Racusori, la apel! (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

la racusoare! Multumesc pt. urari. Nastere usoara si la gravidute.
Eu mi-s ocupata la serv. ca de obicei, de la vremea asta parca-s "cetateanul turmentat", azi ar trebui sa merg in oras dupa rochia de mireasa. Poate o las pe maine?
Ai dreptate, Boneca, racusorii fac copii frumosi!
si spor la treaba!


Miresica de 23 iulie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

hello hello
si io pe la lucru... am luat o mica pauza
am intrat numa' sa va pupic pe toate k sa nu ma uitati
ne vb mai spre seara despre diferentele de varsta si ideile preconcepute din dovleacu meu de pe umeri
Ps: Bone,zici tu ca a fost diferenta de varsta la tine, in sensul ca tu erai mai mare sau el ?! iar acum sotu' cum e? mai mic sau mai mare?
Ca de matur,pot sa zic ca e ...
Har Domnului ca-i caz rar la barbati, dar mai gasesti
Mire
Ok, ies ... mi-a venit directorul

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Fetelor, eu sunt tare suparata...ca dupa lungi batalii cu mine insami, m-am apucat de scoala de soferi...stiam eu de ce nu vreau!!
Dupa 5 sedinte, ma misc natural...ca o cizma Cred ca nu-s eu facuta pentru asta, mi-e o ciuda de mor!
Instructorul meu e un tip calm de tot, dar pana cand, ma intreb eu, o mai suporta el sa mi se opreasca motorul a tzanshpea mia oara?

Georox, din pacate, astea-s partile mai putin placute ale sarcinii...eu zic sa scoti verigheta de pe mana din timp(eu am scos-o pe la 7 luni de sarcina...si am pus-o inapoi dupa vreun an ), mainile si picioarele se pot umfla necontrolat...
Eu am o cunostinta care s-a incapatanat sa o poarte si a fost nevoita sa taie la bijutier mandrete de verigheta...
Ai sa vezi ca n-o sa te mai poti incalta cu vechii pantofi ...ca nu stiu cum se intampla, dar creste si masuta la incaltaminte, nu doar se umfla picioarele...dar macar vine vara, si poti purta slapi...
Sper ca nu te-am speriat prea tare!

Menna, arata-mi, draga, si mie pozele alea de la nunta, ca m-am uitat ca mata-n calendar, n-am gasit nici una...cred ca-s complet

Hai ca mai vin...cand imi mai revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

buna ziua
am lalait-o azi cu toate k am treaba..in fine
nu-s intr-o stare prea buna. sunt pleostita. azi bunicul meu a fost operat. slava Domnului k e bine k am avut emotii mari de tot..
va pup pe toate si va doresc o zi minunata...

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74212" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

mai fetelor...dar voi chiar trageti chiulul...
ma pregatesc de somn...asa k...
nite nite all...

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74212" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Neata fetelor!
Mire, cum se simte bunicul? Te-ai convorbit cumva aseara cu Ionut din nou? Ca eu am parcat devreme tare.
Cookie, nu dispera mama!Fii barbata! Asa e la inceput. Eu si dupa ce am luat carnetul parca aveam 3 maini stangi si un picior drept. Vin reflexele cu timpul! La prima sedinta daca desena cineva traiectoria masinii condusa de mine, iesea tare ondulata! Stai calma si exerseaza!
Menna, eu am cam pierdut povestea da recuperez pe drum. So, e mai mic decat tine? Si ce?Chiar conteaza? Sunt barbati care nici la 50 de ani nu is maturi! Tu vezi ce-ti spune sufletul ( si nu numai)si da-i bataie! Si daca mai si gateste, nu-l scapa!
Boneca, glumeam! Eu is pescarita inraita dar nici anul trecut ( din cauza inundatiilor), nici anul asta ( din cauza casei) nu am ajuns la pescuit!
Geo, pup pe burtica!
Mona, pup!
Viki, casa de piatra!
Cristina bine ai venit printre noi!
va pup si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Neata !

Liniste si pace deocamdata la serviciu ! Sper sa fie asa toata ziua, pentru ca nu am chef de munca. De parca am vreodata !

Aseara am incercat sa dorm cu picioarele cocotate pe o patura, dar ce am reusit ? Am stat si eu cat m-am uitat la televizor si dupa n-am mai reusit. Asta e ! Ma desumflu eu pana la urma. Scot dopul si gata, revin la forma initiala. Cred ca aseara Sofia a fcut exercitii de respiratie , ca prea erau ritmice miscarile. Sau poate danseaza pentru mine !

July, ca matinala esti !

Mirela sanatate multa bunicului tau !

Cookie nici eu nu ma vad vreodata in stare sa conduc o masina. Mi-e teama, iar stilul de condus al bucurestenilor ma ingorzeste. Dar daca orice fufa poate conduce, noi de ce nu am putea ? Hai iti fac galerie Nu m-am speriat ! Prea tare !

Menna, Boneca, Vicki, Ramona

tuturor ! Un weekend excelent !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

buna dimineata!
iaca nu v-am mai salutat demult de la sv cu si si ma bucur k o pot face acum.
o sa fiu scurta k e vineri si am mult de lucru. si daca sambata trecuta am cam tras chiulul..maine nu o sa mai pot face acelasi lucru.
fetelor..multumesc pt intrebari si incurajari. bunicul meu face bine. sper sa ajung si eu duminica sa il vad k maine slabe sanse k si lucrez..tre sa fac si mancare k am niste muncitori acasa si curat k..se impune
july, nu..n-am vb cu el. erai online dar daca nu ai zis nimik mi-am imaginat ca e mister si n-am vrut sa-l deranjez. dar ce, ti-e frica k il vrajesc?
geo..cand tre sa o scoti la lumina pe Sofia? sa nu fiu in concediu k nu o sa pot naste cu tine si...gandeste-te serios la epidurala! nu mi-ai raspuns..sau poate nu am fost eu atenta..nasti cu tutunaru?
va pupik pe toate de la a la z.
o zi frumoasa.

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74212" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Mirela, sanatate bunicutului tau si refacere rapida!

Fetelor, sunteti tare dragute ca ma incurajati...dar chiar is intr-o pasa proasta rau de tot...mi se pare ca-s si nu-s in stare de nimic...
In fine, sper sa trec si peste asta!

Georox, sa stii ca se dezumfla picioarele daca stai cu ele mai sus...e greu, mai ales ca nu prea o sa te mai poti intoarce prea lesne pe orice parte dupa ce se face burtica mai mare si bebelina isi gaseste locuri preferate de odihna
Sabina mea nu ma suporta sa dorm decat pe partea stanga, cum ma intorceam pe dreapta( ca mai amorteam si eu!) imi tragea suturi in ficati
Si nu mai zic cum sforaiam de-mi alungam sotul din patul conjugal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

, racusoarelor.
Mire, sanatate bunicului tau!
Azi e vineri, nu e 13, dar e o zi tare urata din toate pct. de vedere! Vreau acasa!
Cookie, orice inceput e greu, iti tin pumnii si vei vedea ca pe parcus va fi mai bine. Dar trebuie exersat, intr-adevar.
july_g: si mie imi place sa merg la pescuit, dar in ultimii ani am evitat, ca feciorul meu cel mic nu suporta ideea de tine pestii pe uscat, iar eu nu suport ideea sa tin pestii in cada. De altfel, nici nu vrea sa manance peste. Asa ca probabil voi mai merge la pescuit cand juniorul va accepta ideea ca pestele se scoate cu undita din balta, se aduce acasa si se prepara in tot felul ().
la toate fetele, un week-end placut va doresc si plin de soare!


Miresica de 23 iulie!

Mergi la inceput