Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Imi pare tare rau ca trebuie sa treaca prin asa ceva. Imi imaginez in ce stare sunteti voi parintii si mai ales mamica, care este secunda de secunda langa el.
Ne rugam sa treaca cu bine prin toate si voua sa va dea Dumnezeu putere multa.

Voi depune si eu azi in cont ceva si vom incerca sa mai facem acest lucru.Trebuie sa se stranga suma necesara pentru factura.

Hai Andrei putere multa .

Pupici de la noi si ganduri bune.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Dragos, imi pare tare rau sa aud asta ... INSA, niciodata in viata mea, eu nu mi-am pierdut increderea in Dumnezeu. STIU ca El il va face bine pe Andrei, ca il va ocroti si ii va darui sanatatea de care are atata nevoie ...

Am vazut toate pozele, aveti un copil minunat, este frumos, cu adevarat frumos !!! Trebuie sa imi promiti ca atunci cand Andrei se va face bine, ne intalnim sa i-o prezentam pe Maia mea ...

Capul sus, Dragos, Doina ... nu va pierdeti credinta in Dumnezeu ... Andrei este un luptator si va reusi!

DUMNEZEU ARE GRIJA DE PUIUL VOSTRU !!!!!




adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Tine aripioara asta, voinice ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Dragos, suntem in continuare alaturi de voi si ne rugam pentru Andrei...sunt sigura ca cineva acolo sus va avea mare grija de el si il va ajuta sa se faca bine cat mai repede...
Am toata admiratia pentru voi, sunteti niste oameni deosebiti si puternici, iar Andrei este norocos sa va aiba ca parinti..
Ne-am uitat azi la ultimele poze si am citit scrisoarea Doinei..cu lacrimi in ochi; nu am cuvinte...nu imi doresc decat sa pot pleca ccat mai repede de aici..

Iar lui Andrei ii dorim tot binele din lume si sa stie ca are o multime de prieteni care se roaga pentru el.

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinamarina spune:

Buna Dragos
Sper sa fie asa cum va doriti voi, si sa puteti lua o pauza binemeritata, atit voi cit si puiutul. Stiu ca ati obosit si ca vreti sa-l vedeti zimbind si crescind. Este o minune de baietel care va va bucura viata de acum inainte. Sper sa puteti tine pasul cu el... Va pupam pe toti si sper din tot sufletul sa va ajutam cind ne intoarcem. Grozav este ca echipa de medici va ajuta fara sa pretinda banii inainte. Mai rar. Voi sunteti niste parinti grozavi si Andrei un copil minunat si cred ca asta vad si medicii din Germania. Sa dea Dumnezeu sa fiti bine toti. Va pupam si ne gindim la voi in fiecare zi.

Va pupam
Irina mama lui Sebi si a lui Tony
http://www.alagille.ro/photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Dragos, vreau neaparat sa vorbesc cu tine. ID-ul meu de messenger este "adar386", te rog mult, intra cand poti sa stam putin de vorba.


adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Tine aripioara asta, voinice ...


Tot despre Andrei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Dragi prieteni,

cred ca deja pot face aceasta veste publica: in aceasta saptamana mi-a iesit viza de Germania, azi am impachetat ce era de impachetat si au luat drumul incolo iar cu ajutorul lui Dumnezeu voi parasi si eu tara la sfarsitul saptamanii viitoare.

Vom locui in Munchen. La momentul la care Andrei is va mai reveni putin, vor fi si ei transferati in Munchen.

Numai bine,

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

quote:
Originally posted by fagu

Dragi prieteni,

cred ca deja pot face aceasta veste publica: in aceasta saptamana mi-a iesit viza de Germania, azi am impachetat ce era de impachetat si au luat drumul incolo iar cu ajutorul lui Dumnezeu voi parasi si eu tara la sfarsitul saptamanii viitoare.

Vom locui in Munchen. La momentul la care Andrei is va mai reveni putin, vor fi si ei transferati in Munchen.

Numai bine,

Dragos

http://andrei.point.ro



Mult succes Dragos pe noul drum si multa sanatate lui Andrei.

Alina, mamica de 2 fetite, Andreea cea nazdravana si Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mish spune:

Pupam puiul viteaz si dragalas si va uram mult, mult noroc!
Poate reusesti sa mai intri pe DC si sa ne dai vesti bune despre Andrei si despre voi.Noi va tinem pumnii in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Am vazut pozele,un baietel tare frumos aveti si cumintel;
Andreutu,s-o tii tot asha,sa lupti,sa te faci mare,sa te joci,sa ai o copilarie frumoasa,linistita,pe care ORICE copil o merita!
Ma voi ruga pentru sanatatea ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Am vazut ultimele poze...Sunt tare trista si nici nu pot sa-mi imaginez ce e insufletul vostru. E pacat ca statul roman nu face absolut nimic sa ajute acest bebelus care s-a chinuit atat sa supravietuiasca!
Dragos ma bucur ca exista posibilitatea sa te muti in Germania. Munich e un oras perfect din toate punctele de vedere. Ar fi minunat ca Andrei sa se faca bine si sa ii oferiti o viata mult mai buna acolo unde statul trateaza cat de cat omeneste cetateanul.

Noi vom fi alaturi de voi atat cat putem si daca ajung in Munich sper sa va pot vizita.

Mult curaj si incredere in Dumnezeu!


Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput