epilare definitiva

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica7 spune:

Sunt noua pe forum si am citit din raspunsurile voastre, incercand sa ma lamuresc, din pacate, nu am reusit inca .
Eu as avea nevoie de epilare definitiva pe aproape tot corpul: mustata, maini, axila, inghinal, picioare (lung). Sunt bruneta si am un fir de par sanatos. Sunt din M. Ciuc si as putea sa merg in Bucuresti.
- Ce imi recomandati si cat m-ar putea costa?
- Cat dureaza o sedinta daca vreau sa scap de par de pe toate cele mentionate?
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by AniaMaria

, aia e o alta metoda. dupa epilarea cu ceara se da cu o crema care inhiba cresterea firului de par. si aici cred ca nu mai conteaza culoarea.

eu am facut o sedinta de epilare cu ipl si se apropie cea de-a doua, dar n-a mai crescut nimic intre timp pe zonele tratate. mi-au ramas totusi zone restranse netratate, pentru ca ma durea foarte tare, si cred ca imi e suficienta aceasta a doua sedinta. si nu-s tocmai alba ca zapada.
am mai vazut acolo o tipa bruneta care venise pentru perciuni si ceafa si a amanat-o, pentru ca nu-i crescusera alte fire si nu avea ce trata.
deci nu va speriati daca sunteti brunete, ideea e sa fie suficienta diferenta de culoare intre piele si firul de par. cred ca merge si pentru hispanici.




Servus,

Te rog spune-mi, unde/ la ce cabinet mergi.
Imi dai si-un pret, orientativ?

Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

alex_ioanid exista si anestezie pentru epilatul cu acul. Eu am facut ansetezie la axila si inghinal, altfel m-as fi urcat pe pereti de durere

AniaMaria daca este vorba despre aceasi metoda despre care spun si eu atunci nu are cum sa nu fie definitiva, daca persoana care o efectueaza este bine pregatita. Stiu cazuti de epilat cu acul in care parul a crescut pentru ca cea care epila nu distrugea bine radacina firului de par. Poti sa-mi spui si mie unde in Bucuresti se face epilarea cu acul? Eu am cautat si nu am gasit...poate a aparut intre timp.Merci

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moonishor spune:

tasia,
am incercat sa-ti dau un pm, insa nu primesti pmurile..
ma intereseaza electroepilarea in Ch.
Daca e posibil cumva in privat, ca sa nu facem reclama aici...
Un subiect ft interesant..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

moonishor eu pot primi mesaje private, probabil nu ai tu suficiente postari pe DC. Trebuie sa mai scrii cateva mesaje ca sa ai acces la PM. poti sa-mi scrii pe messenger daca ai si tu, id-ul meu este angelik_tasia

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

As vrea sa va impartasesc cate ceva despre epilatul def cu laser...
M-am apucat de tratament in dec 1999 la Lasermed. Tratament exclusiv pt zona barbiei, cu LASER care era introdus la radacina firului de par...Deci fiecare fir, cate o intepatura...Tratamentul merge bine pe fire negre si viguroase...mI S-A SPUS CA E DE DURATA...In primul an am mers saptamanal sau la zece zile cate o jumatate de ora de tratament. Apoi, la doua-trei saptamani cam inca un an. In acest timp nu aveam voie sa le tai decat cu forfecuta (exclus ceara sau penseta, adica nu aveam voie sa umblu la radacina). Nu mai tin minte exact ritmul sedintelor, dar uneori mergeam doar cinci minute la o luna, apoi la doua trei luni...ideea e ca cele multe si negre au disparut, altele dintre ele (probabil cele mai vechi) sau facut usor blonde...Acum mai am doar trei fire care ma deranjeaza si pt astea merg o data la 3 luni sa scot...

Stiu ca metoda este putin veche, ganditi-va ca am inceput in 1999..., dar eram multumita de tratament dupa doi ani...

Acum cei de la Lasermed au un laser mai performant cu rubin. Nu l-am incercat, dar trebuie sa ai fire viguroase si negre ca sa mearga.

