Masuri impotriva acarienilor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursuletul spune:

Anca, in ce a constat tratamentul de desensibilizare? Sotul meu are problema asta din copilarie si tot incerc sa-i spun ca poate acum sunt metode mai moderne de tratament. Avem mari probleme atunci cand mergem in vizite, mai ales la tzara, in casele batranesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Ops, scuzati, eu astea cu croitoria nu le am . Poate muta un admin unde trebuie postul ca eu sunt bolnav azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

quote:
Originally posted by ursuletul

Anca, in ce a constat tratamentul de desensibilizare? Sotul meu are problema asta din copilarie si tot incerc sa-i spun ca poate acum sunt metode mai moderne de tratament. Avem mari probleme atunci cand mergem in vizite, mai ales la tzara, in casele batranesti.



tratamentul l-am facut acum 15 ani...parca...

a durat cam 1 an cu vaccinuri alerim a si b...e mult de atunci si nu mai tin bine minte...

intai le faceam zilnic, apoi la 3 zile, la 1 sapt, la 2 sapt, lunar...dar nu mai stiu exact cum!!!! era o schema complicata...cer e ca de la acel tratament nu am mai avut pb.deloc...(aveam bronsita asmatiforma alergica la acarieni, faceam bronsita care necesita tratament cu antibiotic super des iarna, in medii prafuite sau la mirosuri tari ma sufocam...nu puteam pur si simplu sa sterg praful, renuntarea la covoare, aerisirea, aspiratul non-stop, scuturarea lenjeriei de n ori pe zi nu m-au ajutat cu nimic!!! era sa mor de cateva ori!!!!)

banuiesc ca acum exista alte scheme mai usoare, dar exista homeopatia care ajuta f.mult (am mai scris pe forum ca sotul meu a avut o alergie nespecifica...nu am aflat nici acum la ce!!! i se umflau talpile de la picioare si nu mai putea sa mearga...ceda singura in 15/30 min...si aceasta alergie a cedat intr-o luna de tratament homeopat...n-a mai aparut niciodata in 4 ani de cand a facut trat.!!!ne.a trimis dr.la homeopat zicandu-ne ca alergiile cedeaza cel mai repede la homeopatie, asa ca io zic ca e de incercat!)

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by radu300

Ops, scuzati, eu astea cu croitoria nu le am . Poate muta un admin unde trebuie postul ca eu sunt bolnav azi



Azi esti mai bine? Msj tau era scris pt sub indicat mai sus, doar k ai incurcat borcanele. N-are nici o legatura cu croitoria... (sau intelesei io aiurea? ) eventual, copiaza-l si scrie-l la sub de gandaci, mari, negri, scarbooooooooosi... acolo ii e locul!
multa sanatate!

AMR 1 luna si 5 zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Ce-s aia acarieni?


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuletul spune:

Alina, uite un articol despre acarieni: http://www.jurnalul.ro/articol_4153/declarati_razboi_acarienilor.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Nu poti sa scapi, sint in praf. Cred ca aparate de umidificat aerul te ajuta daca esti alergica.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Lady tu speli saltelele??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

ca o concluzie,orice saltea de cea mai buna calitate se curata,sau are husa detasabila care se poate spala!Asa e igienic,e vital!

Deoarece acarienii rezista la aspirare.Degeaba dai cu aspiratorul pe saltea,nu poti aspira ce e in interiorul saltelei,doar ce e la suprafata.Deci nu ai practic niciun rezultat.

Cum ar fi de exemplu sa porti o pijama cativa ani,si doar sa o aspiri,sa nu o poti spala.Cam asa e si cu saltelele...

Dar din pacate doar cei care au deja alergii se gandesc la asta.Multi nu stiu ce sunt aia acarieni si cum iti pot afecta sanatatea.Iar unii sunt alergici si habar nu au.

mass media sau alte institutii nu prea te informeaza cu privire la aceste lucruri.Si e pacat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Cat costa o asemenea saltea pentru un pat dublu?

Si nu m-as plange de singuratate,ci as binecuvanta aceasta stare fertila si de-a dreptul implinitoare pentru fiinte ca mine care nu vor luna de pe cer,ci cerul senin si intreg in priveliste.Constanta Buzea

Mergi la inceput