Prietenii Omului 20

Prietenii Omului 20 | Autor: Sanca

Link direct la acest mesaj








annie-xtreme - catelusul Jazz

aysha - papagalul Guevara, 1 an

louisea - motanul Bandit

viorela-hoff - catelusa Tina


Ramonika si pisicile -
Vladutz Bubulina
Fulgushor


Sanca - pisicile Mishu si Sasha (1 an) si catelul Oreo

Ciuf - catelul Cezar

Victoria - 3 pisici si 2 catei

Motanik - catelul Pufi si papagalii

missiday - motanelul Benny

maruta - motanul Arristotel Zamisars,papagalul Perusita

orchid - www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Rocco&mid=12622&cid=12991" target="_blank">papagalul Rocco

Danna - catelusa Azara si bracita Ambra

lilanda - catelul Ilie

anamariame - motanelul Sticky

laureta - motanul Pufi

papadie - pisica wilde Marina

scarmanus - pisicile: Suzi, Lili si Ruby

blue13 - pisica Tzuka si motanul Cookie


flori76 - catelusa Lisa

corneliaa - www.kroko.dan-cornelia.com/" target="_blank">pisoiul Kroko

energy - catelusa Sonia si motanul Oliver


cinta - pisicuta Zuze

firicel - motanelul Tzetze

cafelutza - pisica Tzutzulica


loredanap - motanul Tantza

ionella3003 - pisica Gambuta si motanelul Capone

Jazz - pisoiul Sighi, un beagle - Chomsky, un elkound norvegian - Angel si un Brittney Spaniel - Bently

Giana - chow-chow Sam

Simonitza - motanelul Piki

tumpi - motanul D'artagnian si pisicuta Negruta

Daisy - catelusa Thea - printesa, catelul Pury - Giga - Conte de Savoya si testoasa Mamuc

slakje - catelul corcitura de maltez cu yorkshire terrier Tom

roxy79ro - catelul Nero

carmita_baby - motanelul Mello

gazella - catelul Puffo si feciorul Felix

sinzi_ana - Cora o dalmatianca nebuna

liana30 - catelusa Hera

adusca - catelusa lup alsacian Negruta

anangel_lexi - pisica Matuca, cainele (lup ciobanesc canadian) Nero si pestisorii Cleopatra, Sticky, Cleo, Orange si Silver 2

mishulina - motanul Mishu

Sarita - motanelul Pissi

preda vicky - catelusele Cookie si Blackie

hanna - catelusele cihuahua Hanna si Coli

adrienne12 -pisica siameza Sammy

ariadne - catelusa golden retriever Angel

Darria - cockarita Tara

craciunitza - motanul Felix si pisica Otilia

LauraNicole - pisicile gemene Bebitza si Gipsy si Lady , o catelusa corky

Laura B - motanelul Totane

Yrys78 - catelul collie Fox

monagan - pisica birmaneza Viky

Anderra - motanul Mitsos

Adrianai - pisica Mimoza si motanul Cenush

Nicoll -catelusa Jacky

Himmelsduft - calutul Leo

Menna - cockerasul Ponny

teodora35 - catelusa caniche Jessy

SunSmile - Alex - westie terrier

daniela_b - Bella Mya

Svety - catelul Pufulete


mQQm - golden retriever - REX

Andreea Trend - Tara Poze
http://community.webshots.com/album/548794098ORVHnT

Hai sa continuam aici despre prietenii nostri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Danna, felicitari, cred ca esti tare mandra. Puii vor fi tare dragalasi intr-o saptamana, doua, cand le da ochii. Si acuma sant simpatici foc, niste mogaldete. Asteptam amanunte despre nastere, daca a fost usor si daca a-ti pierdut vreo noapte, doua la mosit.

Multumesc pentru preturile de Frontline. Am uitat sa va intreb daca pretul este numai pentru o doza.

numa bine,

Anca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firicel spune:

Buna fetelor.
In primul rand:Danna,felicitari ti-am vazut frumosii si m-am indragostit.De abia astept sa-i vad cu ochisori si cu plete.FELICITARI AZAREI!
Imi pare rau ca n-am mai dat pe aici de foarte mult timp.Sunt super ocupata-luna viitoare plecam in Romania , intre timp trebuie sa termin doua proiecte , am trei examene si nunta unei prietene din liceu.Acum doua saptamani ne-am mutat-am reusit sa ne luam o casuta si avem de lucru.Sa va mai spun ca sunt in criza de timp?
Tzetze pana una alta este fericit in casa.Miorlaie la usha din cand in cand iar eu il duc in brate afara.Miroase aerul si coada nu-i sta o clipda locului.Cam in doua saptamani ii voi da drumu' afara!Mi-este foarte frica-cam toti vecinii au caini si desi am vazut si ceva pisici in zona stau cu inima-n gat.
Din pricina faptului ca este inchis in casa ,seara mai ales, avem program de joaca-daca nu ne jucam e jale ca avem noapte alba toti trei !!Cand studiez vine cu mine in camera si se aseaza pe birou si atipeste:) si uite asha lucram amandoi cot la cot.
Viorella,iti datorez un raspuns:in Iunie termin si eu scoala.De abia astept-sunt extenuata .Ce mai face Smolita?
Sanca ce mai fac pisoii si Oreo?
Pupici tuturor
Firicel si Tzetze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna spune:

SunSmile, Andreea_trend, Himmelsduft, Darria, Sanca si Firicel va multumesc mult pentru felicitari.
Nu a fost deloc usor, travaliul a inceput duminica dupa amiaza, ne-am petrecut toata noaptea langa ea. Primul puiut a venit pe lume luni la ora 7.25 si ultimul la 15.45.
A avut nevoie de ajutorul nostru si si-a ales drept loc de aducere pe lume a puiutilor patul nostru, cu toate ca ea avea pregatit locul ei cu mult timp inainte.
Dupa ce s-a terminat aducerea puiutilor pe lume a devenit un adevarat paznic pentru ei. Si noi asteptam nerabdatori trecerea celor 14 zile sa le vedem ochisorii.

Pretul scris de mine pentru Frontline este pentru o doza spot on.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Firicel, vacanta placuta in RO, ne pare bine ca ai mai intrat si pe la noi.
Mama mia, Danna, nu-mi pot imagina cum a fost cu nasterea. Saraca Azara, s-a simtit ea mai in siguranta si protejata in patul vostru. Asta da dovada de dragoste.
Cu Oreo m-am cerat aseara. Pai mananca de se umfla, si pe urma tot printre picioarele mele in bucatarie sta . . .Nu am mai pomenit atata nesimtire. . . De unde atata pofta intr-un caine?
Trebuie sa-i cumpar si lui Oreo un Frontline ca am vazut un purece pe el. Dar oricum, pentru ca a inceput sezonul si vreau sa merg cu el la doggie park, nu vreau sa ne pomenim si noi cu vreo capuse. Am crezut ca in RO sant mai ieftine produsele Frontline, dar sant cam aceleas preturi ca aici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geba2001 spune:

Buna dimineata, la o ceasca cu cafea si mult soare de la Bacau!
Felicitari, Dana, sa iti traiasca puiutii frumosi!
Nicky al meu a scapat de capuse, insa acum e nitel in claduri - canta toata ziua, nu prea mananca, iar sapt asta, intr-o zi, a disparut vreo ora de nu am mai stiut de el... L-am gasit in cele din urma, destul de departe de casa (fugise dupa un catel si alergau impreuna la cateva strazi distanta de blocul nostru).
Si inca ceva: vecinica mea vrea un pui de bishon maltez pt fetita ei. Daca stit sau auziti de cineva care are, va rog sa ne spuneti si noua!
Multumesc frumos si va urez sa aveti un week-end extraordinar, alaturi de sufletelele care ne sunt alaturi!
Geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geba2001 spune:

poate fi si fox terrier...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna fetelor,
Dana ma bucur sa aud ca Azara e bine. Pacat ca s-a chinuit, dar este extraordinar ca sunt sanatosi toti! Abia astept sa le vad si eu maslinutzele de ochisori!
Firicel bun revenit, vacanta placuta in Ro si felicitari pt casutza!
Anca...eu te inteleg. Si Alex face la fel, dar il iubesc si asta e! Desi imi vine cateodata sa-l iau de coada si sa-l pun in vitrina!
Geba...spune-i vecinei tale ca diferenta intre bichon si terrier este imensa! Cam tot ce "are in coada cuvantul terrier" este bomba atomica! Ma gandesc ca fiecare ar trebui sa gandeasca bine ce rasa de caine isi alege....pt ca am credinta ca trebuie sa fie compatibil comportamental cu stapanii! Acum....pt o fetita eu as opta pt bichon, dar ea va face cum doreste, evident! Si Westie terrierul(k al meu) e o optiune, daca isi doreste sa alerge dupa aman2 toata ziua!
Noi suntem bine....crestem, suntem plin de fitze, furam jucariile copiilor....
Pupici la penitze si blanitze!

