Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by velma

Inca ceva, imagini mai bune gasesti la www.beachbulgaria.com/albena/kaliakra.shtml

Velma, stii cumva ce inseamna

£ GBP

? Ca asta scrie dupa pret...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Karina, GBP - lire englezesti. Si multumesc pentru raspuns!

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

quote:
Originally posted by Cristina

Fetele, azi am auzit o poveste horror cum ca atunci cand schimbi valuta, de obicei te trezesti cu mai putini leva. A patit careva?
Uh, si cica daca e sa te opreasca politia mai bine le dai cat cer si nu te iei in gura cu ei orice ar zice.
Cristina&Sanziana



Pe noi ne a oprit politia bulgara.Aveam 94km/ora si trebuia 90.M am incapatinat sa nu i dau bani,am zis da ca vrea sa ne dea amenda asta este.Pina la urma ne au lasat sa plecam,fara amenda(la noi trebuie sa sari peste 10 km de viteza legala depinde de zona ca sa iti dea amenda)



Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

velma, diana , multumesc!
Voi cu cat ati luat all-inclusive pe zi? La noi cica e 47eur/zi.

Am trimis mail acum la agentie si am si sunat!In cursul zilei de azi ne spun daca : exista parcare si daca au AC camerele si ne spun si daca mai au camere din 10 august!
Va tin la curent!


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velma spune:

Noi am luat AI din 5 august cu 349 Euro/persoana/sejur (7 nopti). Pentru Laurentiu (face 3 ani in iulie) platim 87 euro/sejur. O sa mai platim taxa de statiune (6 euro/pers/sejur si pentru Lau 3euro/sejur). Ce ziceti, poate ne intalnim?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

Cristina, eu am patit - dar daca casti ochii e ok. Eu am schimbat o data 300 de euro si mi-au dat cu 100 mai putin Cred ca nu si-au dat seama ca-s romanca ptr ca i-am numarat in fata lor, si-au cerut scuze si mi-au dat si restul...asa ca nu-s povesti dar daca esti atent n-o patesti...la fel de atent trebuie sa fii la restaurant, daca mananci pe banii tai...te poti trezi cu vreo bere in plus pe nota, nu-i un capat de tara dar pe mine ma enerveaza ideea in sine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Asta e valabil si la noi in tara doar ca aici iti baga mult mai mult pe nota de plata si daca spui ceva nici nu-si cer scuze. Se uita ca si cum tu esti un zgircit si te face sa te simti prost ca le-ai spus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:


am primit raspuns de la agentie legat de Kaliacra

- au parcare
- nu toate camerele au AC
- costa 47 eur fara comisionul agentiei. deci 329eur + comisionul

Am lansat totusi cererea de rezervare, sa vedem ce ne mai spun maine si care-i suma totala

Velma, da, poate ne intalnim. Hai ca mai e pana atunci.
(Intre timp stau acasa ca am oreion)

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Fetele de la Kaliakra ,noi am platit 44 eur/zi cu all inlusive si o sa mai platim taxa de statiune 13 eur pt toata familia .Nu mi-au zis nimic de comisionul agentiei ,eu stiu ca e inclus in pret !
Pe 10 august sintem acolo ,sigur ne vedem !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Moamaaaa ce de lume merge la Kaliakra... nu merge nimeni in iulie? noi suntem acolo 20-27 iulie. Cand ma intorc postez info pentru toata lumea, cu comentarii variate: promit sa imi iau notite.

Weekend fain, doamnelor, si mult soare!

Mergi la inceput