Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Bebe Beca, eu am auzit dimineata la stiri ca nu se mai poate ajunge la Calarasi...probabil o fi vorba de vama de la Calarasi, parca Silistea

Eliza 24+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeluc spune:

Astea au fost taxele. Nimic mai mult!
Despre hoteluri pot sa va spun ca f multe sunt inchise. La hotelul unde am stat Riu Arabella a fost super atat cazare cat si mancare si servicii + piscina interioara incalzita. Il recomand celor care vor sa mearga la vara.


Simona - mami de baieti, Alex,18ani & Luca, 1,6ani
http://community.webshots.com/user/simokazoo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

Buna fetelor,
Am mai scris odata mesajul dar se pare ca nu a aparut.Wherever.
Va urmaresc de mult postarile despre Bulgaria pt ca pe 19 mai trebuie sa plec pentru 3 zile la Nessebar, la intalnirea anuala a unor disribuitori.
ramona parca zicea ca a fost in nessebar in vizita.Spune-mi si mie cum e orasul, e ceva de capul lui?
Este dupa Albena si Nisipurile de aur, nu?
In Varna este ceva de vizitat?
Si mai am o nelamurire- cineva a zis ca s-a bronzat de paste iar eu pe net am vazut imagini cu oameni stand la plaja acum.Chiar e asa cald si vreme de plaja?
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Este superb la Nessebar, este o cetate de tip Sighisoara, dar pe malul marii. Stradute mici si pline de flori, pavate cu piatra, biserici foarte vechi, ruine, restaurante cochete si mult comert (nu de cea mai buna calitate, dar oricum, pitoresc). O sa-ti placa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

sarumana mult de raspuns!
Abia astept sa plec!
Mie Sighisoara mi-a placut f mult, asa ca imi imaginez ce dragut e acolo.
Sper sa pot face si plaja, chiar daca stau numai 3 zile iar baie o sa fac in piscina hotelului.
o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

Da, Nessebar e foarte frumos, e o insulita de vreo 2 km patrati cu niste casute foarte interesante, stradute inguste si intortocheate si ruinele a 41 de biserici, si restaurante foarte atragatoare. Iti pun cateva poze cu Nessebar
Este destul de departe de Albena si Nisipuri, cam la 100 - 120 km mai la sud, se trece cumva prin munti (nu foarte inalti) pe un drum sinuos, cu padure de o parte si de alta a drumului.
Cald este ca si aici, oarecum merge de plaja, dar nu de baie ca apa e foarte rece (doar daca nu faci in piscina incalzita). Si eu m-am bronzat, dar nu pentru ca am stat la plaja ci pentru ca m-a prins soarele pe unde am fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Am si eu o intrebare pentru fetele care au fost de curand la bulgari. Prin ce agentie ati facut rezervarile?
Noi am vrea sa mergem cateva zile prin iunie cu baietelul, dar in Albena, si as fi vrut sa folosesc o agentie probata.
Astept raspunsurile voastre! Multumesc!



"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

Noi am fost cu www.almatour.ro dar parca nu am vazut inca oferte pentru vara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Dana, noi am folosit carpediem travel.
Astazi ne-am intors, a fost super fain. Am iesit prin Giurgiu si, cu toate opririle drumul a durat 4 ore pana la Nisipuri.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SDream spune:

Hop si eu cu raspunsul, desi intarziat.

Noi am fost anul trecut in septembrie la Nisipurile de Aur prin Caravan Travel. Am iesit din tara pe la Calarasi-Ostrov si am intrat la bulgari pe la Silistra. Am ales varianta asta pentru a evita taxele de tranzit ale "metropolei" Giurgiu si nu am platit decat bac-ul si o taxa e 100 mii de ecologizare. Drumul Bucuresti-Nisipurile de Aur dureaza la fel si prin Giurgiu-Ruse si prin Albena. Din experienta va spun ca este mult mai liber traseul dintre Silistra si Albena-Varna etc. decat cel prin Ruse-Sofia, inclusiv prin prisma radarelor, care lipseau cu desavarsire

Am fost si la Albena si Varna. Daca vreti detalii, intrebati, fiindca sunt multe de povestit.

Mergi la inceput