Mamici casnice (38)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


Fla soacra e ca toate soacrele,dar de 16 ani m-am invatat cu comentariile ei inutile,eu oricum nu tin cont de sfaturile ei ca tot timpul are ceva de comentat.A sa nu uit te-am bagat in listuta.

Corina sunt ca doua diamante fetele tale,asa frumos dorm ,in brate...in dulap...te-ai hotarat ?ne incuscrim sau nu ?

Lucia sanatate lui Liviu

Alina asa sunt toti barbatii se vaita din orice,al meu sotz e in fruntea listei,bafta la scoala de soferi cred ca ma apuc si eu intr-o zi.

Danelutza sa-ti fie de bine sucul.

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Fl.,eu stiu asa despre psyhopedagogie: asta inseamna pe limba noastra "adaptare scolara".Adica un psyhoped. poate lucra intr-o instit. de invatamant(scoala,facult,gradi,etc)
profu asta de psyhoped. este "bun" intr-o astfel de institutie pt. elevii cu dificultati intelectuale,de comportament,pt. cei care au probleme cu invatatul,probleme chiar auditive,etc.ceva de genul asta.
Aici sunt profi destia in toate scolile chiar si la gradi putem solicita ajutorul unui om desta
Trebuie sa fie o meserie tare frumoasa!
Eu cam asta stiu de asta.

alexa si mami,cred ca asa "plangaciosi" sunt toti barbatii
bafta la scoala de soferi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Cami mersi mult. Cam asta stiam si eu, dar m-ai scos din ceatza :) Uite aici o ca sa te cinstesc:)

Alina baga mare:)
Si sa sti ca sotul tau e chiar prototipul barbatului:) Nici al meu nu face exceptie, dar eu sunt mai dura de felul meu si cand il aud ca se vaita ori nu-l cred (ca de multe ori exagereaza) ori ii spun ca ii chem salvarea dc e chiar grav:) Si ca prin minune ii trece

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Adriana, schimba doctorita aia odata ca prea va innebuneste. Eu cu a mea ma vad rar (adica pe la vaccinurile Dariei, ca atunci cand avem o problema sau se impune o supraveghere a ritmului de crestere al micutei, avem o pediatra care vine mereu acasa si pe care o platim). Cat despre calitatea de asigurat care chipurile te ajuta sa ai anumite beneficii, cah... Nu mi-am pus niciodata nervii la incercare cand am avut nevoie de medicamente. M-am dus la farmacie si cu banul jos am reusit.

Dana_ch, gata cu praful? A plecat soacra?

Alina, bine ca a scapat sotul de ce a fost mai greu. Asa-s toti barbatii, cred, mai kkaciosi cand e vorba de durere...

Daniela, ai dreptate, la asta nu ma gandisem... Chiar, ce ma fac daca se marita inainte facultate si nu apuc s-o intarc?
Si ca sa-ti raspund la intrebare, nu, nu a mancat iarba. Spre marea mea uimire si bucurie in acelasi timp, nici macar nu a incercat sa bage ceva in gurita de pe jos. Nici de flori nu se atinge sa le rupa, atractia ei sunt poarta, bordura de la iesirea din curte si gainile (pe care le imita mereu, numai intr-un cotcodac o tine)
Cu checul ala, sa-ti zica Cami, eu nu am facut inca.

Flavia, nu stiu cu exactitate, dar dupa mintea mea superdotata zic ca poate psiholog care se ocupa cu problemele copiilor.
As vrea sa te rog ceva. Nu ma ghidezi si pe mine catre ceva doctoras oftalmolog bun din Cluj care s-o vada pe Daria cand ajungem acolo? Iti raman datoare pentru orice pista. Mersi!

Apar mai incolo!




Geani si Daria (03.04.05)

Daria la 1 an


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

ieri am facut o rulada cu gem de caise.
imi place sa fac prajituri(usoare) chiar daca ai mei nu mananca
le fac,le gust si apoi hranesc copii de pe strada si pe cei de la gradi de la fimiu
Nu v-am spus ce am facut(aviz dana) pt. ca stiu ca unele sunt la diete si altele dintre noi sunt paralele cu bucataria (aviz Fl.)
pun foto si daca va place ceva strigati si va dau retetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

am pus rulada cu gem de caise care se face in 30 de min cu copt cu tot si o idee de servit fructe la copii("brochetele Maiei")

astazi fac fursecuri pt. ca mi-am luat niste forme haioase si nu stiu ce sa fac cu ele

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mami_casnice/album?.dir=88ef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


cami in primul rand rusinica ca ne tot faci pofta

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


cami eram cu copchilul in brate nici nu stiu cum a plecat mesajul.Pai nu sti ca unele din noi se chinuie sa mai dea jos din kg ce mai bine zis tonele adunate(vb de mine)

geania plecat soacra,maram a venit sa duca copilul la plimbare,dar cum bat niste alizee a stat pe capul meu.Nu -mi place ca intotdeauna cand vine are ceva de comentat si sta cu lucas in brate oricat i sapun sa nu scoata un sunet ca vai plange

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

quote:
Originally posted by Dana_ch


cami in primul rand rusinica ca ne tot faci pofta





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Of rpimesc rosii decojite in cap da nu am citit tot ce scriserati de ieri pana azi.... va bat rau, mie-mi tb erzumat. Am citit doar ca m-a intrebat Fla de ce nu i-am raspuns la intrebare, dar eu credeam ca e pt tiza mea
Asa ca vin si va zic.. eu la intalneala vreau neaparat sa vin, pate facem o confeinta si cu sotiorii d fata ca ei sunt capul calatoriei, dar de locatii nu mai stiu, in pozele alea ea Poiana Neamtului mult planuita de mine dar nenea patronu senatoru nu ne mai lasa cred.. asa ca alte locatii nu stiu, poate pe la Moeciu (unde n-am calcat niciodata) sau pe aici pe langa Alina sau nu stiu..... uite am vazut ca aveti 2 propuneri si am sa caut pe net sa vad ce gasim pe acolo ok?
Ca daca nu ne agitam iar o lasam balta
Hai ca va pupic si vin peste 5-6 pagini cred

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput