Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Poze:

Iesirea dupa Vama veche
Drumul dupa Vama Veche
Tufe de liliac salbatic
De aici incep muntii
Albena
Albena
Albena
Balcic
Nisipurile de Aur
Nisipurile de Aur
Camera
Camera
Camera
Plaja
Piscina pentru copii
Dus pe plaja
Seara
Spre casa prin Ruse
Spre casa prin Ruse
Aproape acasa

Nu va pot da detalii despre hoteluri pentru ca nu le mai tin minte individual, uitati-va pe site si credeti-ma ca imaginile de acolo nu sunt alese special sa favorizeze hotelurile, veti gasi mult mai bine decat in poze.

Taxe de iesire din tara:
- la Vama Veche, 6 EUR taxa de drum pe 1 saptamana
- la Giurgiu, 6 EUR taxa de pod, 500.000 tot felul de alte taxe de dezinfectie si alte prostii.


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

quote:
Originally posted by ramonzca79

Offffff!!! cele care ati fost la nisipuri, raspundeti-mi si mie va rog!!!m-am hotarat sa anulez rezervarea de la Albena dar ce sa aleg de la nisipuri...am de ales intre Hotel Berlin Green park - all inclusive...dar e departe de plaja??????hotel Berlin Golden beach - e pe plaja dar totusi e ok????....sau Hotel Lilia???

pleaseeeeee!!!!

ramosss



Sfatul meu este sa alegi un hotel aproape de plaja, statiunea este cu faleza in panta si dupa o zi de plaja nu cred ca ai chef sa urci pana la hotel. Alege un hotel cu aer conditionat pentru ca acolo nu este briza marii, este foarte cald.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Buna fetelor,
Am citit tot ce s-a scris pana acum si sunt mai convinsa ca oricand sa merg si eu in Bulgaria. Voi plati biletul miine-poimane. Am ales Berlin Golden Beach la Nisipuri. Voi pleca pe 11 august si vreau sa stau 8 nopti. Tare as vrea sa mai intilnesc acolo romani si chiar fete care scriu pe forum. Daca mai merge cineva poate ne intilnim pe acolo.Din ce am vazut eu pe google earth Berlin Park si Mimoza sunt cam departe de plaja, dar Berlin Golden e chiar pe plaja. Sper ca va fi super!!!!!!!!! Sunt foarte incantata acum ca am ales Nisipuri.
Va pup!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

Crenguuuuu...si eu am vrut la Berlin Golden Beach dar cand am sunat la agentie si mi s-a spus ca e ultimul hotel din statiune...e departe de centru am renuntat...mi s-a sugerat Astera...acum ramane sa ma hotarasc intre Astera, Marina Grand Beach, Lilia si Mimoza....eu sincer tind spre Astera sau marina Grand beach....vreau camera spre mare...la Astera toate sunt spre in schimb la Marina se platesc 50 eu in plus...so...maine trebuie sa ma hotarasc ca sa pot anula rezervarea facuta in Albena....

FETELE CARE ATI FOST ....NU VA SUPARATI PE MINE, PLEASEEEEEE..DAR IAR INTREB CE ATI ALEGE INTRE ASTERA SI MARINA....AM INTELES CA SUNT UNUL LANGA ALTUL.....ZICESE CA MARINA ARE ***** DAR E DE ****....ASTA MI-A SPUS CEL DE LA AGENTIE....CAND AM INTREBAT DE CE E MAI IEFTIN DECAT ASTERA ....


PUPIUUUU!!POATE PANA MAINE LA PRANZ IMI RASPUNDE SI MIE CINEVA,,,,

ramosss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by geliza

quote:
Originally posted by ramonzca79

Geliza unde mergeti???

ramosss



la nisipuri, hotel marina

Eliza 27+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)



Gelizaaaa...pleaseee help me!!!

spune-mi te rog tot ce poti despre Astera si Marina Grand Beach!!!...cum de te-ai hotarat pentru Marina???sincer si pe mine ma incanta mai atre pt ca "este mai mare"...ma atrag cladirile impunatoare dar nu am bani pt camera cu vedere spre mare....si...dar nu are imp...ce este in spatele hotelului?parc???...cum este Astera ...cei de la agentia mi-l recomanda mai "tare" decat pe Marina...so???..logodnicul merge unde vreau eu....deci tre sa ma hotarasc singura....



ramosss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

quote:
Originally posted by ramonzca79

quote:
Originally posted by geliza

quote:
Originally posted by ramonzca79

Geliza unde mergeti???

ramosss



la nisipuri, hotel marina

Eliza 27+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)



Gelizaaaa...pleaseee help me!!!

spune-mi te rog tot ce poti despre Astera si Marina Grand Beach!!!...cum de te-ai hotarat pentru Marina???sincer si pe mine ma incanta mai atre pt ca "este mai mare"...ma atrag cladirile impunatoare dar nu am bani pt camera cu vedere spre mare....si...dar nu are imp...ce este in spatele hotelului?parc???...cum este Astera ...cei de la agentia mi-l recomanda mai "tare" decat pe Marina...so???..logodnicul merge unde vreau eu....deci tre sa ma hotarasc singura....

ramosss



Si noi am vrut sa alegem intre Astera, Admiral si marina...astera ne-a placut f tare si este adevarat ca este chiar langa Marina...de marina a fost incantat sotul meu...are o terasa in curtea hotelului super...acum nu stiu ce sa-ti zic sa alegi...intre astea 2 Astera/Marina...noi am ales Marina ca am zis ca daca tot nu e sezon plin si preturi de 5*, sa vedem si noi cum e la 5* ...ca la 4* am fost de 1 mai la Mimoza...
si da (zicea cineva ca nu e chiar pe plaja), intradevar nu este chiar f aproape de plaja, dar nici distanta cine stie ce nu este...in plus are niste piscine super super


Eliza 27+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

hm!!! multam pt raspuns..trebuia sa ma hotarasc....crezi ca merita sa renunt la marina in favoarea hot Astera pt ca acolo am camera spre mare???
...sunt nebuna , stiu...dar e luna de miere...

ramosss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

aaaaa...si inca ceva...pe logodnicul meu il intereseaza piscina...care are piscina mai faina???

ramosss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

quote:
Originally posted by ramonzca79

hm!!! multam pt raspuns..trebuia sa ma hotarasc....crezi ca merita sa renunt la marina in favoarea hot Astera pt ca acolo am camera spre mare???
...sunt nebuna , stiu...dar e luna de miere...

ramosss


astera are camerele cu vedere la mare, dar din lateral...asta fiindca este pozitionat perpendicular pe mare...iar marina este cu fata spre mare...aaa parca ma intrebai mai sus, in spate la marina e o padurice...cativa pomi....

acum despre piscine...ma chinui sa-mi amintesc daca am vazut piscina la astera...si nu cred ca am vazut-o....la marina este frumos la piscina desi am citit pe niste siteuri bulgaresti ca este f aglomerat la piscina...adevarul e ca nu e atat de mare ca la Mimoza...

Eliza 27+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonasirbu spune:

Buna! Ma intereseaza si pe mine subiectul, ca ne-am facut si noi rezervare la Albena pt 20-27 iunie. Intrebase cineva saptamina trecuta cit costa inchiriatul sezlongului si umbrelutei pe plaja...daca stie cineva, ma intereseaza si pe mine, please. Oare la all inclusive sint si astea incluse? Chiar daca hotelul nu e chiar pe plaja? Mersi anticipat...va urmaresc cu interes, chiar daca pina acum nu am scris
Simona, mamica de Andrei Mihai

Mergi la inceput