Dupa tratament zona se inrosea putin...eu o fardam cu fond de ten, puneam compresie cu gheata si nu a ramas patata.
Din experienta unei alte persoane (care era patata de la atata ceara si pensat), dupa tratament si-a recapatat culoarea naturala.

A trebuit rabdare...dar am avut sussces.

Pe zona epilata in opt ani nu au crescut altele negre...Dar un usor pufulet, nederanjant, de consistenta celui pe care il am finut pe fata, pe laterale exista...mentionaz nu deranjeaza...Daca constat ca unul creste mai mult sau isi schimba culoarea, merg la tratament.

La Lasermed m-a vazut si un medic inaintea trat pt a sesiza cauza pilozitatii. Trebuie sa mentionez ca tratamentul primilor doi ani a fost insotit de administrarea de pilule contraceptive Diane 35, special in aceasta problema.

Eu cred ca merita incercat...mai ales daca problema e serioasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by danadc

As vrea sa va impartasesc cate ceva despre epilatul def cu laser...
M-am apucat de tratament in dec 1999 la Lasermed. Tratament exclusiv pt zona barbiei, cu LASER care era introdus la radacina firului de par...Deci fiecare fir, cate o intepatura...Tratamentul merge bine pe fire negre si viguroase...mI S-A SPUS CA E DE DURATA...In primul an am mers saptamanal sau la zece zile cate o jumatate de ora de tratament. Apoi, la doua-trei saptamani cam inca un an. In acest timp nu aveam voie sa le tai decat cu forfecuta (exclus ceara sau penseta, adica nu aveam voie sa umblu la radacina). Nu mai tin minte exact ritmul sedintelor, dar uneori mergeam doar cinci minute la o luna, apoi la doua trei luni...ideea e ca cele multe si negre au disparut, altele dintre ele (probabil cele mai vechi) sau facut usor blonde...Acum mai am doar trei fire care ma deranjeaza si pt astea merg o data la 3 luni sa scot...

Stiu ca metoda este putin veche, ganditi-va ca am inceput in 1999..., dar eram multumita de tratament dupa doi ani...

Acum cei de la Lasermed au un laser mai performant cu rubin. Nu l-am incercat, dar trebuie sa ai fire viguroase si negre ca sa mearga.

Dupa tratament zona se inrosea putin...eu o fardam cu fond de ten, puneam compresie cu gheata si nu a ramas patata.
Din experienta unei alte persoane (care era patata de la atata ceara si pensat), dupa tratament si-a recapatat culoarea naturala.

A trebuit rabdare...dar am avut sussces.

Pe zona epilata in opt ani nu au crescut altele negre...Dar un usor pufulet, nederanjant, de consistenta celui pe care il am finut pe fata, pe laterale exista...mentionaz nu deranjeaza...Daca constat ca unul creste mai mult sau isi schimba culoarea, merg la tratament.

La Lasermed m-a vazut si un medic inaintea trat pt a sesiza cauza pilozitatii. Trebuie sa mentionez ca tratamentul primilor doi ani a fost insotit de administrarea de pilule contraceptive Diane 35, special in aceasta problema.

Eu cred ca merita incercat...mai ales daca problema e serioasa...




Dana,

Multumim mult.
N-am stiut ca si laser-ul trateaza tot fir cu fir..credeam ca trateaza suprafete..
Cam cat costa o sedinta? Ai contorizat cat te-a costat total? Cat esti de alba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelka spune:

ce parere aveti de epilarea de la Bubbles Care? Si-a mai facut cineva? Rezultate? Se fac analize hormonale inainte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by mirelka

ce parere aveti de epilarea de la Bubbles Care? Si-a mai facut cineva? Rezultate? Se fac analize hormonale inainte?



da-ne detalii!
Ce este Bubbles Care? Cabinetul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelka spune:


Buna,
Aceasta este adresa de la Bubbles Care unde se face epilare definitiva cu IPL.
http://www.bubblescarecenter.ro/tratamente-lumina.php

Poate totusi raspunde cineva care a fost acolo.
Pupici.

Mergi la inceput