Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

speram ca Andrei sa fie bine in ultimele zile de cand nu ai mai scris.

Vad ca aici la voi vorbim doar de sanatate, dar numai zici nk de situatia financiara.
Am eu curaj si te intreb cum stati cu fondurile?

Sanatate multa si pupici

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Buna Cosmina.

Nu prea scriu despre fonduri pe forum pentru ca situatia lor este descrisa pe prima pagina a site-ului /.

Acum doua zile aveam stransi 73 058, 86 EURO, la un necesar facturat in august de 126 322, 45 EURO la care probabil ca se vor mai adauga cheltuielile de spitalizare din august si pana in prezent. Medicii nemti inca nu ne-au spus cat se adauga in plus din august si pana acum. Cand le ceri sa faca calcule zici ca ii trimiti pe luna :-). Nu prea sunt matematicieni pe acolo :-). Insa nici nu vrem sa-i grabim pentru ca nici ei nu ne-au pus (inca) pistolul la tampla ca sa platim.

Andreiut si-a revenit la starea lui initiala dinaintea bronsitei, insa tot cu oxigen si tot cu problemute la plamani. Medicii ne-au spus ca aceste probleme probabil ca vor dura cam doi ani.

Bebelusul din Macedonia cu aceeasi problema ca Andrei, insa cu esofagul netaiat, s-a intors acasa. Are esofag si e bine.

Va doresc numai bine,

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Ne bucuram tare mult ca puiul vostru este mai bine.Si sigur veti ajunge si voi la ziua in care sa fiti acasa cu toate problemele rezolvate.
Ne rugam ca asta sa se intample cat mai repede si fara complicatii.

Da , nu m-am uitat pe site decat o singura data , mai pe la inceput.Scuze.

Ca si in alte cazuri si la voi mai e nevoie mare de bani.Medicii intradevar sunt f draguti, dar ai sa vezi ca pana la un punct.Asa a fost si la Sabina.

Hai si aici sa mai inceracm sa dam un picut de ajutor pt un bebe atat de dulce , care din pacate s-a nascut in Ro si nu in Macedonia,dar care are marele noroc cu asa parinti extraordinari.

Haideti sa ajutam si noi ca acest bebe sa fie si el mandru de ceva ca s-a nascut in Ro.Sa fie mandru de comunitatea romanilor de pretutindeni.

Pupici si multa sanatate



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Deoarece Andrei nu a evoluat conform asteptarilor in ceea ce priveste respiratia precum si datorita faptului ca plamanul stang prezinta o zona intunecata la analiza cu raze X, medicii au decis, si noi am fost de acord, ca miercuri sa-i faca o scopie lui Andrei la plamani.

Aceasta presupune intubarea si sedarea bebelusului urmata de introducerea sondei prin tubul de oxigen. In urma acestei interventii precum si a unei tomografii a plamanului se va lua decizia de ce trebuie facut in continuare: poate fi pur si simplu plamanul infundat sau poate fi o zona de infectie, lucru care va presupune interventie chirurgicala.

Eu de maine (duminica, 8 octombrie) plec in Germania si voi reveni cu noutati dupa o saptamana.

Numai bine,

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Sper ca totul sa fie bine cit mai repede cu plaminii lui Andrei! Asteptam vesti bune despre voi!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:

Buna fagu noi iti dorim drum bun sa ai .si in primul rind puiului vostru sa fie bine cit mai repede .te asteptam sa vii cu vesti bune in legatura cu bebe .Trebuie sa credem in D-zeu din tot sufletul si sa zicem mereu ca copii nostri se vor face bine , sa uitam de clipele grele prin care trecem sa zicem a fost doar un vis .D-zeu ne ajuta daca-i cerem ajutorul si bine inteles sa avem mare credinta .alex chiar acum e linga mine si iam aratat pozele cu bebe vostru si ii trimite pupic .tot timpul ma gindesc la voi si ma rog pt bebe sa se faca cit mai repede bine .Sa nu uitam vorba ta sa dea D-zeu cind vor fii ei mari sa stea la o bere .D-zeu sa va pazeasca in orice clipa .Va dorim tot binele din lume

http://photos.yahoo.com/loredanasacalis]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Dragos,

suntem cu sufletul alaturi de voi si ma voi ruga la Dumnezeu sa aiba grija de bebe Andrei. stii, bunica imi spunea cand eram mica, ca atunci cand mai multe suflete se roaga pentru acelasi lucru, Dumnezeu si Maica Sfanta aud rugaciunea ca pe un cor si isi trimit ingerii catre sufletul care are nevoie de ajutor ... eu sunt sigura ca mii de ingerasi se roaga pentru sanatatea lui Andrei, si mai stiu ca Dumnezeu iubeste copii si parintii curajosi , si stiu ca intr-o zi veti veni toti trei acasa fericiti, spunandu-ne ca acest cosmar s-a terminat ...

Multa sanatate Andrei, sa lupti in continuare, sa fii tare si sa le arati tuturor ca se poate.



adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Dragos,
ne gandim la voi si ne rugam sa fie bine puiul mic!
sanatate multa si toate cele bune!


P.S. sa ne anunti si pe noi cum evolueaza Andrei...

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Noi prin Paris

Pentru Barbye, una dintre noi...Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:

Cind strigam in disperare
Ca sa primim alinare
Domnul Isus s-a indurat,
Pasi tai i-a indreptat
Spre Dumnezeu cel minunat
O ,Doamne<tata Ceresc!
Ruga me-a ai ascultat
sufletul mi-a vindecat
In Lumina si credinta
Fara nici o suferinta
Oare cum sa-ti multumesc
Pentru drumul luminat
O Doamne Dumnezeule fie-ti mila de copilul (Andrei)
Dai Doamne putere sa treaca cu bine peste aceasta boala Si sa creasca mare ,sanatos

http://photos.yahoo.com/loredanasacalis]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:

Haide-ti cu toti sa ne rugam din tot sufletul pt Andrei sa-l ajute D-zeu sa treaca peste toata suferinta asta ,si sa se vindece de toate
Andrei ne rugam pt tine sa te faci bine
Doamne ajuta-l

http://photos.yahoo.com/loredanasacalis]

Mergi la inceput