Tom Cruise va manca placenta copilului sau

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by Ortansa

nu va mai radeti,cica e buna la depresia post-natala:-)(pana una alta,tot e bine ca pana maine cel putin mi-a trecut pofta de mancare-tot sunt eu la regim:-))

dati pe google o cautare cu eating placenta si-o sa gasiti si retete:-)

...if you know what I mean.(proverb american :-D)




moamaaaaa, da chiar acu dau in hepatita

floare de cires
Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by Ortansa

nu va mai radeti,cica e buna la depresia post-natala:-)(pana una alta,tot e bine ca pana maine cel putin mi-a trecut pofta de mancare-tot sunt eu la regim:-))

dati pe google o cautare cu eating placenta si-o sa gasiti si retete:-)

...if you know what I mean.(proverb american :-D)





oribil

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by Alyssa

Nu este adevarat. Intimplator m-am aflat la matusa mea si televizorul era aprins si am vazut in weekendul trecut interviul pe care i l-a acordat lui Diane Sawyer.
A fost o gluma pe care a facut-o despre cit de anormali se vad "scientologistii" de catre lumea care nu ii intelege. La care a spus ceva de genul "Yeah... I'm this crazy guy that is going to eat the placenta after the babay is born. As a matter of fact the whole family is going to eat it at the dinner table"... "Yeah... Sint un tip nebub care o sa manince placenta copilului dupa ce se naste. Mai bine zis toata familia vom sta la masa si o vom minca"
Dupa care a spus "NU, nu este adevarat." de nenumarate ori. A fost o gluma din partea lui!




Exact asta este ideea ...
si combinat cu ce a spus xenocid...iata cum se "nasc" stirile, "bombe de presa"...
Radio Erevan...

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Na ca ne-am incalzit degeaba:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/4918012.stm

of of...




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns forte spune:

Si atitea doamne finutze de pe DC s-au oripilat degeaba.
Pina la urmatoarea duma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by desprecopii

Na ca ne-am incalzit degeaba:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/4918012.stm

of of...




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.



Nu pot zice : subscriu...dar pot zice: voila!


Edit: si am uitat sa spun...minunat subiect

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Eram sigura ca-i o stire de senzatie care n-are pic de esenta...
Stiri de-astea fantoma se fabrica pe banda rulanta. Nu va dati seama ca-s reviste intregi de scandal care traiesc numai din asa ceva? Ce se fac revistele respective cand raman fara stiri de senzatie? Fabrica, si fabrica la greu...
Daca ati stii cate din stirile pe care le auziti despre vedete sunt neadevarate. E de mutle ori si asta o metoda de a mentine starul in centrul atentiei.

.......in 15+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

O.K., daca vedeti stirea azi la tv la noi sa nu va mirati. O da Mediafax in urmatoarea formaTom Cruise a declarat recent că plănuiește să mănânce placenta lui Katie Holmes la nașterea primului lor copil, informează SkyNews.
Tom Cruise este atât de impresionat de faptul că va deveni pentru prima dată tată natural încât acest eveniment a stârnit în starul hollywoodian gânduri mai mult sau mai puțin ciudate.
Mai întâi a fost ideea nașterii silențioase impuse de cultul scientologic. Recent, Tom Cruise a declarat într-un interviu: "Voi mânca placenta (lui Katie). M-am gândit că este bună. Foarte nutritivă. Voi mânca placenta și cordonul ombilical pe loc".
Tom Cruise nu și-a dat seama imediat ce implicații au declarațiile lui îndrăznețe. Când i s-a spus că placenta este destul de mare, Tom a răspuns: "Ok, poate că nu o voi face".
Există persoane care pretind că, dacă placenta este consumată imediat după naștere, acest lucru poate preveni depresia post-natală. Acest lucru este valabil însă în cazul mamelor, dar nu și în ceea ce-i privește pe tați.




Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

quote:
Originally posted by danitin

O.K., daca vedeti stirea azi la tv la noi sa nu va mirati. O da Mediafax in urmatoarea formaTom Cruise a declarat recent că plănuiește să mănânce placenta lui Katie Holmes la nașterea primului lor copil, informează SkyNews.
Tom Cruise este atât de impresionat de faptul că va deveni pentru prima dată tată natural încât acest eveniment a stârnit în starul hollywoodian gânduri mai mult sau mai puțin ciudate.
Mai întâi a fost ideea nașterii silențioase impuse de cultul scientologic. Recent, Tom Cruise a declarat într-un interviu: "Voi mânca placenta (lui Katie). M-am gândit că este bună. Foarte nutritivă. Voi mânca placenta și cordonul ombilical pe loc".
Tom Cruise nu și-a dat seama imediat ce implicații au declarațiile lui îndrăznețe. Când i s-a spus că placenta este destul de mare, Tom a răspuns: "Ok, poate că nu o voi face".
Există persoane care pretind că, dacă placenta este consumată imediat după naștere, acest lucru poate preveni depresia post-natală. Acest lucru este valabil însă în cazul mamelor, dar nu și în ceea ce-i privește pe tați.




Mamica de spiridus

Poze cu Loriana







Si animelele mananca placenta puilor...DEci rau nu face ...si poate combate depresia postnatala....cine stie ...Asta la femei...normal.

Mai, e o gluma...dar ce gluma animalica si scarboasa!!! E prea de tot, zau asa!!!


_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


oricum este de ajuns ca si-a convins logodnica sa nasca fara anestezice, epidurala,ajutor medical direct, etc, si ca tzipetele fac rau copilului, deci nici dreptul sa scoata un ps..

barbatii din secta respectiva ar trebui sa nasca ei, poate asa ar intelege......

http://community.webshots.com/user/montrealpoze

Mergi la inceput