De la forum adunate si-napoi la forum date -6

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

categoria "ce nelamuriri mai au oamenii":

quote:
Originally posted by manon
Ca bucuresteanca get-beget, cu radacini adanci in aceste locuri, chiar nu inteleg de ce nu locuieste fiecare acolo unde-i scrie pe certificatul de nastere, sau pe buletin, de ce se cramponeaza atata lume sa stea in bucuresti

si un sfat in final:
quote:
Mai stati, oameni buni, si pe langa casa parinteasca!!





Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

categoria "forumisti din viitor":

quote:
Originally posted by ...

anis, eu am DN 3.08.2973. Merci.

... 4+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Evolutia limbii romāne, proba de dictie.

quote:
Dar de fapt si de drept, invidioasa si rea cum sunt, oscilez intre urmatoarele:
- pedofilie;
- prostitutie;
- exchibitionism;

Dar ce stiu eu...


Nici eu nu stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

din categoria: tzigara = panaceu universal
intrebare: v-a tras curentul? solutia este...

quote:
Originally posted by xxx


aoleuuuuu.... nasol cu durerile de urechi si masele, incearca sa-ti bagi o tigara aprinsa in ureche, stii ce fain iti scoate curentul ... eu mereu fumez pe urechi , cu o tigara in ureche si cu una-n gura , incercati,
succes in continuare





vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

moderator
De ceva timp este server nou care merge bine si incercam acum sa inchidem subiectele la 20 de pagini si nu 10.

raspuns membru DC ( usor disperat )

nu o sa fie prea incarcate paginile???

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Manon se intoarce!

quote:
Originally posted by manon

sa fim seriosi / serioase!! alaptatul pana la 2-3 luni este suficient (o mama care alapteaza are o alimentatie speciala, un regim de viata special -sare laptele din tine si in parc, si in masina, si la coafor...- iar peste varsta de 3 luni un copil nu mai e hranit corespunzator doar cu laptele matern). hai sa recunoastem ca multe femei se feresc de eventuale sarcini noi si lungesc alaptatul dincolo de limita bunului simt...
o mama are alta menire decat sa fie vaca de lapte si mi se pare absolut necesar sa-si reia viata sociala cat mai repede.



Sa ,sa sau sa credem ca e un troll?


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Manon reloaded- despre conspiratia universala care propavaduieste alaptatul:

quote:
Originally posted by manon

laptele praf este cam scumput si cum foarte multe state din lumea civilizata suporta (prin lege) gratuitatea acestuia pana la o anumita varsta a bebelusului, evident ca recomanda alaptarea pe o perioada cat mai lunga.



dupa care trece la concluzii despre alaptat in recreatie si la jignirea unor membri :
quote:
Originally posted by manon

lorda,
ia exemplu de la gabi si de la doica juliettei care spune in monologul ei ca a hranit-o la sanul ei pe julietta pana la 3 ani !!
eu sunt mai batrana decat doica, am alta mentalitate, iata, gabi (care e mai tanara) ne da clasa...
din partea mea, daca o mamica vrea sa-si alapteze copilul si in recreatia scolara...e treaba ei, traim intr-o tara libera.
dar as recomanda o vizita la psihiatru atat pentru mama cat si pentru copil (care n-are nicio vina, saracutul...)





Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Teodora, e pe bune ? Ca eu nu poci sa crez ! [emoticon cu omulet care se freaca la ochi].


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

quote:
Originally posted by Mik


Teodora, e pe bune ? Ca eu nu poci sa crez ! [emoticon cu omulet care se freaca la ochi].


Mik.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79978


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Vroiam si eu sa scriu despre "vaca de lapte", dar mi-ati luat-o inainte.

Am mai gasit una:

quote:
Originally posted by ...
m-am dus la un endocrinolog care m-a intrebat ce inaltime am eu, cati metri are sotul



Ei, cati? Vreo 2, 3?

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput