Perle de-ale sotilor (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia1977 spune:

elise, era vorba de click-urile mouse-ului. eu nu stateam doar pe forum, navigam de zor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

quote:
Originally posted by Loreena

sa va impartasesc si eu una

bag rufele la spalat....programul incepe......dupa o vreme ma suna mama sa ma duc pana la ea....opresc masina si plec....sotul vine acasa, eu il sun la telefon....el "lasa-ma ca am inundat bucataria si am rupt si manerul de la masina de spalat.....de ce nu mi-ai spus ca nu s-a terminat programul".......ajung acasa si imi povesteste ca a vazut rufele in masina si a zis sa le intinda asa ca cu toate puterile lui a tras de acel maner (masina fiind blocata) pana a navalit apa peste el si a ramas cu manerul in mana

Poze cu toata Familia


saracul a vrut sa ajute

Ana si bb Clara Francesca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_m2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

quote:
Originally posted by BIENCUTA

fetelor eu ma miram de ce platesc o gramada de bani la curent.pai stiti ce face al meu sot?deschide frigiderul ,ia scaunul si se aseaza in fata lui si manancade acolo.ii este lene sa -si scoata mancarea din frigider si sa o puna pe masa.ce s-ar face barbatii fara noi?

floroiu bianca



---------------
Super! Asta nu am mai uzit! Am ras!!!

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

quote:
Originally posted by Elise

mi-am mai amintit o faza, de anul trecut:
4 dimineata.
Barbatu-meu facea baie - mai exact, vegeta linistit in cada.
Si aude: pic, pic, pic pic pic.
Dintr-o data vede un jet de apa tasnind de la teava care alimenta bazinul WC.

Sare eroic pe WC, cu o galeata, sa "tina" apa.
Si zbiara la mine: "trezesteeee-te! Inundaaatiiiie!"

Bezmetica, ma trezesc... aprind tacticoasa o tzigara....
El tot tipa disperat in timpul asta, sa ma duc sa chem administratorul, sa opreasca apa de la subsol, ca e teava principala....

Ma prind intr-un tirziu despre ce e vorba, alerg pe scari in desuuri, sa chem administratorul.

Intre timp, barbatu-meu cocotzat pe WC, asa cum a sarit din cada, se lupta eroic cu jetu' de apa.

Sun la administrator...pauza.
Bat...nimic.
Iese o fatza adormita de la usa de alaturi si imi spune ca e la mare.
Cu cheile de la subsol.

Bun.
Fug, pe scari, la presedintele blocului.
O cucoana.
Singura.

Ii explic, vine femeia sa vada.
Cind sa intre pe usa - imi aminetsc ca barbatu-meu e urcat pe wc, in fundu' gol.
Ii spun "Stai! Intru doar eu!"
Saraca femeie sa uita lung la mine: eu stiam ca ne-am inundat - de ce sa mai intru eu ?!

O iau prin invaluire, fugim jos sa oprim apa la teava principala.
Ne chinuim ce ne chinuim: vana blocata.

Intre timp, barbatu-meu zbiera disperat: "hai mai repede, f..-i, nu pooot sa o maaaaaai tiiiiiin!!!"

Usa era deschisa.
Citeva babe au auzit urlaturi.
S-au inghesuit pe hol si conversau cu el:

"Ati patit ceva? Sa venim sa va ajutam ?!"
El: "Nuuuu... sa vina nevasta-mea!"
"Da' de ce aveti nevoie ?"
"De un furtun!"
"Pai va aduc eu!"
"Nuuuuuuuu... vreau un furtun ADUS DE NEVASTA MEA!!"
"Pai unde e nevasta?!"
"Nu stiu unde eeeeee.... sa vina sa imi dea FURTUNUUUU'...altfel inund caasaaaa!"
"

In sfarsit, am oprit apa..am urcat...
Il aud din lift pe barbatu-meu injurind de toate alea.

Si babutzele adunate ciorchine in dreptul usii.

Si comentind "da' rau barbat ti-ai luat, maica... auzi, ii trebe un furtun DA NUMAI ADUS DE NEVASTA-SA... si la 5 dimineata... altfel inunda casa!!! Ptiu, ptiu..."


