Imi placea mai mult vechiul site

Imi placea mai mult vechiul site | Autor: anis

Link direct la acest mesaj

Am comandat in trecut o gramada de lucruri,chiar f multe,pe vechiul site.Am fost f multumita,chiar era o doamna f promta si dragutza care ma lamurea cu toate detaliile.

Am intrat acum pe buburuza si cand am vazut ca scaunul de masa chicco "poly" e 6 milioane...cand peste tot..dar peste tot e 4milioane si ceva..am ramas cu un gust amar.E o diferenta mare la bani...care nu se justifica.

PAcat ca v-ati batut joc de ceva care era f ok.

PS: Si treaba ca siteul ca "va fi facut cum am vrea noi..cu ajutorul nostru"..e o aiureala, oricum siteul nu va putea multumi niciodata pe toata lumea...important e gama de produse cat mai mare(care in cazul de faza lipseste cu desavarsire)...asta intereseaza , nu grafica.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buburuza-shop spune:

O parte dintre critici sunt pe bune. Si ni le asumam. Altele... sigur ca un magazin nu va multumi niciodata pe absolut toata lumea, dar dorinta noastra de a face un magazin cat mai bun cu ajutorul vostru este cat se poate de adevarata.
De exemplu, comentariul referitor la pretul scaunelului de masa ne este de mare folos: am verificat imediat pretul respectivului produs in cateva dintre celelalte magazine virtuale pentru copii si am gasit intr-adevar mari diferente - asta inseamna ca o sa "mergem" pe fir, de la oferta primita de noi de la importator pana la intoducerea datelor in magazin, daca au aparut intre timp oferte speciale de care noi nu am fost anuntati, daca... Oricum, scaunelul nu "peste tot..dar peste tot e 4milioane si ceva.."

Nu pot da link-urile catre celelalte magazine virtuale (n-ar fi "politic", nu-i asa? - daca vreti, vi le pot trimite prin mail) dar astea sunt preturile pe care le-am gasit la Scaunul-masuta Chicco - Poly:
Magazin 1 708 RON - pret nou (redus de la 795 RON)
Magazin 2 580 RON
Magazin 3 710 RON
Magazin 4 480 RON
Buburuza* 627 RON

O sa verific luni daca eroarea este la noi (desi nu cred) si daca e asa, o vom corecta.

Multumesc,
Buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

anis, da-mi voie sa iti atrag atentia ca produsele nu numai pt copii, dar absolut orice e ca valoare diferit de la un magazin la altul. si ma refer aici si la hipermarketuri si la altele.

sa-ti dau exemple: flori cu suport si pamant Azalee am luat eu sapt trecuta cu 12 RON si am avut surpriza sa o gasesc la mag mari de profil si la Brico cu 60-75 RON

alt exemplu: scaun Graco pt 13 kg pana la 36 kg am gasit cu 300 RON si in mag de profil se gaseau de la 400-550 RON.

pana sa spui "nu se justifica" poate ar trebui sa itui probleme de ce unii le dau mai ieftin si altii nu.

eu personal m-as gandi la relatia magazinelor respective cu furnizorul, daca e vb de hipermarketuri, atunci da, e f posibil ca ei sa ai ba o altfel de relatie cu frnizorul de ce? pt ca pot semna conditii de colaborare stricte, sa faca plata intr-un termen mai scurt, sa vanada un nr de x bucati din produs intr-un timp limitat de timp, sau pur si simplu pt ca furniz are nevoie de un cash flow asap.

O alta varianta este ca furnizorul respectiv are disc preferential pe tipuri de distribuitori datorate vechimii de colaborare, vanzarilor crescute etc.

cat despre grafica, pe unii ii intereseaza, de exemplu mie una imi place, cu singura dorinta sa fie mai luminoasa.

o zi buna,


Freia si Alexa


Intram in legalitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Da, intr-adevar variaza de la un magazin la altul preturile.Pai si atunci de ce sa mai cumpar de la bucuruza cand e f scump sau mai scump ca in multe alte locuri??Care e avatanjul?

Inainte am cumparat f multe produse,tocmai ca era un pret f bun fata de multe locuri.Calitatea era acceasi ca peste tot.

Plus ca inainte de grafica , important ar fi gama de produse ..care lipseste.Grafica se poate face pe parcurs.

Si vb ta Freia , un pic mai luminos, sau cu culori mai tari, ar fi f bine.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza-shop spune:

Pai... e cam asa: Cu gama de produse, se rezolva; la asta lucram acum si vom lucra in continuu. Cu preturile, pe de alta parte, e nitel mai complicat; furnizorii ne-au trimis cele mai recente oferte (aprilie-mai 2006) iar adaosul nostru este chiar mic-mic. Dar daca furnizorul / producatorul / importatorul a operat la anumite produse mariri de pret, nu prea avem ce face. Si noua ne-ar placea sa avem cele mai bune si ieftine produse de pe piata insa nu depinde numai de noi. Si o sa se rezolve si cu grafica: mai vie, mai vesela si mai colorata.

Cu drag,
Buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

hmm...eu cumd e nu pot sa vad pretzurile?? pot intra doar pe prima pagina si atat..unde gresesc??

Ce straniu lucru: vremea! Deodata pe perete
Te vezi aievea numai in stersele portrete
Te recunosti in ele, dar nu si-n fatza ta,
Caci trupul tau te uita, dar tu nu-l poti uita!


http://community.webshots.com/user/ana_maria222[/b] poze noi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza-shop spune:

quote:
Originally posted by ana_maria222

hmm...eu cumd e nu pot sa vad pretzurile?? pot intra doar pe prima pagina si atat..unde gresesc??


Nu gresesti nicaieri. Intr-adevar intrarea in magazin este putin "ascunsa" pentru ca zilele astea "bagam marfa": mai exact, lucram la introducerea catorva sute (multe sute) de produse in baza de date. Adresa unde poti vedea magazinul - intr-o formula provizorie si absolut incompleta :(( este www.buburuza.com/Scripts/" target="_blank">aici

Cu drag,
Buburuza

Mergi la inceput