Clubul nurorilor (45)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cinta spune:

am recuperat cu cititul

Andreea, nici nu stiu ce sfat sa iti dau legat de chimicalele astea ca si pe mine ma apuca sa dau cu solutii din astea de curatat uneori. De multe ori insa il scot pe sot la inaintare. El e sef la smotru si la cutia pisicii de cand cu sarcina si nu se plange. Am incercat cu detergenti idn astia ecologici de la Amway dar nu m-au multumit absolut deloc cum curata. Mereu imi venea sa mai dau o tura cu detergenti mai chimici dupa

Cami, la multi ani cu intarziere pt printesica Georgiana
Si, la multi ani si tot binele din lume si pt nepotica ta, Nadia

Bine ai venit printre noi, Jocelyn si multa sanatate socrelei. Nici nu vreau sa imi inchipui tot chinul prin care trece.

Raza, nu iti mai fa nervi de pomana. Te enerveaza soacra? socrul? cumnatul? flituieste-i, soro!
Sa iti spun poate ce frumos a fost la noi? noi am facut aici doar cununia civila. religios urmeaza sa ne cununam in Romania la anul. De fapt, cununia civila a avut loc in ambasada Romaniei din Vilnius, Lituania -adik in tara vecina. Si, pt ca spatiul nu permitea ditamai alaiul, consulul ne-a cerut sa limitam numarul de persoane. Si, intrucat ma indoiam deja ca ai lui ar ajunge la anul in Romania, am cazut de acord cu iubi ca parintii lui sunt prioritari printre invitati. Si... surpriza: am fost instiintati in ultima clipa ca nu vin, desi ii duceam, ii aduceam si nu le ceream nik: ca ei ii curge nasul si nu merge. Iar socrul ce sa se scoale el asa de devreme sa vina sa fie martor la casatoria unicului sau fiu!?!

Asa ca... intr-un final a iesit super bine, dupa alte emotii legate de ceremonia in sine. Iar de la petrecerea din weekendul urmator am taiat fara prea multe discutii orice urma de socrosenie sau alta rubedenie si ne-am invitat doar prietenii mai apropiati - am fost in total vreo 35 de persoane si ne-am simtit foarte bine.

la socri le-am aratat doar poze.

cinta

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;19;47/st/20060809/dt/7/k/080b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Va urez si eu un wk fain (in special celor care nu intra pana luni, ca celorlalte le mai spun de cateva ori:)

cinta imi place ca te-ai pus pe treaba (scris:). E fain sa aveti viata voastra, iar daca socrii nu inteleg asta, le dati voi cate o mana de ajutor

Va pe toate ca acu imi astept barbatelu acasa:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Nadia ii superba nepotica ta si are o freza mortalaaaaa
4 anisori a implinit? Ca dupa lumanari asa pare:)

Flavia (sotie si mamica fericita)





Mersic, Fla! Pai normal ca are freza mortala, doar maica-sa e coafeza. Zicea sora-mea ca daca se apropia cineva de capsorul ei urla "Nu ma atinge ca imi strici parul". Nu stiu de ce nu-i creste parul; are 4 ani si par... nu prea; nu e tunsa, dar nu-i creste.
Da, 4 anisori are maimutzica mea mica... si eu nu am mai vazut-o de cand avea 6 luni. Sper sa ajute DD sa o vad vara asta. Mi se rupe sufletul de dorul lor.


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Fetelor, va multumesc tuturor ptr. urari.
Va pupic pe toate si care mai sunteti prin zona, va invit la


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Flavia ti-am vazut printesuca; sa va traiasca. Si asa, iubita, invat-o de mica pe DC.


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinta spune:

scriu, Falvia dar nu tot o data.

ca soacra-mea e din aia: una calda una rece. alea reci pt mine si alea calde pt invaluirea sotului din dotare. dar eu am deslusit-o de ceva timp si nu ma pun la mintea ei. de asta aflu prin sot ce ii mai terec prin cap. eu una nu tin sa o vad curand din nou.

cinta

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;19;47/st/20060809/dt/7/k/080b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Gata, ati plecat in vacanta, ati intrat in week-end?
Doar Sun e scutita (oare cum te distrezi tu pe acolo?:)

Nadia te cred ca ti dor de ea, iti dai seama de la 6 luni pana acuma ce mare s-a facut Multam de complimente, ti le intorc

cinta sotul si socrii sunt romani sau "bastinasi"?:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Flavia, mersi ca ma intelegti... iti imaginezi... 3 ani jumate si mai vreo catevad luni pana ajung in Ro...
oooooohhhhhh, well! viata cere si sacrificii, nu-i asa? Nu le putem avea pe toate... din pacate.


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna fetelor

am aterizat si eu

Jo bine ai venit.

Fla merci de urari pt soacra. Azi am scapat repede de la tribunal- am avut aici in Buc, dar miercuri am la Galati si plec de marti seara.

Raza ma bucur ca ti-ai luat pantofi. Chiar vroiam sa-ti spun ca am vazut azi in Cocor. Cat despre bb... nimic inca.

Corina spor la invatat si succes maine.

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Mi-a venit barbatelul acasa

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput