Mamici casnice (38)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

quote:
Originally posted by Dana_ch


va salut, ca a venit soacra pe la mine si eu ma fac ca sterg praful pe birou.





Fla intr-adevar sunt cam scumpa zilele astea, ca de, am o "gramada" de treaba cu olita aia...In dimineata asta a reusit doar o data sa faca pe ea, si plus de asta, avea ambitia sa se aseze singura pe olita, iar eu trebuia sa stau cu ea, sa o potrivesc la prindere ...offf, grele vremuri am ajuns
Iar dupa ce se trezeste (ca tot e frumos afara), as trage o fuga prin oras, sa ne mai plimbam, dar mai ales sa mergem la gradina zoologica, ca nu am fost pe acolo pana acuma...
Sym ce dulce e cum doarme Sybille in dulap , dar ce imi place cum doarme Carla pe tine, e o dulceata



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

Nu conteaza atāt de mult ceea ce faci, ci cāta dragoste pui īn ceea ce faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

dana,m-as bucura...si asa asteptam vreme buna sa facem un gratar cu prietenii, sa sarbatorim venirea Carlei.Le-as face o surpriza placuta cu o sticla de tamaioasa..in caz ca mai ramane ceva din ea!
da-mi de stire daca vine,sotul tau poate sa poposeasca la noi ca ii suntem in drum,cu sau fara tamaioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Corina,atunci s-a facut ! Daca ajunge la Munchen ai Tamaioasa.
PS: Multumim pt intentie ,dar de obicei are rezervare la hotel.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Flavia, Liviu face tratament homeopat si in afara de asta i-am dat echinaceea. Acum ii dau si pikovit pentru ca era destul de slabit dupa cele 2 saptamani de diaree si regim.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

pup fetele. am citit toooot, da' nu mai stiu cui si ce sa raspund .
tati este binisor, operatia a iesit super, da' ieri mi-a tocat nervii. credeam ca ma arunc pe geam. a fost sub orice critica, s-a miscat, s-a intors, s-a plins de durere si nici pina azi nu s-a dat jos din pat, cica-l ia cu ameteli. mey fetelor am facut si io operatie de apendicta, am nascut, da' nu am fost asa rea. dupa amiaza merg la spital si pun biciu' pe el sa se dea jos din pat ca am obosit de atitea drumuri pina la el si miine il vreau acasa. si sunt si o timpita ca nu am permis si masinuta sta bine merci in fata spitalului si io circul cu transportu' in comun , da' m-am hotarit ma apuc de invata pt permis sa vedem daca se prinde ceva. incercarea moarte n-are.
flavia, alina de pe lista sunt io bine'neteles. noi venim si ne place si la moeciu ca e aici aproape, da' si la herculane.
ma duc sa fac un pic de treaba si daca nu se trezeste mindra revin.

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

netata si de la mine desi e ziua pe duca la voi
io ma simt aiurea de la prima ora.Mi-au venit "musafirii" azi noapte si am durere de burta si o indispozitie de nu stiu cum am sa fac sa treaca repede ziua de astazi...

Dana,pt. mine tu ramai Dana si . tu ai fost prima Dana la casnicute si toate te stim de Dana
Dar cu siguranta nu ne incurcam noi in Dane ca suntem fete istete
Merci pt. ca ai acceptat sa comunic la vara cu fetele prin tine
Mama nu are internet si eu una nu ma vad zi de zi mergand prin net-cafe-uri cu toti copii de 18 ani sa stau pe net acum!
Plus de asta nici nu vreau sa aud de calc. 2 luni cat stau acolo Imi ajung cele 10 luni de internet non stop
Probabil o sa vorbim la telefon des si abia astept sa ne vedem.

mai cum este in Ro,cald? au inflorit copacii? Doamneee ce ma "inebuneau" caisii si visinii bunici cand erau infloriti!
Am si eu in curte lilieci(nu stiu cati dar multi si batrani) si abia au inceput sa se vada frunzulitele
Dar frezii sunt? Moamaaa ce-mi plac!
hai ca am inebunit iarasi
ma duc sa-mi pun cafeaua sa-mi revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Alinuto ,du-te si fa scoala de soferi ,ca-i pacat sa nu ai permis daca aveti masina. Eu te incurajez!
Hai Alina!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Cami ,hai ma odata acasa ,ca am eu calculator nu tre' sa stai la net cafe.
Copacii au inflorit de mult,freziile au trecut ,iar caldura nu prea e.Lasa ca vezi tu care-i treaba la fata locului.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

alexa si mami,felicitari pt. reusita operatiei!
in legatura cu barbatii si durerea sunt...durereeeeee!!!1
asa sunt ei mai kk-ciosi la dureri.Si al meu daca il doare putin capul sau e mucos sau are o bubita mica care nu se vede decat la lupa face un circ si se vaita de zici ca a fost la taiat
Uneori ma enerveaza de mor vaicareala lui inutila!
Acelasi lucru il remarc si la robert.daca se loveste putin urla de zici ca i-a picat o caramida in cap in schimb Maia ca sa planga cand o doare ceva,trebuie sa o doara serios ca sa inceapa sa spuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

dar pe faza esti mai dana!
vorbim mai tarziu.
acum pregatesc copii de scoala.
poate bagam o conf ca am si uitat cum e la o "barfa" mica

Mergi la inceput