Elise




SUPER faza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zanazanelor spune:

Oanademunck si Elise...super fazele...am ras cu lacrimi...si e 11.30 noaptea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

fetelor sunt super perlele, eu inca nu am asemenea peripetii dar nu cred ca va trece mult timp pana sa apara...oricum al meu se poarta toata ziua ca un copil... el este bebe-bebe...de ............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

mey...sotul meu e terorit cu astea...da' stiam inainte sa ma marit ca e asa...si compenseaza...

de ex.el niciodata nu va fi capabil sa vina la o ora fixa dinainte stabilita...

apoi, io, care/s cam cicalitoare din fire...il cicalesc pentru vreo chestie pe care tb.sa o faca...si bineinteles ca uita...si io/l cicalesc iar ca a uitat...si el zice, cu o fata din aia nevinovata rau (de/ti vine sa/i dai cu tigaia in cap!)..."pai...dc nu mi/ai spus!!!"...da' e dragalas...asa ca tb.sa fiu tot timpul cu sms/ul pe el...sau ii programez tel.sa/l anunte de vreo chestie importanta...

sa/mi aduc concret aminte de faze haioase...si va scriu ... ma mai descarc si io (de fapt de obicei ma buseste rasul la fazele lui)....

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Eu ma scol de dimineata obosita moarta din cauza de bebe( care avea 2 luni) si in plus mai visasem o catastrofa nucleara gen Cernobil (pe bune visasem ).Ii spun ce nasol ma simtisem si uite replica lui:

<<-Now I know why you look so RADIANT honey :ai muncit o noapte intreaga la centrala aia afurisita!>>

Si continua sa ma "consoleze":
<<-Mi-e teama ca rusii au de gind sa mai explodeze inca un reactor pe 26 aprilie la serbarea aniversarii de 20 de ani!>>


Dupa operatia cezariana,moasa trebuia sa vina acasa sa-mi scoate firele.In ziua stabilita am asteptat-o o ora,doua..nimic.Am sunat-o pe mobil,i-am dat citeva SMS...TOT NIMIC! Dupa vreo 4 ore in sfirsit apare ea si se scuza.Sotu´meu o intimpina zicindu-i:"Credeam ca nu mai apareti astazi si tocmai ma pregateam sa -i scot eu firele"!

(si chiar ca l-as fi lasat, "dinsul" avind la activ scoaterea "propriilor" fire da´bineinteles,din alt "locsor"

Umor suedez,huh?


Mariana
mama Monicai(1998) a lui Matei(2001) si a lui Markus(2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

SUPER FAZA...

AZI DUPAMIAZA iesim in parc toti trei: eu, sotul din dotare si copilul de 2 ani jumate. Mergem in Herastrau ca este aproape si ne hotaram sa luam o cu trei locuri...bineinteles eu urma sa tin copilul in brate si sa admir peisajul...

Ne urcam pe bicicleta si incepe sa caraie ca are trasa frana ... voi a-ti vazut biciclete cu frana de mana???
Problema se rezolva cand dau si eu de cateva ori din pedale si ii arat ca eram in panta si mergea greu. In fata acestei dezvaluiri cedeaza si se minuneaza de cat de tare merge!!!!
Nu va spun ca a luat-o pe aratura (credea ca-i jeep) de ma vedeam rasturnata in iarba cu copil cu tot, facea slalom printre copii...!

Dupa 5 minute in care ne-a fugarit prin parc constata ca " TU PUI FRANA!". Eu radeam de nu mai puteam si el era convins ca eu chiar pun frana. A parcat jeep-ul si a inceput sa il verfice minutios (el care daca il pui sa schimbe un bec ii i-a o ora) IL conving sa plecam si sa ducem pacostea aia la loc ca este frana de vina ci fizicul lui svelt de doar 110 kg! Nu va spun ca mai mult am pedalat eu... si chai si atunci cand am parcat minunea tot o verifica!!!!!


ANCA SI EMA

ANCA si EMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinelteodoru spune:

nu-mi vine acum in minte nici o perla anume, dar ma minunez io si va intreb si pe voi : mai are cineva in dotare un sot/iubit/ce-o fi care, efectiv, uita sa manance?
sau numai pe mine m-a napastuit soarta ?



Catrinel

Mergi la inceput