Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

boo, Nisipurile este o statiune mica si inghesuita, Albena este noua si moderna, plecand de aici poti alege ce-ti place.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

UIte cum exista pareri diferite asupra aceluiasi subiect. Tot aici se spunea ca Albena este o statiune invechita...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Mie asa mi-au spus de la agentie, ca si eu am intrebat care-i diferenta.
Poate ca notiunea de "modern" difera de la amator la profesionist.
Las' ca ajung vineri acolo si vaz cu ochisorii mei cum sta treaba :)

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Craciunitza ,daca te duci in Albena te rog sa te uiti si de hotelul Kaliacra ,e chiar pe plaja ,poate iti faci o impresie .
Noi inca nu ne-am hotarit unde sa mergem la bulgari !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

diana, si eu am vrut initial kaliakra ptr ca este pe plaja, spre deosebire de oasis incsa cei de la agentie mi-au spus ca nu prea au feedback despre kaliakra...
craciunitza te rugam lumineaza-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

quote:
Originally posted by danat

Hai ca m-ati incetosat si pe mine completamente !
Dat fiind ca noi dorim sa mergem cu baietelul nostru (2 ani si 7 luni) ma gandisem initial pt Albena, care, ni s-a spus de la agentii, ca ar fi mai indicata familiilor cu copii.
Acum din ce ziceti voi, m-am derutat, ca se pare ca Nisipurile arata mai bine....insa vad ca si preturile sunt mai pe masura. Inca o chestiune: in Nisipuri sunt f putine hoteluri all inclusive asa cum am dori noi...nu prea ai de unde alege, fatza de Albena unde sunt minim 5-6 AI.
Pliiiz, ajutati-ma sa ma decid odata ca vine iunie acuma!
Apropos, prin balkanair.ro nu a mers nimeni? Ca i-am vazut cu stand mare si la targul de turism, pari f seriosi si in strinsa legatura cu bulgarii, au preturi mai bune parca si sunt pe zile n upe pachete de musai 7 nopti.


"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)




Noi mergem in 20-27 iulie cu Balkan Air la Albena, hotel kaliakra la all inclusive. Din ce mi-au spus prietenii care deja au fost, agentia e foarte serioasa. Daca mai are cineva info despre kaliakra, ce bine ar fi.
Daca nu, o sa dam noi cand ne intoarcem. Oricum citesc subiectul cu aviditate... de cand cu copilul, fiecare plecare mi se pare traversarea Atlanticului. Cand eram doar noi doi, hoinaream cu o "bocceluta" facuta intr-o jumatate de ora...
Sa avem vreme buna!
Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Mai imi incerc si eu norocul , daca stie cineva ceva de Sanny Beach, poate imi spune si mie. Oricum noi am rezervat deja la hotel Riu Evrika, asa ca Doamne ajuta !
Agentia se numeste Suzana Travel, rezervare cu 1 august si avem 2 copii la bord.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

quote:
Originally posted by craciunitza

Mie asa mi-au spus de la agentie, ca si eu am intrebat care-i diferenta.
Poate ca notiunea de "modern" difera de la amator la profesionist.
Las' ca ajung vineri acolo si vaz cu ochisorii mei cum sta treaba :)




Craciunitza, parerea mea e ca persoana de la agentie nu stie ce vorbeste, probabil ca nu a fost acolo si vorbeste din auzite.
Nisipurile de Aur e cea moderna si frumoasa, iar Albena e Eforie a noastra. Credeti-ma, am fost acolo acum mai putin de o luna.
Altfel ar insemna ca notiunea asta de modern e foarte, foarte relativa.
Sunt curioasa totusi care e parerea ta dupa ce ajungi acolo. Eu iti astept cu nerabdare impresiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Fetele, mi-am facut rezervare pt. 15-22 iunie la Nisipuri, hotel Sunrise - all inclusive. Vreau sa va spun ca cele mai bune preturi (si am tot comparat ofertele de mi s-a acrit) sunt ale agentiei Geea Turism (sunt reprezentantii unei agentii de turism bulgaresti deci practica aceleasi preturi).
http://www.geea.ro/
Acum: ma tot gandesc daca n-ar fi mai comod sa mergem cu autocarul si nu cu masina. Voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

Cristina, depinde ce astepti de la vacanta asta.
Daca nu vrei decat sa te odihnesti, sa te duci la plaja si sa te plimbi prin statiune, e foarte bine cu autocarul.
Dar daca vrei sa vezi si alte locuri, cum ar fi Balcicul, Nessebarul, Kaliakra, sa te plimbi prin Varna, etc, e mai bine sa te duci cu masina personala. Sunt niste locuri asa frumoase si e pacat sa te duci in Bulgaria fara sa vezi locurile cu care ei se mandresc. Si de ce nu, si noi ne mandrim cu castelul de la Balcic, ca doar a fost al reginei noastre, nu?
Obositor nu vad de ce ar fi, sunt numai cateva ore de drum, maxim 2 in plus fata de litoralul romanesc (ma rog, daca nu stai 5 ore in vama :D).
Plus ca daca vrei sa te duci in excursiile astea cu autocarul, te costa mai mult decat daca te duci cu masina ta. Ca sa nu mai zic ca iti da ghidul timp limitat de vizitare a unui loc, poate tu ai chef sa casti gura acolo o juma de zi... Noi am vizitat castelul de la Balcic si gradina in vreo 5 ore, nu mi-ar fi placut sa ma zoreasca cineva.

Mergi la inceput