Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patricori spune:

Credeam ca problemele mele sint cele mai mari, dar cind va aud pe voi ma sperie.Intodeauna sint probleme si mai mari?
CRISTINA,incerc sa ma pun in pielea ta si nu stiu ce as putea sa te sfatuiesc, singurul lucru pe care il poti face este sa te rogi la DUMNEZEU sa aranjeze lucrurile asa cum crede el de cuviinta ca este cel mai bine pentru Paul. Va doresc multa putere!DOAMNE AJUTA
PAULA,montul de la piciorusul Alexiei nu s-ar pute rezolva partial cu un ungvent antiinflamator, sa nu o mai doara, intreaba eventual un ortoped? In rest sinteti bine, raceala a trecut de tot,la toata lumea?
Noi am fost ieri la un consult neurologic, unde ne-a spus ca nu sint semne de focar, apropo de problemele de la nastere,ne-a spus ca este putin hipoton, ca recuperarea tonusului muscular sa o incepem ceva mai tirziu de la 3 luni, tratament medicamentos deocamdata sa mai asteptam si ne-a chemat saptamina viitoare sa vorbim cu un psiholog, pentru a ne sfatui ce avem de facut in plus fata de ingrijirile uzuale ale unui bb. Voi ati inceput mai repede cu tratamentul medicamentos si kinetoterapia?
Patric si cu Corina va tine pumnii si va pupa.

CORINA & PATRIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Cristina , imi pare tare rau pt ce s-a intamplat si pt ca ati trecut prin asta.Eu nu cred ca m-as gandi vreodata sa renunt la el.Fruntea sus si mergeti inainte.Tu trebuie sa fii tare pt Paul,sa fii alaturi de el.Ma rog pt voi.Sanatate multa si D-zeu sa va fie alaturi si sa va dea putere sa treceti peste toate.
Corina ,eu nici acum nu-i fac kinetoterapie.Ni s-a interzis din cauza inimii.Si la Tg.Mures ni s-a spus ca am facut bine ca nu am facut pana acum./Asa ca fiecare face in functie de copil.
Paula , va urez distractie placuta la Mare si sa-i gasesti Alexei incaltari.
de la noi si multa sanatate tuturor.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Cristina imi pare rau despre ce am citit referitor la starea lui Paul. Rog sa ne spui cum evolueaza. Stiu ca nu ai timp si stare sa iti pierzi vremea cu net-ul
Daca putem ajuta cu ceva, nu ezita.
Nu inteleg de ce nu se muta discutiile pe www.sindromdown.ro. E greu de urmarit 2 site-uri, nu credeti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

cristina iti tinem pumnii
paula: atunci sa aveti parte de soare si multa distractie!
crisa: sanatate maxima!


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

buna seara lume buna|!bine v-am gasit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Situatia lui Paul a ramas constanta, nu s-a mai rautatit. Ceea ce ma face foarte fericita. Azi o sa incercam sa il trezim sa vedem cum o sa fie. Daca el o sa arate semne ca nu e pregatit o sa asteptam sa vedem cand va fi el pregatit pentru pasul urmator. El e seful, facem numai ce vrea el.
E atat de dragalas si neajutorat! Asa cum e, Paul e copilul nostru si il vom iubi la fel de mult.
Va multumesc mult pentru suportul vostru moral.
va pupam dulce
Cristina si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

cristina: bafta, putere! sanatate si sa va ajute Dumnezeu! o sa ne gandim la voi!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Cristina ,iti tinem pumnii si ne rugam pt voi.
Am incercat sa te mai prind pe messenger dar nu am reusit.
pt voi


Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

da, nici eu nu am vazut-o. probabil sta numai la spital. spitalul e departe de casa ei. cam la 4 ore cu masina. .... Doamne ajuta-l pe paul!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Stau la spital aproape tot timpul. Aici unde stau folosesc un calculator care e pus la dispozitie pentru toti cei care stau aici. Nu are mesanger. Dar am sa va scriu de fiecare zi.
Situatia lui Paul e la fel, dr au incercat sa il scoate de pe ventilatoare dar nu au reusit(din cauza concentratiei de CO2) si ne-am gandit sa il mai lasam sa doarma sedat cu morfina azi. Nu stim exact ce va fi maine. Incerc sa nu ma mai gandesc la nimic. Spitalul acesta e imens, e un spital doar de copii cu probleme grave de sanatate. E atata suferita incat uneori simt ca ma sufoca.
Azi cand am iesit de la Paul pe colidor era o doamna care plangea, cineva a intrebat-o de ce plange. Ea a raspus ca dr au preconizat 72 de ore de viata pentru copilul ei. Am simtit ca nu mai pot merge, am vrut sa zic ceva, dar nu am stiut ce, parea ca cuvintele isi pierdusera insemnatatea.
Cand am iesit de acolo am simtit o usurare la gandul ca copilul meu e bine azi. Sper sa fie bine si maine si poimaine si de acum in 50 ani. Dar ma voi concentra doar pe cate o zi pe rand.
Va multumesc din suflet pentru tot!
Apreciez suportul vostru moral.
Va pupam dulce
Cristina si Paul

Mergi la inceput