Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

fetele care plecati in iunieeeee...abia astept sa va intoarceti(nici n-ati plecat dar...)cu vesti, impresii, pozeee.....si orice altceva

nunta oradea-5 august
nunta ploiesti-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Nu mi-a raspuns nimeni la intrebare... Voi care ati fost sau plecati, folositi serviciile unei agentii de turism? Sau se poate face rezervare direct la hotel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Rozi, noi am rezervat locurile prin agentie.
Dar cred ca se pot face rezervari si direct la hotel - daca stii cum.
Eu gasisem pe site-ul statiunii Albena - erau acolo hoteluri si exista un formular de rezervare. Atata numa' ca trebuia sa si platesti, prin card.
Nu stiu daca exista posibilitatea de a face rezervarea numai "teoretic" si sa platesti la hotel.
Dar, din cate am vazut atunci, la repezeala, nu era nici o sfaraiala cu rezervarea la hotel direct, eu crezusem ca e mai ieftin asa, dar cred ca nu-i. Asta probabil pentru ca agentiile au in general negociate anumite preturi cu hotelurile.

Nici mie nu mi-a raspuns nimeni: nu mai merge nimeni in perioada 6-13 iulie?

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
Album Tiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Eu mi-am facut rezervare la agentie. Se poate si la hotel(depinde , daca face parte dintr-o retea mai mare)uneori e mai ieftin dar alteori e mai scump. Trebuie sa cauti pe net. Eu am cautat mult inainte de a alege si am gasit agentia cu pretul cel mai mic pentru hotelul meu. Pe net mai platesti si comosionul bancar, deci e de preferat sa achiti direct la aentie.
Pentru cine pleaca in august, eu voi fi la plaja incepand cu 11 august, la nisipuri.
Abia astept sa plec. Sper sa ma intilnesc cu ramosss care vine direct in luna de miere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitia maria spune:

noi mergem in perioada 30 iunie - 10 iulie la nisipuri .

Beatrice si bebe Luca( 22.07.2005)
http://community.webshots.com/user/beatricemaria100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

....si eu asteptttttt....ma voi intalni cu Crenguuuu.....pana atunci mai sunt 2 luni....dar vor trece....cu pregatirile de nunta....

nunta oradea-5 august
nunta ploiesti-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

quote:
Originally posted by Rozi

Nu mi-a raspuns nimeni la intrebare... Voi care ati fost sau plecati, folositi serviciile unei agentii de turism? Sau se poate face rezervare direct la hotel?



in primul rand depinde daca hotelul respectiv are site si formular de rezervare on line...eu am incercat si am primit raspuns de la o agentie din bulgaria, deci nu de la hotel direct, la care tariful era mai mare decat cel de la agentia din romania....stiu totusi pe cineva care a rezervat direct la hotel, in Nessebar, si este mai ieftin cu vreo 200 euro in total

Eliza 29+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

neata fetele!
intru si eu in clubul vostru.
noi vrem sa mergem la Admiral***** si vreu sa stiu daca pe plaja exista umbrelute. mergem cu copilul si n-as vrea sa stea tot timpul in soare. nici eu nu vreau sa stau tot timpul in soare.
Craciunita ,tu m-ai convins sa aleg Admiralul ..in pozele tale am vazut umbrelute pe plaja. erau in fata hotelului,nu?



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Daniela, comparativ cu Romania - unde "pe plaja" inseamna orice dar nu pe plaja - acolo hotelul si umbrelutele chiar sunt pe plaja. De la hotel la nisip sunt maxim 50m, plaja hotelului este curata si are de toate, inclusiv masute unde sa pui paharele.
Sa va povestesc o intamplare de la Nisipurile de Aur: ne-am dus toti patru sa servim masa, pe plaja. Intre noi fie vorba, acolo in 10' esti servit, nu dureaza asa mult ca la noi. Buuuun, pana sa ne aduca salatele m-am dus sa admir marea... apoi am facut semne sotului, sa vina si el la malul marii. Cand sotul era aproape de mine am vazut ca mai venea un tip, foarte bine facut, bronzat, care-mi zambea... era chelnerul de la terasa, credea ca lui i-am facut semn si venea zambind sa-mi ia comanda... mie, care eram la malul marii.
Acolo este ceva normal sa lenevesti la malul marii, sa ridici un deget si chelnerul sa alerge 20-30m ca sa-ti ia, zambitor, comanda :)))

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Craciunita ,multumesc mult!
abia astept sa ajung acolo!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput