Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

nunus, baia este ok, adica nu stiu ce sa-ti spun, cum sa fie? Este spatioasa, are dus si sforicica din aia de care tragi daca ti-e rau sau ai patit ceva (eu am tras si n-a venit nimeni), are foen, gel de dus, sapun si prosoape albe imaculate.
Parcarea este 4EUR/zi, daca nu ai cazare la hotel nu ai rezervata nici parcarea.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Multumesc tare mult! Aveam unele temeri... pentru ca in fotografiile pe care le-am gasit pe net baile erau spatioase (ok), dar nu precizau daca sunt de la ap. sau camere standard. Plecam cu copilul si nu vreau "sa patesc" vreo "surpriza" .


Lenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

nunus, la Admiral este un mare dezavantaj: nu ai voie sa usuci rufe in balcon.
Mi-am amintit ca in baie este un uscator, un suport prins in perete pe care pui prosoapele si hainele la uscat. Pe geamul de la balcon scrie sa nu uscam rufele in balcon. Si nimeni nu usuca afara.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Craciunita, m-am linistit in privinta baii (deci n-o sa fie vreun dus atasat chiuvetei...) Cat despre uscatul rufelor, poate asa era regula, mai ales, in cazul camerelor cu vedere "pe fata". La cat de mare pare hotelul, iti dai seama ce varietate de slipuri, sutiene, prosoape... Iar cu parcarea sper sa nu fie nici o problema, am gasit o harta a statiunii, intre timp, si am vazut ca Admiralul are parcare proprie (acum ca stiu si cat costa... imi fac un plan financiar )

mult'am

Lenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Craciunita ,la ce agentie ai apelat?
sau ai scris si nu mai retin ? ma duc inapoi sa caut.
eu m-am uitat pe siteul vacante in Bulgaria si acolo e Eurotravel din Targoviste. a mai fost cineva cu agentia asta?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

fetele ,inca o intrebare. cum trebuie sa procedez pt a trece copilul pe pasaport?
copilul are 3 ,6 ani.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Diadaniela, eu am facut chestia asta, acum vreo 2 saptamani:
1. cerere tip 4 (pe care o iei de la ei-eu am fost la Iorga)
2. copie si original dupa certificatul de nastere al copilului
3. copie si original actele parintilor
4. 2 foto (2,5x3,5)- nu trebuie sa mergi cu copilul la Pasapoarte
5. sa fie si tatal copilului care sa faca o cerere cum ca este de acord (in fata functionarului) ca micutul sa fie trecut in pasaportul mamei (sa zicem). Daca nu poate veni tatal, trebuie sa faceti o imputernicire la notariat (mai complicat). Si... gata!!!
Daca ai deja pasaportul si vrei doar sa-l incluzi se schimba povestea (mai ai de platit o taxa). Acum depinde in ce situatie esti.
Bafta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Am facut rezevare prin 4utravel pentru ca acolo lucreaza o cunostinta si nu am timp sa scormonesc, am sunat, am rezervat, am platit.

Ieri ne-am intalnit cu socrii si mi-au zis ca, saptamana trecuta cand au fost ei la Admiral, sezlongurile de pe plaja erau 25leva/buc
Nu-mi vine sa cred, stie cineva ceva despre asta?

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

multumesc de raspunsuri. noi avem deja pasapoarte,doar ca trebuie sa o trecem si pe ea.
25 un sezlong? asta cat inseamna?
20 de euro? sau cum?
nu-i cam mult?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

25leva = 10EUR
Mult.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput