Constanta la apel! (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Rox, si pe mine m-au ingrijorat la inceput scarile, dar m-am linistit repede. Sunt deprinsi inca de la inceput sa se tina de balustrada, sa urce in sir indian si totdeauna sunt supravegheati. Fii-mea, care cobora inainte orice trepte ca un tavalug, acum e foarte precauta si se tine totdeauna de balustrade sau ma ia de mina. Pina la urma, cred ca e benefic exercitiul asta de citeva ori pe zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

roxa, scuze ca insist, dar la gradinita nu primesc de la 3 ani?

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Adriana, eu stiu ca multe gradinite primesc si mai inainte, depinde de ce locuri au. si David al lui Sanzi a fost mai devreme de 3 ani, si Mariuca daca nu ma insel, si Maria a Corneliei pentru scurt timp. mai am si eu vreo 2 prietene care au dat piticii inainte de 3 ani la gradi (una dintre ele il are si acum la Robotel, cea de la liceul energetic de care vb cu Cornelia).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pupici!

Lizuca, multumesc. Azi am ajuns prea tarziu. Mi s-a zis ca se intoarce la 1, dar nu stiu daca mai reusesc sa plec de la birou. Daca nu, o sa incerc maine. Iti trimit un pm.

Am vorbit si cu directoarea de la gradinita 12 si mi-a zis ca ma asteapta pe 8 mai sa depun dosarul. Sunt 60 de locuri si sunt sanse sa o pot inscrie. Sincer, cred ca trebuia sa pun altfel problema .

Roxana, la Big Ben am renuntat., pt. ca Mariei nu i-a mers prea bine acolo. Au fost si circumstantele de asa natura, dar nu mai am curaj sa incerc . Racor-ul are program lung? Despre cea de langa Radet, nu stiu nimic (de fapt, nu stiu unde e Radet-ul ).

Adriana, unele gradinite primesc si copii mai mici.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am inteles Cornelia. la racor din cate am auzit au si program lung. de cea de langa radet (daca nu ma insel) m auzit ca e de germana, si e pe una din strazile paralele cu 1907 - pe gral manu parca. care e gradi nr. 12?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Gradi 12 e pe Cpt. Dobrila Eugeniu. Este f. frumoasa. Are o curte mare, cu multa iarba. Noua ne-ar conveni, ca Doru are biroul pe la Ciresica.


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Cornelia, o floare e OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hahahaha, aia de langa scoala 38??? acolo au fost si mugur si sora-mea....si toata gasca lor din tomis nord (bineinteles, asta se intampla inaintea erei noastre :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:


Rox, gradi de la linga Radet e chiar in cladirea Forumului German si fac acolo limba germana intensiv. Si noi am vrut sa dam cu nasu' pe-acolo, eu chiar sunt jumate nemtoaica si m-ar fi costat mai putin (pentru etnici sunt preturi preferentiale). Are statut de gradinita particulara, dar cred ca orarul e normal (adica fara somn). Din cite am auzit, mamicile sunt incintate de evolutia copiilor acolo.
Cornelush, daca iti convine zona Tic-Tac, poti vizita si gradi nr 14 (din statia de la Tic Tac, cobori putin dealul catre pol. stomatologica). E la fel de frumoasa si plina de verdeata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi, saru mana. suna bine ce zici tu. pot sa te intreb de ce nu ati ramas la ea? nu mai erau locuri?

Mergi la inceput