Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

As vrea sa fac rezervare direct la hotel si nu printr-o agentie de turism. Ma puteti invata cum sa fac? E bine sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Natasa, o sa iti raspund si eu la intrebare. Noi am iesit prin Giurgiu. Am facut 4 ore pana la Nisipurile de Aur, drumul este bun, o parte de drum se parcurge pe autostrada, mai sunt si portiuni nasoale, dar prea putin. Taxele sunt foarte mari, la Giurgiu platesti vreo 150Ron dus intors, iar la Ruse vreo 10Euro parca. Dar taxele mari compenseaza benzina consumata pentru distanta parcursa in plus daca se opteaza pentru Vama Veche, cel putin asa a iesit din calculele noastre. Noi am fost foarte multumiti de drum.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by crengu75

Danat, cat ai platit pentru copil?
Ramos, ai ramas la Astera? Cand pleci? In ce perioada?
Cand ai nunta?
Scuze daca sunt prea curioasa. Mi-ar place sa ne intalnim pe acolo.Poate vb pe mes.eu nu prea am timp. Doar seara.
Va pup pe toti. Mi-auplacut pozele postate de Craciunita. Si,apropos, frumoase pisici ai.
Crenguta



helloooooo

nunta este pe 13 august si avem rezervare 15-22 august...acum asteptam confirmarea rezervarii....ID messenger este ramonacoman2000....ma gasesti online 8.30 -17.30 si seara dar nu mereu....ar fi bine sa ne intalnim....tu ai facut rezervare????tot la "berlin"???

ramosss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Si noi ne-am hotarit dupa muuulte framintari unde ar fi mai bine ;deci Albena la hotel Kaliakra cu all inclusive din 7 august .Agentia de turism e tot Balkanair ,mi s-au parut cele mai mici preturi .
Sper sa se prezinte hotelul si serviciile asa cum s-au laudat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Ramos,am comandat la Berlin Goden de pe 11 august, astept confirmare.
Daca nu, optez pentru Iberostar tot de pe 11.Vreau sa ne vedem daca ai sa poti. Eu am un bebe de 3 ani.Poate ne dedem si cu celelalte fete care merg chiar si la Albena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

quote:
Originally posted by Natasa

Craciunitza, spune-mi, te rog, pina la urma, pe unde e mai bine, prin Vama sau pe la Giurgiu? Ma refer la timp, taxe, calitatea drumului... Noi am iesit doar prin Vama Veche pina acum.


Sunt doua variante care nu suporta comparatie. Sunt sigura ca data viitoare tot prin Vama vom iesi, in primul rand prefer sa merg mai mult prin tara mea decat prin tara lor (oricum nu ai ce sa vezi la ei, pe drum) si apoi vamesii de la Vama sunt vamesi educati pentru turism, cei de la Giurgiu miros a bisnita de la o posta si mi-s antipatici :)))

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by crengu75

Ramos,am comandat la Berlin Goden de pe 11 august, astept confirmare.
Daca nu, optez pentru Iberostar tot de pe 11.Vreau sa ne vedem daca ai sa poti. Eu am un bebe de 3 ani.Poate ne dedem si cu celelalte fete care merg chiar si la Albena.



sigur vei primi confirmare..am primit si eu azi pt Astera....noi mergem de pe 15...cate zile stai????noi stam pana in 22...cu ce agentie mergi????megeti cu masina??de fapt da....daca e din 11..autocarele pleaca numai luni....scrie-mi pe mess daca vrei...ramonacoman2000

aaaaa..acum am realizat !!bebe de 3 ani..ce fain!!!si eu vreau...cine stie ?poate ma intorc din luna de miere cu el...

ramosss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Bebe Beca, Craciunitza, multumesc pentru raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexandra spune:

A iesit cineva din tara pe la Calarasi? Cat costa bacul, ce taxe mai sunt si cum sunt vamesii?

Multumesc, Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

si noi alegem drumul prin Vama Veche, tot pe considerentul ca mergem mai mult prin RO....cat despre diferenta de km/motorina...e nesemnificativa

Eliza 28+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput