritatea, ci pe ceea ce simt eu si imi place..

Mergi la inceput