Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Bietul copilash, sa dea Dumnezeu sa-si revina repede si sa treaca cu bine peste toate operatiile
Andrei are noroc de niste parinti extraordinari care nu se dau batutzi cu una cu doua. Suntem alaturi de voi

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Metoda lui Dr. Foker nu poate fi aplicata, deoarce, dupa cum spuneam, Andrei nu mai are deloc partea distala a esofagului :-(.

Azi a fost extubat. Sa speram ca reuseste sa respire fara aparat. Una peste alta ne-am trezit cu o infectie a inciziei de la torace. Speram sa fie doar ceva superficial. A facut febra.

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Ne rugam alaturi de voi pentru viatza micutzului
Imi pare rau sa aud asemenea vesti si sper din toata inima ca Andrei sa respire singurel si sa se faca bine cat mai repede. Doamne ajuta.

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Sunt alaturi de voi. Andrei e in gandurile si rugaciunile mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Dragi prieteni,

o serie de poze noi de la ultima vizita in Bremen la /photo.htm.

Noutati despre Andrei la /interest.htm.

Multumiri pentru gandurile bune si rugaciuni. Este minunat sa stim atatea persoane bine intentionate care au un gand bun pentru Andrei.

Numai bine,

Familia atreziana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Desi tarziu, am trimis si eu ceva pentru voi, in contul Doinei/BRD, cu toata dragostea, de la noi putin, de la Dumnezeu mai mult....

Ma rog ca micutul sa fie bine....ca prea a trecut prin atatea...si voi, bieti pariunti...sa va dea Dumnezeu putere...

Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Multumim mult, Corina.

Andrei, Doina si Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

ma rog si eu din suflet pentru Andrei.
sunteti niste luptatori extraordinari!si ai dreptate Dragos, ar trebui sa ne bucuram de fiecare zi in care nu avem probleme majore!
va fi bine si pentru voi, sunt convinsa

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia ( 3 anisori)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loominita spune:

Buna Dragos,
Cunosc site-ul, am corespondat putin cu Doina, m-am bucurat sa descopar forumul cind nu mai stiam nici o noutate despre cind si cum a decurs operatia. Am tinut pumnii si-i tin in continuare. Am vazut pozele noi. Andreiasul vostru e un baietel adorabil cu ochi minunati. Ii doresc sa aiba o viata frumoasa si senina care sa compenseze pentru inceputul atit de dificil.
Care sint pasii urmatori dpdv medical? Cind ar fi urmatoarea interventie?
Mi se pare grozav ca Doina si personalul medical fac eforturi sa-i creeze un cadru cit mai apropiat de al unui copil sanatos, de aceeasi virsta: jucarii, baita, plimbari la soare, muzica, exercitii si...multa dragoste. Sint convinsa ca asta il ajuta la fel ca si partea medicala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Doina,
Am citit tot si am ramas fara vorbe,ma rog pentu viata lui Andrei dar si pentru tine,Dumnezeu sa-ti dea puterea, o vei avea caci am trecut si eu prin asta stiu ca se poate sa nu-ti pierzi nici o clipa speranta.
Doamne ajuta-l pe ANDREI!

bita doina

Mergi la inceput