Clubul cititoarelor (5)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

Teodora, esti mortala!!!

Si eu citesc acum 2 carti si vreau sa ma apuc si de Casa somnului (cineva mi-a imprumutat Casa somnului, Clubul putregaiurilor si Cercul inchis).

So...nu esti singura care citeste mai multe in acelasi timp...

pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

in ceea ce o priveste pe Amy Tan am citi Clubul norocoaselor si mi-a placut mult, si acum citesc Cele 100 simturi secrete si imi place si asta foarte mult. este scrisa pe acelasi stil, dar nu imi pare ca se repeta....

dar voi da verdictul cind o termin.

am avansat cu lectura la Egiptologul si a incepu sa imi placa, te tine in tensiune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

quote:
Originally posted by mama lia

Hello!!!! Jonathan Coe nu a citi nimeni????

mama domnisoarei Cristina (28.09.1993)



Ba da, casa somnului....o fictiune rafinata si cuminte, usor de citit si de digerat..simpatic chiar

Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/aniela.marin/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

multumesc joker!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

booon, tot io. colindand pe site la librariile humanitas am regasit o carte citita acu muult timp care mi-a placut la nebunie si o recomand: Michel Tournier - "Picatura de aur". povestea unui pustan nord-african si aventurile lui prin Marsilia....incercarea de a supravietui in jungla unui astfel de oras cu invataturile primite de la mama lui. sper sa va placa la fel de mult ca si mie.
Teodora hihihihi nu te apuca de a 7-a acu'! de cine e "numele ei era viata"? ca nu imi suna cunoscut.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Roxanaz, e de melania mazzucco

Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/aniela.marin/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

M-am uitat pe siteul de la Polirom si as vrea sa comand si eu niste carti. Stie cineva cam in cat timp ajung (in tara, nu aici), pentru ca n-am vazut nici o referire la timpi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

booon, tot io. colindand pe site la librariile humanitas am regasit o carte citita acu muult timp care mi-a placut la nebunie si o recomand: Michel Tournier - "Picatura de aur". povestea unui pustan nord-african si aventurile lui prin Marsilia....incercarea de a supravietui in jungla unui astfel de oras cu invataturile primite de la mama lui. sper sa va placa la fel de mult ca si mie.
Teodora hihihihi nu te apuca de a 7-a acu'! de cine e "numele ei era viata"? ca nu imi suna cunoscut.

Roxana



Si eu am citit-o acum 20 de ani in romana si mi-a placut.
Dar e singura carte de Tournier care mi-a placut.


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

crini , eu am comandat la Polirom si am primit coletul dupa vreo 7 zile ,iar la Humanitas cam in 3-4 zile .

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

danielag, unde ai gasit cartea '35 de kilograme de speranta'? M-am uitat si eu pe siteul Polirom si nu dau de ea.
Lulu77, multumesc pentru info, preferam Polirom ca am vazut ca fac reduceri la multe carti care ma intereseaza.

Mergi la inceput