Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Din pacate Andrei nu face foarte bine. Este inca intubat, are foarte multe secretii in plamani, iar doctorii se pare ca au ajuns intr-un impas - nu prea stiu ce sa ii mai faca, iar la acest moment nici unul dintre ei nu pare sa isi asume riscul unei noi incercari de extubare.

Andrei este foarte trist. Plange foarte des. Are acea privire trista pe care o avea in pozele facute in Romania.

A inceput sa se vehiculeze ideea transferului lui la o clinica din Munchen.


Am reusit sa ii contactez pe parintii copilasuli. Multumesc frumos celor care au incercat sa ma ajute. Sa speram ca se a gasi o solutie si pentru el.

Numai bine,

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Buna dimineata,

Vreau sa mai zic un Doamne ajuta pt Andrei si sa va urez putere si sanatate pt toti trei!

tu cum te-ai acomodat in Germania? ar fi mai bine daca l-ar aduce la Munchen ca ati fi mai aproape. insa e la fel de buna clinica?

operatia teoretic cand ar trebui facuta? oare ce e cu Andrei de nu se monteaza putin sa treaca peste astea?

sa dea Dzeu sa auzim vesti bune,

Gaby



Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te!

Zusammen mit Bogy , Mau-Mau,Schnappi unds kids

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Of, of.

Ne pare tare rau prin ce trece puiul mic.Cum sa nu fie suparatel iubitu mic?

Ne rugam pentru voi sa va dea Dumnezeu sanatate si putere multa.
Sa aveti grija de voi.Sunteti niste parinti extraordinari.

Va tinem pumnii.
Pupici

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Dumnezeu sa-l aiba in grija pe puiul mic luptator si parintilor sa le daruiasca putere!

Gratiela, mamica strumfilor Mariuca si Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Acomodatul la Germania nu este o problema. Viata e la fel ca peste tot: te trezesti, de duci la birou, te intorci de la birou, mananci ceva si somn. In lipsa familiei, cam asa merg lucrurile.

Medicii din Bremen au inceput deja sa+si puna problema mutarii lui Andrei in Munchen. Spera ca cei de aici sa mai alba si alte idei.

Despre operatie, deocamdata nu se pune problema. Trebuie rezolvata inati problema cu plamanii. Lipsa esofagului nu mai este demult problema primordiala.

Numai bine,

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Nu l-am uitat nici-o clipa pe Andreiut!
Sper ca daca-l muta la Munchen , vor gasi solutia pt plamanasii lui.
Ma rog zilnic pentru el si pt rezolvarea problemelor lui!
Si sper din toata inima ca mutarea in Germania sa va mai ajute cu situatia financiara!
Sunt in continuare alaturi de voi! Multi lui Andrei !

Andreea 7+
Punctuletzul meu

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Andreias dragalas , La multi ani!
Sa traiesti cu numele si sa-ti dea Dumnezeu sanatate multa si putere de lupta , sa invingi microbii aia rai din plamanasii tai si sa-ti reuseasca operatia pe esofag, si sa cresti mare si frumos si iubit asa mult de toata lumea cum esti si acum!
Cu cel mai mare drag, de la tiza ta, Andreea.

ps. Azi ma duc la Hram,la Manastirea Sf. Andrei si Andreiut o sa fie primul pe lista pe care o voi lasa la preotii calugari, sa se roage pt sanatatea lui si pt reusita medicala in cazul lui. Sa-i Ajute Dumnezeu lui si voua , parintilor lui, sa fiti la fel de puternici si luptatori ca si pana acum!

Andreea 7+
Punctuletzul meu

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Andrei, la multi ani si multa sanatate!ne gandim la tine

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La Multi Ani lui Andreiutz, multa sanatate si putere sa-si revina din problema cu plamanii!
Dragos, mai spune-ne te rog cum se simte micutzul tau. Ne gandim la el si ii tinem pumnii pt viata si sanatatea lui. Putere multa si voua, parintilor!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Ma gandesc des la Andrei si ma rog pentru sanatatea lui.

Mergi la inceput