Cum este viata in Praga?

Cum este viata in Praga? | Autor: puskin

Link direct la acest mesaj

Buna dragilor,

Ma pregatesc sufleteste sa schimb locatia, mai exact sa ma mut la Praga pentru o perioada nedeterminata.

Am fost la Praga ca turist de 2 ori, pentru business de inca 2 ori...imi place orasul, dar as vrea sfaturi/ pareri de la cineva care a locuit acolo o perioda de timp.

Multumesc anticipat,
Ruxandra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inex spune:

Eu locuiesc in Praga impreuna cu familia de aproape 3 ani.Noua ne place aici foarte mult si ne-am acomodat destul de repede.Daca vrei sa ma intrebi ceva concret poti sa imi scri pe PM si o sa-ti raspund cu placere la intrebari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rx spune:

Salut - si pe mine ma intereseaza viata
si mai ales costul vietii in Praga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yvie spune:

Buna, as dori sa am mai multe informatii despre viata in cehia, urmeaza sa plec acolo in septembrie. este posibil sa ma ajuti? Merci Yvie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Depinde ce fel de informatii doresti. Poti sa intrebi aici sau sa/mi scrii pe PM. Eu locuiesc la Praga de 4 ani jumate.

Finn Constantine 15.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Maine dimineata vom pleca si noi catre Praga intr-o excursie de 4 zile. Referitor la obective de vizitat si locuri unde sa mancam m-am lamurit din subiectele mai vechi dar as ruga fetele care stiu sa imi raspunda la cateva intrebari:
1.Nu am gasit coroane de cumparat asa ca vom merge cu banii pe card si vom scoate bani de la bancomate. In aeroport se poate face asta?
2.am vazut ca vor fi maxim 14 grade. Este necesara geaca groasa, de iarna sau un hanorac si o geaca mai subtire (de piele de exemplu) sunt de ajuns?
3.de la aeroport vom merge cu mijloacele de transport (autobuz apoi metrou). Abonamentele se pot lua de acolo?

Mergi la inceput