epilare definitiva

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Denumirea de"definitiva" e doar un marketing trick dar,chiar si asa,dupa cateva sedinte,parul se rareste atat de mult incat pentru mine merita sa merg la IPL o data la doua-trei luni decat ceara la trei saptamani.Ultima sedinta(era a 7a) am facut-o acum 2 luni si inca nu vad fir de par pe zonele de epilat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu azi o am pe a doua. Sper sa nu ma doara prea tare, mai ales ca va mari intensitatea.
Dupa prima am scapat cam de 10% din part, sper ca acum sa fie minim 30%.

Crinuta si Rayan











Fara Dumnezeu nimic nu e.
concerning your soul


www.muntelesfinteitreimi.ro/Octombrie%202008.htm" target="_blank">Nusfalau

traieste sanatos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui dooku3

Denumirea de"definitiva" e doar un marketing trick dar,chiar si asa,dupa cateva sedinte,parul se rareste atat de mult incat pentru mine merita sa merg la IPL o data la doua-trei luni decat ceara la trei saptamani.Ultima sedinta(era a 7a) am facut-o acum 2 luni si inca nu vad fir de par pe zonele de epilat.




Io cred ca daca mergem de 2 ori pe an de intretinere este suficient.
Prefer asa decat la 3 saptamani la epilat cu ceara, asra categoric.

Crinuta si Rayan











Fara Dumnezeu nimic nu e.
concerning your soul


www.muntelesfinteitreimi.ro/Octombrie%202008.htm" target="_blank">Nusfalau

traieste sanatos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Cam asa a fost si la mine,aprox.10%eliminat la prima sedinta.Cu timpul asta sper si eu,sa ajung sa merg cat mai rar pentru intretinere.Da da,siiigur,nu mai doare deloc!Hehehe,nu-ti face iluzii,mai ales daca mareste intensitatea:-)Da' si cand vezi parul cum cade dupa si te simti fresh si sexyAsa ma simt eu:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluangel spune:

nu stiti de cate sedinte de ipl e nevoie pt axila, macar orientativ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Minim 10 sedinte.Eu sunt la a 7a si am eliminat cam 80%din par.Am auzit o data secretara de la Coquette raspunzand telefonic la intrebarea asta si zicea cam 12 sedinte.Dar din ce am citit eu si prin alte parti si ce am auzit,dupa 8-10 sedinte mergi doar pentru intretinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluangel spune:

merci dooku3. eu am facut prima sedinta pt fata la coquette si mi s-a spus ca unele persoane au avut nevoie si de 20 de sedinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Dar pt inghinal? Dupa cate oare o sa vad rezultate mai clare?
Ma intreb daca nu depinde si de tipul de aparat....

Crinuta si Rayan











Fara Dumnezeu nimic nu e.
concerning your soul


www.muntelesfinteitreimi.ro/Octombrie%202008.htm" target="_blank">Nusfalau

traieste sanatos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Depinde f mult de tipul de aparat daca sunteti din Cluj sau Bucuresti va spun exact unde gasiti aparat f performant. Pt inghinal aveti nevoie de 5-6 sedinte , la axile poate si mai putin. aparatul recunoaste inclusiv firele albe de par , va puteti epila intre sedinte si este f putin dureros fata de alte aparate de pe piata mai vechi. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluangel spune:

unde gasim aparat f performant in bucuresti?

Mergi la inceput