Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

eu nu il am. poate anelis sau paula.
astazi am internat fetele. mariuca a recidivat cu klebsiella si are si probleme cu inimioara.
casa a devenit atat de goala.

numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

ma gandesc tot timpul la voi...mariuca este atat de micuta...dar cred ca va fi foarte puternica si veti trece peste toate.ii doresc dun sufle multa sanatate.m-a impresionat profund fetita voastra.iubesc f.mult fetitele,desi il am pe cristian,bb-ul meu.mi-am dorit o fetita dar nu are nimic...voi face copii pana va iesi fetita.mi-e drag de ele!va sarut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

as dori sa va arat si eu poze cu bb-ul meu ,dar ,ca de obicei nu stiu cum,adica eu nu stiu mai nimic.vrea cineva sa ma ajute?va rog mult ca eu pana ma descurc...va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

buna ardeleanu...
eu am incercat sa bag poze pe http://www.webshots.com/... si am reusit ff repede. primul lucru pe care tre saa-l faci este sa te inscrii in coltul din dreapta sus... unde scrie FREE SIGN UP , si apoi sa completezi un formular electronic unde scrie Sign up for our FREE Basic Account » cu numele si parola vei intra pe site prin log in... de aici cred ca te descurci.. dai clik pe My Photos.. si vei urma pasii.. spune-mi daka nu te descurci.. sa-mi cautt si eu contul si parola.. sa intru caa sa te pot ajuta...
bonne chanse!


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

draga disperata,iti multumesc mult pt.ajutor.poate daca mai ai timp o sa ma ajuti mai mult k nu m-am descurcat.am ajuns pana la my photos si nu mai stiu m-am blocat.nu reusesc sa gasesc pozele mele,desi am dat cautare.m-am logat dar.. nu m-am descurcat.merci din suflet.poate mai incercam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

multumesc pentru urari si aprecieri.
aveti ceva noutati de la krys? cristina, cum ii merge lui paul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpioara spune:

Am vorbit cu Cristina...se pare ca, din pacate, Andrei a racit in spital si operatia a fost amanata pentru miercuri. Ea era optimista, asa mi s-a parut, a fost prima data cand am vorbit cu ea...In fine , sa speram ca il vor opera cu succes pe Andrei si totul va fi bine. Ma voi intalni cu ea la Tg Mures joi.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

buna fetelor!noi am fost azi la iarba verde si cristian a fost tare agitat.nu stiu ce are in ultima perioada.ma supara,e marait.defapt stiu,ca am fost ieri la medic si ii mai ies dintisori.de aceea e tare agitat.problema mea este ca nu prea am rabdare cu el.sunt tare stresata si nu ii fac fata de multe ori,desi el chiar e un copil destul de cuminte.asa e firea mea,sunt tare stresata.mai ales ca inurma cu 2 ani,mi-am pierdut tatal.eram insarcinata cu cristi si nu stiam.m-am chinuit mult sa tin sarcina,eram foarte afectata emotional.foarte suparata si agitata.probabil de aceea si este el asa.un pic agitat.cred ca nu m-am revenit dupa moartea tatalui meu si imi este greu.acum 3 luni am av un alt deces in familie si luni acum un altul.este vb.despre bunicii mei ,dar ce este aiurea e ca am retrait totul.asadar simt ca nu ii mai fac fata lui bb,mofturilor lui,si ma rog mereu sa pot fi calma.este un rasfatat.am facut si facem tot ce ne sta in putinta pt.el.imi e greu ,desi ma ajuta mama cu el.acum sunt putin suparata si din cauza ca am fost la neuropsihiatru cu el si mi-a zis k e dezvoltat psihic pt un copil de varsta de1 an si2 luni,el avand 1 an si6 luni.ma apasa chestia asta si ma simt neputincioasa....cum sa fac sa am un copil normal?nu stiu...este si rahitic,acum tb sa mergem la pediatru sa ne prescrie un tratament serios.l-am umflat de vitamine..si tot asa e..ma bucur ca a inceput sa mearga bine si ma mai bucur ca nu are nici o alta afectiune.dar totusi ce putem face ca ,copii nostri sa aiba un nivel de intelectualitate aproape de normal?daca stie cineva spuneti-mi va rog...disper gandindu-ma la lucrul asta.as mai avea o intrebare pt voi,i-am pus-o si lui felis,dar vad ca nu a mai intrat.credeti ca daca voi merge cu el in italia,ma vor ajuta medicii de acolo?credeti ca acolo exista tratament pt retard mental?am face un efort deosebit sa ajungem cu el acolo daca am sti ca va da rezultate.va rog mult,nu ocoliti intrebarea mea.orice parere imi este de folos.chiar nu exista nicaieri medicatie pt acesti copilasi?nu pot sa cred.va multumesc anticipat si va doresc tuturor multa sanatate,dar mai ales puisorilor vostrii.va sarut,corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ardeleanu: stai linistita.. inca nu e cazul sa fii stresata: sa vezi cum e cand copilul are 4 ani si-ti zice ca este la nivelul unui copil de 3 ani.. si cand are 5 si-ti zice ca are 3 si jumatate de fapt... cand are 6 ani si-ti zic ca iar are 4 .. si tot asa.. e greu, insa trebuie sa fii puternica .. numai asa va razbi copilul tau in viata! steagul sus! se zice pe aici!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

revin cu ajutor pentru corina ardeleanu:
dupa ce ai dat clik pe my photos... creezi un nou albun dand clik pe <create new album> apoi alegi din lista... tema fotografiilor : sa spunem <birthdays> daca se lasa cu aniversari, dai un nume albumuli tau : de ex: ziua mea, apoi declari public sau privat album. daca-l declari privat nu mai poate nimeni sa ti-l vada. < continue> apoi.. choose photos... iti va aparea o fereastra de dialog din care tre sa selectezi din coputerul tau ce foto bagi... cand vezi edit photo.. poti introduce un text care sa defineasca imaginea respectiva. ... apoi finish... vezi dak iese

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput