Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

cristina: e greu de raspuns la un astfel de mesaj... esti o curajoasa... iar paul este un luptator... sanatate si Dumnezeu sa va binecuvanteza!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

am deschis o noua lista de discutii aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77671

s-auzim numai de bine! si



Va rog sa anuntati prin mesaj privat pe unul dintre moderatorii acestei sectiuni pentru a redeschide acest nou episod in momentul in care acesta ajunge la 20 de pagini. Multumesc! - Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Dupa atatea incercari se pare ca a aparut o raza de soare si in sufletele noastre. Azi pentru prima data rezultatele de sange au fost negative, deci se pare ca batem bacteria asta nenorocita. Spre sa nu vorbesc prematur, trebuiesc cel putin trei zile consecutiv ca rezultatul sa fie negativ ca rezultatul sa se considere final.
Sunt atat de fericita!
Va pup dulce
Cristina


Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.
Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:


bravo paul, bravo cristina,
fiti tari! o sa reusiti sa treceti peste asta.
cand am citit mesajul anterior am ramas perplex. infectiile sunt foarte periculoase.
ne rugam sa treaca repede pentru a putea fi operat si sa-si revina.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

de bravo paul!!!!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Azi Paul a avut o zi buna si eu la fel.
Va multumim mult pentru suportul si rugaciunile voastre!
Domnul sa ne ajute pe noi toti.


Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.
Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ne rugam pentru voi! inca o data.... s-auzim cat mai curand ca va intoarceti aksa teferi si sanatosi... far' de probleme.... cristina sa-ti dea Dumnezeu putere in continuare!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Buna,
Azi se pare ca e o noua zi buna pentru Paul. Bacterie pare sa fie omorata, testul de sange a fost negativ din nou azi. Daca si maine va fi negativ atunci ii vom repara muschiul paralizat maine. Abea astept!
Ce face Cristina din Galati? Andrei a fost operat?
Alina tu cand mergi la Mures?
Eu va doresc o operatie plina de succes fara nici o complicatie tuturor copilasilor care au nevoie de operatie.
Pupici la toti bebelusii din partea mea si a lui Paul.



Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.
Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

bravo paul! tine-o tot asa!
nu avem vesti de la cristina. foarte multi observ ca sunt plecati.
nici anelis nu mai scrie. sper sa fie bine cu toti.

multa sanatate

quote:
Originally posted by cristina26

Buna,
Azi se pare ca e o noua zi buna pentru Paul. Bacterie pare sa fie omorata, testul de sange a fost negativ din nou azi. Daca si maine va fi negativ atunci ii vom repara muschiul paralizat maine. Abea astept!
Ce face Cristina din Galati? Andrei a fost operat?
Alina tu cand mergi la Mures?
Eu va doresc o operatie plina de succes fara nici o complicatie tuturor copilasilor care au nevoie de operatie.
Pupici la toti bebelusii din partea mea si a lui Paul.



Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.
Cristina mama lui Paul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Poate nu ar tebui sa ma bag,dar stiu ca,Cristina din Galati,care este acum la Tg. Mures cu Andrei,are ceva probleme financiare,iar Andrei este operat la picioare.

Va pun mesajul pe care una din fetele de le subiectul"La noi la Galati sa veniti!" la lasat pe site.Nu stiu cat de fiabila este sursa,dar cred ca Cristina are nevoie de ajutor,un sprijin chiar moral ar fii bine venit.

quote:


Revin cu un mesaj mai deosebit: Krissa are probleme mari cu puiul ei. Din ce am inteles este la spital la Tg. Mures si Andrei e operat la ambele picioare, trebuia sa-i fie montat un cateter la inima, cateter care pana la urma nu a mai fost pus, nu stiu din ce motiv, si ei sunt intro situatie disperata, nu mai au bani si niciun fel de resurse materiale. Am inteles ca(,) colegii ei de la scoala unde e profesor au strans o anumita suma de bani care e deja epuizata in urma operatiilor facute si in momentul de fata ei traiesc o mare drama. Toate acestea le-am aflat de la Mihaela Beldimanescu, ele vorbesc la telefon, si ea m-a rugat sa va comunic( are probleme cu calculatorul si nu poate ea sa intre). Nu stiu cum se procedeaza in situatiile de genul acesta, dar daca cineva stie, si daca sunteti de acord, haideti sa ne mobilizam putin si sa incercam sa-i ajutam. E adevarat ca fiecare dintre noi are probleme mai mici sau mai mari, insa toate avem copii si , chiar daca nu stim cum e, ne putem inchipui ce inseamna sa sufere puiul si parintii sa nu-l poata ajuta...
Vilma esti moderator, poate stii cum trebuie procedat...
Am inteles ca Andrei e operat la ambele picioare, ceva legat de arterele femurale...
Eu acum plec la serviciu si am sa mai intru pe DC abia dupa ora 19, probabil ca pana atunci am sa mai am vesti...
va rog...



http://community.webshots.com/user/delphinoi
http://community.webshots.com/user/sebilus

Mergi la inceput