La bine si la greu, STEAUA - Campioana sufletului meu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Danna, am vazut puii Azarei! sa va traiasca! unul e complet alb? e fetita sau baietel?
Azara e paznic acum, trebuie sa o intelegi, dar sti tu deja asta!
cu timpul, iti va inmana "stafeta" de "mamica adoptiva" , atunci o sa vezi, vaaaai, la 6 puiuti, abia stept aventuri, dupa cum ii rasfeti tu!
fain tarc le-ati construit acolo! si noi aven ganduri pt. Tina, insa la urmatoarele calduri, acum nu a fost momentul si nici locul potrivit. Iubit are, un baietel tot asa de frumos si negru ca si ea, de fapt cu mult mai frumos. noi mergem la "scoala" acum, ca vorbim prea mult, mai trebuie sa invatam sa fim si respectuoasi, nu mereu in centrul atentiei!
am vazut ca ai dezvoltat home page-ul, f. frumos, m-au induiosat imaginile cu Mura, mi-am adus aminte de Suzi a mea!
asa este cu necuvantatoarele, au inimile mai mici ca ale noastre, dar mai incapatoare!
Firicel, las ca scapi, dupa aia intri in n ormal cum s-ar spune, servici, casa, familie, etc.iti doresc sa te simti bine in Romania!
Sanca, Oreo tot te mai supara? nu stiai ca stomacul cainilor nu are fund?
sa sti ca si Tina a mancat iarna asta enorm, dar nu s-a ingrasat decat 1 kg.
sapt trecuta am fost in vizita la locuinta unde am stat asta-vara. Tina s-a bucurat enorm, a alergat ca o disperata prin curte, a latrat de ne-a sparzt timpanele si in final s-a dus la usa fostei locuinte, a vrut sa intre....probabil ca si-a adus aminte de cele cateva luni petrecute acolo, de copilaria ei pe campuri, mersul cu bicicleta, de cai, de gaini, de pisici, de cainele batran si reumatic pe care il vrajise.....
va pupam
Vio und Tinchen

Tina catelus de catifea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna spune:

Viorela ma bucur ca iti plac puiutii. Este fetita cea alba, am botezat-o Fulga si seamana cu bunicul ei (tatal Azarei) si cu tatal sau, amandoi fiind albi, cu toate ca puiuti fiind aveau si ei oaresce pete gri care au disparut odata cu cresterea lor.
Da, asa este, Azara e paznic de nadejde acum si nu are de gand deocamdata sa ii lase singurei.
Mai mult ca sigur ca in scurt timp va redeveni aceeasi ca si pana inainte de fatare, insa noi o intelegem si chiar apreciem ca este o mamica atat de buna.
Tarcul e tare bun si util, mai ales acel raftulet care ii apara pe puiuti in primele zile de asezarile nedorite ale mamei lor.
Insa nu prea i-a placut sa stea acolo, asa ca de vineri sta in alta parte si deocamdata am renuntat la folosirea tarcului.
Incerc pe cat se poate sa dezvolt site-ul si sa fac cam tot ce depinde de mine si de puterile mele sa promovez aceasta rasa.
Mura fiind primul caine din viata noastra, ne-a intrat in suflet si de cate ori ne gandim la ea ni se umezesc ochii. Din pacate viata lor este prea scurta la cate bucurii ne aduc noua.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor, cam multa liniste pe aici.

Ei bine, nu stiu ce-i veni lui Mishulica al meu, dar azi noapte a dormit pe capul meu, ca raposatul meu motan . . . Azi dimineata a fost extrem de greu sa cobor din pat si sa las o matza asa de lipicioasa din brate. . .
Pe Oreo am incercat sa-l invat sa doarme in patul lui, pe jos la fii-miu in camera. A mers cam o saptamana smecheria cea noua, dar azi noapte s-a hotarat ca tot mai bine e in pat sub patura. . .Caine incapatanat si cu ideile lui de nemancat.
Danna, mai scrie-ne de copilutzi cand ai timp, ca ei se schimba de la o saptamana la alta.
Vio, melancolica rau si tu, si Tina

numa bine

Anca



Mergi la inceput