Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Anul trecut, in Albena, erau 5 leva un sezlong si o umbrela. Nu cred totusi sa fie atat de mult. Si pt straini ar fi mult 13 euro de persoana.

Poze
It's nice to be important, but it's more important to be nice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Daca vrei doar sa-l incluzi, la toata lista de hartii se adauga taxa de 60.000 de lei (consulara si de includere), plus pasaportul pe care vreti sa-l treceti. Uitasem sa-ti spun un lucru important: sa nu descarci de pe internet cererea tip ca nu mai este de actualitate...

Lenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonasirbu spune:

Buna! Cam mare pretul la sezlong...parerea mea, dar daca ai all inclusive, nu e gratis si pe plaja? doar la piscina hotelului? Please, fetele care ati mai fost, spuneti-mi ca sa stiu ce calcule imi fac, sa nu ma trezesc pe acolo...descoperita.

Mersi, Simona,
mamica de Andrei Mihai (17.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

mai ,10 euro de sezlong ? adica 20 de euro pt amandoipe zi.
nu stiu de ce naiba am avut eu impresia ca sezlongurile sunt gratuite.
Craciunita ,tu cand ai fost ai platit sezlongurile cu 10 euro pe zi?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Eu am ales Riu Arabella -Nisipurile de Aur. Am intrebat la agentie si mi-au spus ca inchiriatul sezlongului este 5-6 euro/pers/zi (chiar daca e all inclusive, se pare ca sezlongurile de pe plaja se platesc). N-am intrebat de parcare, nu mi-am imaginat ca trebuie platita si aia

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_ina2000 spune:

Buna,

anul trecut in Albena erau 5 leva 2 sezlonguri si o umbrela, dar noi am avut de acasa o umbrela si am folosit-o linistiti chiar a fost mai bine pentru ca intre zona cu sezlongurile platite si apa e o zona de vreo 8 m latime unde stai chiar f bine, e liniste si ai apa mai aproape.
Petrecere frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Cand am fost noi nu era nici un indicator ca sezlongurile se platesc, nu am folosit plaja pentru ca apa marii era rece si am preferat sa ramanem la piscina dar dupa cum mergeau lucrurile acolo ni s-a parut firesc ca, plaja fiind a hotelului, sezlongurile sa fie gratis.
Daca stau si ma gandesc... hmmmmm... si parcarea am platit-o desi era a hotelului.
Dar totusi, 25leva?


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

buna. am fost azi la agentie. la balkanair, care e in spatele bcr-ului de la universitate. btw, e o speranta idioata visul de a ajunge acolo cu masina, cand o sa achitam vacanta cred ca o sa ne ducem cu metroul; dupa ce am reperat unde e agentia, fiindca subsemnata nu s-a multumit cu locul de parcare gasit de sot, ne invartiram 50 (cincizeci) de minute in minunatul centru cu masina, unde mereu e obligatoriu intr-o directie, cel mai des in aia opusa de cum iti trebuie.
agentia e intr-un apartament de bloc, la parter; mi-au dat o harta a statiunii albena, si mi-am ales cateva variante, si o sa verifice daca ne gaseste o camera; noi vrem din 24-29.06; sa vedem daca ne gaseste la Boryana, Nona sau Elitsa, care sunt toate pe plaja, 3*.
imi mai place Orlov-ul, care e in al doilea rand fata de plaja, sau Laguna beach.
Astept sa sune, sa vad ce gaseste. Tipa asta asta de la agentie a zis ca parcarea e gratis la hotel, sau ca costa foarte putin, ceva gen 10 leva pe sejur; probabil ca asta e o gogoasa.
lavi, draga, se pare ca o sa venim sa va vizitam pe plaja :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Asta vara in Balcic, Varna, Nessebar-sezlongul costa 2-3 leva. Mi se pare aberant pretul de 25 de leva, nici in Italia nu costa mi mult de 3 euro. Cred ca e o greseala, poate era 2,5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

2,5 leva e deja altceva.
ar fi bine sa fie doar atat.
cam cat costa o masa pt 2 adulti si un copil la un restaurant decent?
aveti idee?
incerc sa vad cam cat o sa ne coste vacanta ,ca in afara de pretul cazarii nu stiu absolut nimic.sunt total in ceata.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana





,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput