epilare definitiva

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by dooku3

Eu am facut o prima sedinta cu IPL pentru axila.Daca merge in ritmul asta,in maxim 5 sedinte sunt "bebelus"!Adevarat este ca si corespund profilului ideal pentru IPL-ceea ce fetele numesc aici"Alba ca zapada".Mai scriu dupa cateva sedinte,fac una la 6 saptamani.



Servus, eu iti spun : bine ai venit!!!..si sar cu intrebari:
1. Cum este? Adica unde am intrebat eu, cosmeticiena, vrea intai sa ma epileze ( cu ceara?!?!?!?) si pe urma sa incepem sedintele..care sunt pachet 5 sedinte una la 3 zile!!!!
Ceea ce nu-mi seamana cu ce ziceti voi!
Da-mi si mie niste detalii.

2. ???Ti-a spus cumva, ca de la IPL, EXISTA RISCUL SA FACI PETE DE CULOARE?

Merci,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Inainte sa incepi tratamentul,se merge la o consultatie.In cursul acestei consultatii se decide daca acest tratament e ok pentru tipul tau de piele(si par) sau nu,timp in care iti prezinta si riscurile.Firul de par are o durata de crestere ce variaza in functie de zona(corporala)pe care creste.O sedinta la trei zile poate ras:-))))Inainte de Ipl trebuie curatata zona prin radere sau cu crema de epilat,in nici un caz cu un procedeu de smulgere al parului(ceara,penseta).Este f. mult de spus,mai bine citesti tu singurica,ai foarte multe informatii pe paginile de internet ale cabinetelor ce efectueaza acest tip de epilare.In privinta durerii e adevarat ce se spune-nu doare.Simti doar o piscatura,mai mult sau mai putin suparatoare,dar suportabila.Si timpul de executie este extrem de scurt-la mine pentru axile totul a durat aprox. 10 min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by dooku3

Inainte sa incepi tratamentul,se merge la o consultatie.In cursul acestei consultatii se decide daca acest tratament e ok pentru tipul tau de piele(si par) sau nu,timp in care iti prezinta si riscurile.Firul de par are o durata de crestere ce variaza in functie de zona(corporala)pe care creste.O sedinta la trei zile poate ras:-))))Inainte de Ipl trebuie curatata zona prin radere sau cu crema de epilat,in nici un caz cu un procedeu de smulgere al parului(ceara,penseta).Este f. mult de spus,mai bine citesti tu singurica,ai foarte multe informatii pe paginile de internet ale cabinetelor ce efectueaza acest tip de epilare.In privinta durerii e adevarat ce se spune-nu doare.Simti doar o piscatura,mai mult sau mai putin suparatoare,dar suportabila.Si timpul de executie este extrem de scurt-la mine pentru axile totul a durat aprox. 10 min.




Servus,

Este clar, unde m-am dus este teapa!
Pe mine ma interesa fata ( partial)...
In oras sunt 2 cabinete: unul cu laser ( mai vechi) si unul cu IPL, DAR CRED CA PROST.
La acea consultatie, la ei..totul este posibil. ( n-a contat nici ca eu sunt bruneta bine de tot!)
Programul lor este asa:
-ma epileaza pe mine cu ceara ( eu am ametit cand am auzit)
-facem 3 pachete de cum au ei...adica 5 sedinte* 3pachete!
-in timpul asta, imi mai baga 2 epilari cu ceara ( inaintea inceperii pachetelor)..
-cand i-am intrebat de pete, pe tenul meu inchis..i-am bagat in ceata..si pe urma raspunsuri: "nu, la noi nu se intampla!"

Este clar, aia sunt tepari! ( I nominalizez "Mereu Tanar"..si nu pun orasul).

De citit, am citit cam tot ce-am gasit pe net..
Acum sunt blocata pe aici si nu pot sa-mi fac programari in Bucuresti, pana cand vine vara.....si sunt obsedata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorreddana spune:

Da' in Galati stie cineva un astfel de cabinet si ce preturie se practica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stilldana spune:

Ileana ai primit raspuns la mail-ul in legatura cu aparatul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AniaMaria spune:

ileana, aia e o alta metoda. dupa epilarea cu ceara se da cu o crema care inhiba cresterea firului de par. si aici cred ca nu mai conteaza culoarea.

eu am facut o sedinta de epilare cu ipl si se apropie cea de-a doua, dar n-a mai crescut nimic intre timp pe zonele tratate. mi-au ramas totusi zone restranse netratate, pentru ca ma durea foarte tare, si cred ca imi e suficienta aceasta a doua sedinta. si nu-s tocmai alba ca zapada.
am mai vazut acolo o tipa bruneta care venise pentru perciuni si ceafa si a amanat-o, pentru ca nu-i crescusera alte fire si nu avea ce trata.
deci nu va speriati daca sunteti brunete, ideea e sa fie suficienta diferenta de culoare intre piele si firul de par. cred ca merge si pentru hispanici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorreddana spune:

Dar pentru mustacioara cea de toate zilele... cam cat trebuie sa creasca sa o poata lua? Ca doar nu o las sa creasca intre sedinte... n-as vrea sa concurez cu iubitul la capitolul asta

www.medicina-naturista.ro/florile-printesei/printesa/Lorry" target="_blank">concurs epilare definitiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Eu ma gandeam sa aduc in Bucuresti aparatul care depileaza definitiv, cel electro (cu acul) si o femeie care practica aceasta metoda de 10 ani in Chisinau. Matusa mea a facut maini, picioare, mustata, inghinal, axila la aceasta doamna si este super neteda, nu ar nici un fir de par. Aceasta metoda exista de mai bine de 20 de ani, este inventata de rusi, si este SINGURA cu rezultate DEFINITIVE. Am prietene care s-au epilat cu laserul iar peste 3 ani a inceput sa le creasca iar parul.
Ma intreb : Daca reusesc sa aduc in tara aceasta metoda, voi avea oare cliente? avand in vedere ca este dureros? Iar femeile prefera sa scape de par fara suferinta ...

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_ioanid spune:

probabil ca or sa fie cateva care sufera orice pentu frumusete...
atata timp cate exista alternativa cu laserul, chiar daca nu are efect de lunga durata, este nedureros... desi poate daca s-ar putea un fel de anestezie, macar locala, ar fi mai ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AniaMaria spune:

epilarea cu laser doare. cea cu ipl la fel. cu cat e firul mai gros si mai inchis la culoare, cu atat doare mai tare.
metoda ta, tasia, exista si la bucuresti. si nu e mai definitiva ca celelalte . oricum, dupa laser sau ipl, poate si dupa electroliza, chiar daca mai apar fire, acestea sunt cu mult mai fine, decolorate si rare.

Mergi la inceput