Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

si daca tot intreaba dana ce face cu puiul care sta 5 minute pe scaun, intreb si eu ce facem cu puiul care urla noaptea vreo juma de ora, ca n-are decat 6 luni ... ne da afara din hotel ? sau doar ne pune in vedere politicos sa-l dam mai incet ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Asta cu copiii mici este o problema general valabila, indiferent de locatia unde va petreceti concediul. Ce pot sa va spun este ca media de varsta a turistilor trece de 30 de ani si sunt multi nemti la varsta a treia.


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Salutare la toata lumea!!!!!!!!!!!!
Am dormit pe ploaia asta 3 ore cu puiutul si acum am chef de trancaneala.
Am citit ca sunt cluburi pentru copii sau gradinite , ceva. Cred ca putem lasa copiii acolo dar nu am idee pana la ce ora.DAR ,STAU OARE SINGURI???????? Al meu are 3 ani si nu l-am lasat singur nicaieri. Nu e obisnuit, dar cred ca e o idee buna sa incep de pe acum.Il duc simbata sau duminica la o gradinita unde platesc 2-3 ore cit vrea el sa stea sa se joace, e superb, multi copii, jucarii, dar tot ma cauta din priviri si nu cred ca ar sta fara mine. Ai vostri stau??? sau cum l-as putea obisnui sa stea singur??? Totusi e inca mititel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dienuta uita-te la oferte la www.balkanair.ro - de acolo au luat unele fete de pe aici si aparent e cel mai ieftin. Si uita-te pe www.albena.bg unde este o harta interactiva si vei vedea unde este pozitionat fiecare hotel, vila, etc.

Noi mergem la hotel Nona 3* demipensiune, 17-27 iunie. Ne place ca e pe plaja. Am inteles ca poti schimba cina cu pranzul.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

lavi, cu harta aia interactiva ma distrez si eu ... hai sa iti spun cam ce ma tenteaza pe mine : in ordinea urmatoare : Magnolia AI, Oasis AI si Kaliakra AI; toate sunt de 3*, si sunt la 30 euro/zi de persoana; m-am uitat si eu la Nona, dar am vazut ca nu are piscina; tu in functie de ce ai ales ? pleci si cu fetitele ?
inca nu am ajuns la o agentie sa vorbesc fata in fata si sa imi explice si mie care e treaba - all inclusive fata de demipensiune; adica am inteles ca la demi iti lipseste o masa, dar asta e singura diferenta oare ?
am plecat in seara asta in centru sa ne uitam la niste agentii, si m-a pacalit dan sa trecem pe la un client de-al lui, si atata s-a lungit pana i-a vazut masina lui ala, pana i-a facut un pret, incat s-a facut 7, si am gasit inchis peste tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

craciunitza, noi mergem la Admiral, in iulie. Sa stii ca mi-a fost de mare ajutor faptul ca ai fost in recunoastere! Facusem deja rezervarea si ma intrebam daca a fost o alegere buna... (m-ai linistit!!!)
Doua intrebari: cum este baia de la camera standard si cat costa parcarea pe zi? (ca am inteles ca este rezervata, dar banuiesc ca nu gratis). Va salut pe toate si va doresc zile bune si reusite de vacanta

Lenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Dienuta, tot din cauza de "buget restrans", noi am decis sa alegem un hotel care nu e tocmai in Nisipurile de aur, ci pe langa. C'est la vie...
Am ales un hotel de 3* in Chaika. Pana la urma, senzatia mea este ca de la 3* mai departe, deja nu mai conteaza mare lucru pentru mine ca turist - ca incep chestiile cu sala de conferinte si alte cele care pe mine ma lasa rece.
Nu am ales all inclusive pentru ca n-am chef sa fiu legata de hotel - pana la urma ma duc la mare, asa ca vreau sa stau pe plaja, nu la piscina hotelului. Si daca plec si nu stau pe langa hotel, platesc degeaba all inclusive.
Noi mergem in 6-13 iulie, e perioada dinainea sezonului de varf. Am platit 15 euro pe zi cu mic dejun si am mai platit inca 6 euro pe zi pentru demipensiune. Deci 21 euro/zi - demipensiune.

Ce sa zic, din poze arata bine, noua ne-a placut. Acuma sa vedem si diferenta intre poze si realitate...

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
Album Tiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Nu ma poate ajuta chiar nimeni cu un raspuns?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dienuta descrierea serviciilor all inclusive la Albena o gasesti aici:
http://www.vacanteinbulgaria.ro/reduceri_bulgaria.html

Normal ca mergem cu fetele pt ca pe Nati o alaptez si Silvia se da in vant dupa mare si nisip. Pe noi nu ne intereseaza piscina, Silvia se joaca in nisip plus ca ne place apa marii, sa facem baie in ea, nu in bazin. Na, chestie de optiune personala. Noi am vrut initial Laguna Beach dar tipa de la agentie a zis ca nu au locuri din 24, sa schimbam perioada sau hotelul. Sau agentia am zis noi dar aia aveau la mom resp preturile cele mai bune. Apoi am optat pt Boriana dar nici acolo nu erau locuri dupa 24 asa ca am optat Nona.

Criteriile noastre - sa fie minim 3* (asta inseamna inclusiv mobilier nou, la 2* au mobilier vechi), sa fie PE plaja, ca sa ajungem repede dimineata, ca Silvia se lalaie, si sa fie mai spre centrul statiunii.

Dar fiecare are chestiile lui care conteaza.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dienuta, inca un criteriu pro Nona la noi - are loc de joaca pt copii. Boriana nu avea. A, si noi voiam demipensiune ca sa mai incercam si alte restaurante. Vezi ca Magnolia e mai departe de plaja.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput