Sa-i dam o speranta lui Ionut

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roza_roza414 spune:

buna seaa,asi fi fff. inteesata cum mege ecupeaea in centul unde o umati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rela spune:

quote:
Originally posted by coraliasoim

Buna sunt Coralia
Multumesc tuturor pentru incurajari si sfaturi.Dumnezeu ma ajutat sa
pot procura din Irlanda TETRABENAZINA si am inceput tratamentul sub indrumarea medicilor din TG.Mures.Asteptam sa vedem daca acest medicament i-i va ameliora boala fiului meu.Va multumesc inca o data pentru sprijin si astept in continuare mesaje de la voi .Cu drag Coralia si IOnut

coralia

coralia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariarusu spune:

cora pentru voi aduna bani cei de la fundatia de caritate Ana?
daca da atunci sa sti ca m-am gandit la voi cind am donat din putinul meu


maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cazacudenisa spune:

quote:
Originally posted by coraliasoim

Salut sunt Coralia. Multumim pentru sprijin.
Referitor la boala lui Ionut ,Forma DISTON-DISKINETIC , vreau sa va spun ca se manifesta prin miscari involuntare, repetitive pe fond emotional.Ionut are 1 an si 4 luni si nu sta in fund,nu-si foloseste mainile si are tendinta de a-si tine capul inclinat in partea dreapta.De la varsta de 7 luni am inceput tratamentul pentru TETRAPAREZA SPASTICA cu ENCEFABOL ,TANAKAN HIDROXIZIN si MIDOCALM.Acum avem tratament cu CEREBROLIZIN, TANACAN,GLICEROL, EDEREN,MIDOCALM, SANAX si VITAMINA B12.Din 3 in 3 luni merg la Clinica de Neuropsihiatrie Infantila TG.Mures unde docturul i-l evalueaza si-i prescrie tratament in continuare.Copilul are acum TETRAPAREZA FLASCOSPASTICA in urma tratamentului dar pentru forma DISTON-DISKINETIC NU ESTE TRATAMENT LA NOI IN TARA, in concluzie pentru aceasta boala nu am inceput nici macar tratamentul.Mi sa spus de catre medicul neurolog ca in Anglia se gaseste medicament pentru forma DISTON DISKINETIC care se numeste TETRABENAZINE.Nu reusesc sa obtin informatii despre cum a-s putea sa obtin acest medicament din Anglia.Nu stiu cui sa ma adresez pentru a afla aceste informatii.In momentul de fata acest medicament este speranta lui Ionut de recuperare.Va multumesc!


coralia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Coralia, nu am gasit Nitoman in US fara prescriptie, dar l-am gasit in Canada:
http://www.abconlinepharmacy.com/ns/customer/product3469-c-p1

asta este tot ce ai nevoie?

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonadav spune:

quote:
Originally posted by ana_a

Bine ai venit pe forumul nostru coraliasoim! Multa sanatate lui Ionut si sper din toata inima sa gasiti o cale de a rezolva probleme prin care treceti acum!

Eu nu o cunosc personal pe colalia, insa avem o cunostinta comuna, Aurora, care mi-a povestit despre Ionut si boala lui, eu am incurajat-o sa ceara sfaturi de pe acest forum, sper ca cei de aici sa-i dea mai multe detalii, mai ales pentru ca stiu ca aici la Bistrita nu au aproape nici o sansa.


coralina, asteptam mai multe detalii, sa ne spuneti unde ati fost pana acum, ce tratamente urmeaza Ionut in momentul acesta, cum va descurcati cu el, sa ne povestesti mai multe despre copilasul vostru!

Succes si multa sanatate micutului!



Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos(19.08.2004)
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryreb spune:

Citat:
citat din mesajul lui coraliasoim

Salut sunt Coralia. Multumim pentru sprijin.
Referitor la boala lui Ionut ,Forma DISTON-DISKINETIC , vreau sa va spun ca se manifesta prin miscari involuntare, repetitive pe fond emotional.Ionut are 1 an si 4 luni si nu sta in fund,nu-si foloseste mainile si are tendinta de a-si tine capul inclinat in partea dreapta.De la varsta de 7 luni am inceput tratamentul pentru TETRAPAREZA SPASTICA cu ENCEFABOL ,TANAKAN HIDROXIZIN si MIDOCALM.Acum avem tratament cu CEREBROLIZIN, TANACAN,GLICEROL, EDEREN,MIDOCALM, SANAX si VITAMINA B12.Din 3 in 3 luni merg la Clinica de Neuropsihiatrie Infantila TG.Mures unde docturul i-l evalueaza si-i prescrie tratament in continuare.Copilul are acum TETRAPAREZA FLASCOSPASTICA in urma tratamentului dar pentru forma DISTON-DISKINETIC NU ESTE TRATAMENT LA NOI IN TARA, in concluzie pentru aceasta boala nu am inceput nici macar tratamentul.Mi sa spus de catre medicul neurolog ca in Anglia se gaseste medicament pentru forma DISTON DISKINETIC care se numeste TETRABENAZINE.Nu reusesc sa obtin informatii despre cum a-s putea sa obtin acest medicament din Anglia.Nu stiu cui sa ma adresez pentru a afla aceste informatii.In momentul de fata acest medicament este speranta lui Ionut de recuperare.Va multumesc!


coralia

Mergi la inceput